Reklama

Niedziela Wrocławska

Z myślą o rodzinach

Joanna i Zbigniew z synami przed wyruszeniem na rodzinną EDK

Marzena Cyfert

Joanna i Zbigniew z synami przed wyruszeniem na rodzinną EDK

Rok Rodziny to czas inicjatyw duszpasterskich mających na celu pogłębienie życia duchowego. Duszpasterze wychodzą do rodzin z wieloma propozycjami. Niektóre zgłaszają sami wierni.

W parafii Najświętszej Maryi Panny Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie podczas Mszy św. na rozpoczęcie Roku Rodziny ks. Wojciech Jaśkiewicz, proboszcz parafii, mówił: – Wszyscy tworzymy jedną rodzinę dzieci Bożych, składającą się z wielu rodzin. Ksiądz proboszcz zachęcał do odnoszenia się do siebie z miłością i pielęgnowania relacji, podkreślając, że Bóg chce nas dotknąć swoją łaską również jako rodzinę. Przypomniał przy tym słowa papieża Franciszka z adhortacji Amoris laetitia „(…) Istnieje wiele trudności w rodzinach, kiedy któryś z jej członków nie dojrzał w swoim sposobie nawiązywania relacji, ponieważ nie uzdrowił ran z jakiegoś etapu swego życia”.

W intencji rodzin parafianie modlą się za wstawiennictwem św. Józefa. Jego ikona napisana przez artystkę Beatę Domagałę znalazła się bowiem w parafialnej świątyni. Każda rodzina może przyjąć do swego domu poświęconą kopię ikony wraz z tekstem modlitwy do św. Józefa i modlić się we własnym gronie.

Mamy wiele intencji: jest pandemia, chcemy się modlić o jej ustanie, jest też chęć odnowienia się jako rodzina.

Podziel się cytatem

Kolejną propozycją dla rodzin była Rodzinna Indywidualna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęła się Mszą św. 26 marca, a jedna z intencji obejmowała osoby dotknięte chorobą covidową. – Prośmy Pana Boga, aby jak najszybciej ta pandemia ustała. Osoby, które będą brały udział w Indywidualnej Rodzinnej EDK, niech wzbudzą taką intencję i swój wysiłek ofiarują również za chorych z naszej parafii – zachęcał ks. Jaśkiewicz. Po Eucharystii każda rodzina indywidualnie udawała się na siedmiokilometrową trasę Drogi Krzyżowej wyznaczoną w okolicach Lasu Strachocińskiego.

Reklama

Dlaczego wybrali ten rodzaj modlitwy? – To jest takie rodzinne wyzwanie. Trzeba się zmobilizować i całą rodziną przeżyć to wspólnie – mimo tego że się nie chce, że jest ciemno i są różne przeciwności, chociażby pandemia. Jest to też walka duchowa. Ale możemy to wszystko złożyć w ofierze i w intencjach, które ze sobą niesiemy – mówi Joanna, która z mężem Zbigniewem i dwoma synami wyruszyli na EDK. Renata i Artur mają z kolei dwie pasje: modlitwę i wędrowanie, stąd pomysł, by je połączyć. – A poza tym mamy wiele intencji: jest pandemia, chcemy się modlić o jej ustanie, jest też chęć odnowienia się jako rodzina – mówi Renata.

W najbliższym czasie parafia przygotowuje specjalną propozycję letnich rekolekcji rodzinnych, a jeśli nie przeszkodzi pandemia, w dniach 22-25 kwietnia zaprasza na wyjazd rekolekcyjny do Przesieki. Tematem rekolekcji będzie radość. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do rodzin dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2021-04-06 13:06

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Droga przebaczenia

Krzyż milenijny na Cisowym Dziole,  stacja iX przy trasie św. Jana Pawła ii

Archiwum prywatne państwa Turków

Krzyż milenijny na Cisowym Dziole, stacja iX przy trasie św. Jana Pawła ii

Wyjdź z mroku do nowego życia! – takie hasło przyświeca tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. 18 września pątnicy z parafii Wola Piskulina pokonają ponad 30 km.

Więcej ...

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Łódź: Abp Grzegorz Ryś o św. Mikołaju

2022-12-06 14:00

ks. Paweł Kłys

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Wiara

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Kościół

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Święci i błogosławieni

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Litania do św. Mikołaja

Wiara

Litania do św. Mikołaja

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...