Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Pielgrzymka do Częstochowy

Wielu czeka właśnie na taką chwilę

PB

Wielu czeka właśnie na taką chwilę

Wracamy do pieszego pielgrzymowania, do tradycyjnej formy pielgrzymki – powiedział ks. Damian Koryciński, główny przewodnik diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Będzie to pielgrzymowanie piesze, ale z wszystkimi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, które oczywiście musimy spełnić – dodał. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z sześciu miejscowości naszej diecezji: Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Istebnej i Oświęcimia. Każda z tych grup ma swoje miejsce i terminarz zapisów oraz zasady określone przez przewodnika. Informacje o tym dostępne są na diecezjalnej stronie pielgrzymki.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to oznaczać, że bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą do Częstochowy po raz 30. – Ta liczba świadczy o tym, że pielgrzymka żyła i żyje, ma swoją historię, swoją ciągłość, ludzie chcą pielgrzymować. Mówiąc ludzie, mam tu na myśli właściwie wszystkie pokolenia. W ostatnich latach obserwowaliśmy przyrost uczestnictwa całych rodzin w pielgrzymowaniu – przypomniał ks. Koryciński.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Główny przewodnik podkreślił także, że tegoroczne pielgrzymowanie, w stosunku do poprzednich lat, wymagało będzie więcej wyrzeczenia. – Z noclegami nie będzie tak, jak to było do tej pory. Żaden z księży przewodników nie jest w stanie zapewnić, że ludzie w parafiach na trasie pielgrzymki będą przyjmować pątników do swoich domów. Trzeba się nastawić na nocleg w namiocie, w strażnicach czy salach szkolnych, oczywiście z zachowaniem przepisów sanitarnych. Myślę, że każdy, kto chce iść, na pewno się wyśpi – podkreślił ks. Koryciński, zwracając uwagę, że taka sytuacja jest okazją do przypomnienia sobie o pokutnym charakterze pielgrzymowania.

Tegoroczne rekolekcje w drodze, jak zwykło się także nazywać pielgrzymkę, upłyną pod hasłem: „Eucharystia źródłem pojednania”. Wszystkie informacje oraz aktualne ogłoszenia dostępne są na: pielgrzymka.bielsko.pl .

Podziel się:

Oceń:

2021-06-29 13:49

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Wołkowicz: pielgrzymowanie nadziei jest pięknym doświadczeniem bliskości Pana Boga

Bp Zbigniew Wołkowicz z pielgrzymami

Facebook. Piesza Pielgrzymka Pabianicka na Jasną Górę

Bp Zbigniew Wołkowicz z pielgrzymami

- Zostawmy wszystko, co jest niepotrzebne. Czasem będzie to komórka, czasem inne rzeczy, które mogą na przeszkadzać w naszym pielgrzymowaniu. Pójdźmy tą drogą, do której On nas zaprasza, aby On mógł być pomiędzy nami. Wtedy to pielgrzymowanie nadziei będzie pięknym doświadczeniem coraz głębszej i pełniejszej bliskości Pana Boga. Chciałoby się powiedzieć do was to, co anioł powiedział w dzisiejszym czytaniu do Gedeona: walcz dzielny wojowniku!" - mówił bp Zbigniew Wołkowicz, który przewodniczył Mszy świętej dla pątników 557 Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej na Jasną Górę.

Więcej ...

Co znaczy miłować Jezusa? Co znaczy w praktyce miłować Boga?

2026-05-07 12:20

Adobe Stock

Co znaczy miłować Jezusa? Co znaczy w praktyce miłować Boga? Czy należy to czynić słowami i czynami? A może czyny ważniejsze są od słów? Co mówi o tym sam Jezus? Nieco wcześniej, zwracając się do Apostołów, powie dział: Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem (J 13, 15).

Więcej ...

Francja: powstaje nowe uniwersyteckie seminarium duchowne

2026-05-07 20:14

Episkopat News

Od września br. działać będzie nowe uniwersyteckie seminarium duchowne w podparyskim Issy-les-Moulineaux. Powstanie ono z połączenia tamtejszego Séminaire Saint-Sulpice z Séminaire des Carmes, działającym przy Instytucie Katolickim w Paryżu. Prowadzące tę pierwszą placowkę Stowarzyszenie Prezbiterów św. Sulpicjusza i Instytut Katolicki łączą w ten sposób siły, aby stworzyć seminarium o wysokim poziomie, łączące rygor akademicki z duchową tradycją sulpicjanizmu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Atak na zakonnicę w Bielsku Podlaskim. Napastnik zerwał...

Wiadomości

Atak na zakonnicę w Bielsku Podlaskim. Napastnik zerwał...

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Papież zadzwonił do działu obsługi klienta....

W wolnej chwili

Papież zadzwonił do działu obsługi klienta....

Majowe podróże z Maryją: Sanok - Matka Boża Pocieszenia...

Kościół

Majowe podróże z Maryją: Sanok - Matka Boża Pocieszenia...

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

Kościół

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws....

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Kościół

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej

Kościół

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Kościół

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...