Reklama

Niedziela Podlaska

W ogrodach prezydenckich

Niedziela podlaska 30/2021, str. I

Kancelaria Prezydenta RP

Kadra, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim wraz z dyrektorem Caritas ks. Łukaszem Gołębiewskim odwiedzili Pałac Prezydencki.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pani prezydentowa zauroczona zdalnym spotkaniem z uczestnikami warsztatu, które miało miejsce w lutym, zapragnęła poznać wszystkich na żywo. Kiedy tylko obostrzenia pandemiczne zostały poluzowane, uczestnicy wraz z kadrą skorzystali z wyjątkowego zaproszenia.

Niezwykła wizyta

O zdobytych umiejętnościach, nawiązanych przyjaźniach i planach na przyszłość uczestnicy zajęć opowiedzieli podczas spotkania 1 lipca w Pałacu Prezydenckim. – Bardzo się cieszę, że w końcu możemy się spotkać i porozmawiać bez pośrednictwa komputera – mówiła Agata Kornhauser-Duda, witając gości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na początku wizyty wszyscy mogliśmy zwiedzić Pałac Prezydencki i poznać ciekawostki związane z tym wyjątkowym miejscem. W ogrodach Pałacu Prezydenckiego doszło do upragnionego spotkania. Pani prezydentowa pytana o swoje codzienne obowiązki w roli Pierwszej Damy, opowiedziała o niedawnej wizycie na Litwie, podczas której wzięła udział w konferencji na temat dostępu do informacji dla osób niepełnosprawnych. Przybliżyła również kulisy wizyt oficjalnych, mówiła o wytycznych protokołu dyplomatycznego oraz o mało znanych faktach z historii Pałacu Prezydenckiego.

Serdeczne rozmowy

Reklama

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła wszystkich na kawę i pyszny deser. Ponownie zaskoczyła zgromadzonych swoją wrażliwością na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Pierwsza Dama poświeciła każdemu z przybyłych chwilkę czasu. Pytała uczestników o ulubione aktywności, projekty, w których brali udział, i o te, które są jeszcze przed nimi. Uczestnicy warsztatu odwdzięczyli się za to swoją otwartością, która nie została przewidziana w żadnym protokole dyplomatycznym. Szczerze odpowiadali i zadawali pytania małżonce prezydenta RP. Pierwsza Dama rozmawiała również z kadrą warsztatu, uchylając przy tym rąbka tajemnicy na temat swojej wielkiej pasji do pełnienia roli nauczyciela.

– Jesteście niezwykłą wspólnotą, w której osoby z niepełnosprawnościami mogą nie tylko rozwijać swoje kompetencje, przygotowywać się do pracy, ale przede wszystkim mogą być sobą – powiedziała Pierwsza Dama. Obiecała też, że nie jest to jej ostatnie spotkanie z podopiecznymi Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Rok temu Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II, w którym Caritas Diecezji Drohiczyńskiej prowadzi swoją działalność. Pani prezydentowa na koniec spotkania osobiście wręczyła prezenty przybyłym gościom: dziewczynkom piękne chusty, a chłopcom eleganckie krawaty.

Następnie wszyscy udaliśmy się na obiad do Centrum Caritas Polska w Warszawie, by przy wspólnym posiłku powspominać wyjątkową wizytę w ogrodach prezydenckich.

Podziel się:

Oceń:

2021-07-20 10:24

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Prezydent: jest bezprecedensowe, że władze Białorusi aresztują przedstawicieli polskich organizacji.

PAP

Jest bezprecedensowe, że obecne władze Białorusi aresztują przedstawicieli legalnie działających, polskich organizacji - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Podkreślił jednocześnie, że białoruskie społeczeństwo to społeczeństwo przyjaciół Polski.

Więcej ...

USA/ Trump: zgadzam się wstrzymać bombardowania i ataki na Iran na okres dwóch tygodni

2026-04-08 07:11

PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Prezydent USA Donald Trump ogłosił w środę, że zgodził się na pakistańską propozycję dwutygodniowego zawieszenia broni pod warunkiem, że Iran zgodzi się na natychmiastowe otwarcie cieśniny Ormuz. Ocenił też, że negocjacje pokojowe z Iranem osiągnęły duży postęp.

Więcej ...

Prapremiera filmu o Jorge Mario Bergoglio - papieżu Franciszku

2026-04-08 15:23

Vatican Media

Dokument, zrealizowany przez katolicką stację TV „Telepace” przy współpracy Vatican News, pokazany został dziś przed południem w Watykanie, a prapremierę zaplanowano o 18.00 w mieście Asti na północy Włoch, skąd wywodzi się rodzina papieża Franciszka. Na projekcji obecni będą jego krewni zmarłego w ubiegłym roku papieża.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Parafianie czekają na cud. Wierni będą modlić się w...

Kościół

Parafianie czekają na cud. Wierni będą modlić się w...

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wiara

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Osiem słów Zmartwychwstałego:

Wiara

Osiem słów Zmartwychwstałego: "Kogo szukasz?"

Pożegnanie z kaplicą na dworcu głównym PKP w...

Niedziela Częstochowska

Pożegnanie z kaplicą na dworcu głównym PKP w...

Policja podała prawdopodobną przyczynę pożaru krzyża w...

Wiadomości

Policja podała prawdopodobną przyczynę pożaru krzyża w...

Co z postem w Wielką Sobotę?

Wiara

Co z postem w Wielką Sobotę?

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Akt wandalizmu w Poniedziałek Wielkanocny. Zniszczono okna...

Kościół

Akt wandalizmu w Poniedziałek Wielkanocny. Zniszczono okna...

Czy w Poniedziałek Wielkanocny udział we Mszy św. jest...

Kościół

Czy w Poniedziałek Wielkanocny udział we Mszy św. jest...