Reklama

Niedziela Częstochowska

KSM się rozrasta

Abp Depo życzył, aby młodzi oparli swoje życie na Bogu

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Abp Depo życzył, aby młodzi oparli swoje życie na Bogu

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej nie zwalnia tempa. Wiele się dzieje!

Na dobry początek roku młodzi spotkali się z abp. Wacławem Depo.

Jest radość

– To już nasza tradycja. Co roku w styczniu organizujemy spotkanie opłatkowe i prosimy naszego pasterza o błogosławieństwo u progu nowego roku. Cieszy nas to, że na twarzy naszego metropolity widzimy wielką radość ze spotkania z nami. Arcybiskup jest dla nas jak ojciec, to bardzo ważne, że chce z nami rozmawiać, śpiewać kolędy – zaznacza prezes KSM Archidiecezji Częstochowskiej Kamila Suchańska. Spotkanie odbyło się 7 stycznia w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Ponad 60 młodych przyjechało z różnych zakątków naszej archidiecezji: Bogdanowa, Rząśni, Gorzkowic, Myszkowa, Zawiercia i z samej Częstochowy. – To wielka radość dla całego zarządu, że jest tylu młodych, którzy nie boją się pokazywać, że wierzą, że się modlą; którzy przyjeżdżają, żeby wymienić się ze sobą życzeniami, zaśpiewać kolędy, spotkać się przy stole, by porozmawiać, po prostu ze sobą pobyć – dodaje prezes. Zastępca prezesa Magdalena Kowalczyk podziela jej radość: – Jestem mile zaskoczona odzewem ludzi, których przybyło więcej, niż się spodziewałam! Serce się radowało, gdy patrzyło się na tę miłą i ciepłą atmosferę oraz uśmiechy od ucha do ucha. Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu za to, że postawił mnie na tej drodze.

Coraz więcej

Arcybiskup Wacław Depo życzył, aby młodzi oparli swoje życie na Bogu, bo wtedy ma ono sens. Porównał prolog Ewangelii Janowej z opisem stworzenia świata z Księgi Rodzaju. – Okres pandemii to czas ograniczeń. Dzięki spotkaniu opłatkowemu mogliśmy wszyscy znowu się spotkać, przegadać wiele spraw z naszego życia oraz, co najważniejsze, być razem ze wspólnotą i z Bogiem. Wiele twarzy było nowych, ale to dobrze – miło patrzeć, że KSM się rozrasta – dzieli się z Niedzielą swoimi wrażeniami skarbnik Natalia Królik.

Hej, kolęda!

Najbliższy czas dla KSM-u będzie bardzo intensywny. W każdą sobotę stycznia młodzi kolędują w częstochowskich parafiach. Pierwszy koncert miał miejsce w parafii św. Józefa Rzemieślnika. Następne odbędą się w parafiach: Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (15 stycznia, godz. 19), św. Stanisława Kostki (22 stycznia, godz. 19) i św. Wojciecha (29 stycznia, godz. 19). Kilkunastoosobowa grupa to nie tylko śpiewająca młodzież, ale i grająca na takich instrumentach jak: gitara, keyboard, wiolonczela i skrzypce. W to przedsięwzięcie muzycznie zaangażowali się także księża – asystent diecezjalny ks. Michał Jędrzejski, a także asystent parafialny ks. Andrzej Witek. Podczas koncertów nie zabraknie najbardziej znanych kolęd, takich jak Bóg się rodzi czy Cicha noc. Młodzież zaśpiewa i zagra także pastorałki.

2022-01-11 08:40

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kierunek Łódź Piotrowa

Więcej ...

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Modlitwa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wielki misjonarz

Święci i błogosławieni

Wielki misjonarz

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Symbole i zwyczaje Adwentu

Wiara

Symbole i zwyczaje Adwentu