Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Oddani pasji, ambitni w działaniu

Wyróżnieni działacze kultury

Joanna Ferens

Wyróżnieni działacze kultury

Po raz pierwszy w Gminnym Ośrodku Kultury w Księżpolu wręczono wyróżnienia zwane „Księżpolską jaskółką”.

Gala, podczas której działaczom kultury, sportu i zasłużonym dla pożarnictwa gminy Księżpol wręczono wyróżnienia odbyła się 12 lutego. – Bardzo się cieszę, że mogę być tutaj z wami na pierwszej gali gminy Księżpol i móc wręczyć wam „Księżpolskie jaskółki”. Myślę, że to jest wspaniała okazja, aby pogratulować wszystkim wyróżnionym działaczom kultury, sportowcom oraz strażakom ochotnikom. Jak widzimy, można być wyjątkową osobą w każdym środowisku i w każdej dziedzinie. Dzisiaj są na tej sali wyjątkowe osoby – społecznicy, wizjonerzy, oddani sprawie i zapaleni pasją, osoby o wielkim sercu, dla których dobro innego człowieka, dobro swojej miejscowości, jest wartością, które stawiają ponad resztę innych. Jestem niezwykle dumny, że gmina Księżpol posiada taki kapitał społeczny, który pozwala jej być jedną z najlepszych gmin nie tylko w skali powiatu, ale i województwa. To także wasza zasługa, szanowni wyróżnieni. Jesteście, jak jaskółki, którymi nazwaliśmy nasze wyróżnienia. Zwiastujecie zmiany, szybkość i lotność decyzji, perfekcyjność reakcji. Jesteście naszą dumą i chlubą. Dlatego zasługujecie na wyróżnienia i słowa podziękowań – mówił podczas otwarcia gali wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

Być tam, gdzie potrzeba

Wśród wyróżnionych specjalną nagrodą wójta gminy Księżpol znalazła się pani Wanda Kuczma, wieloletnia kierowniczka zespołu śpiewaczego z Majdanu Starego, inicjatorka wielu wydarzeń kulturalnych, kursów, wyjazdów i pielgrzymek, nazywana prawdziwym skarbem kultury gminy Księżpol. W rozmowie podkreślała, iż cieszy ją to wyróżnienie i czuje się doceniona. – Byłam przewodniczącą w kole gospodyń wiejskich przez 50 lat. Do tego działałam w radzie gminnej, a nawet wojewódzkiej. Ogólnie rzecz biorąc działałam wszędzie, gdzie tylko była taka potrzeba. Dziś odbieram wyróżnienie za tę swoją działalność. Czuję się doceniona i skoro mnie zaprosili, to widocznie jestem jeszcze potrzebna, za co bardzo dziękuję – zaznaczyła.

Reklama

Satysfakcja i zaskoczenie

Nagrodę w kategorii „Działacz kultury” otrzymał Janusz Szczur, pracujący z wieloma zespołami w gminie Księżpol od kilkudziesięciu lat. – Dzisiejsze wyróżnienie jest za całokształt mojej kilkudziesięcioletniej pracy kulturalnej, gdyż przez te wszystkie lata zdążyłem się troszeczkę zasłużyć dla naszej społeczności na ten niwie kulturalnej. Czuję dziś ogromną satysfakcję i zaskoczenie, ze zostałem tak bardzo doceniony za to, co robię z pasji i miłości do muzyki i drugiego człowieka – wyjaśniał.

Oprawę muzyczną gali zapewnili: zespół Głębia, skrzypek Maksym Kucharuk, młodzież pracująca pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu oraz wokalistki Agnieszka Skubis i Patrycja Turczyńska. Organizatorem pierwszej w historii gminy Księżpol edycji gali „Księżpolskie jaskółki” byli wójt gminy Księżpol oraz Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu.

– Osoby wyróżnione zasługują na szczególne uznanie i podziękowanie. Ci ludzie poświęcają swój wolny czas, często środki finansowe, własne samochody, ale chcemy im podziękować przede wszystkim za to, że wkładają w tę działalność wiele serca, np. organizując jakieś wydarzenie, mecz czy niosąc ratunek. I dziś jest taki szczególny moment, aby za to wszystko – za ich poświęcenie, czas, wysiłek, zaangażowanie wyrazić wdzięczność – tłumaczyła dyrektor GOK w Księżpolu Natalia Kyc.

Nagrodę „Księżpolska jaskółka” w kategorii „Działacz kultury” otrzymało bardzo wiele osób, podobnie jak w kategoriach „Działacz sportowy” i „Sportowiec roku”. Na szczególną uwagę zasługuje nagroda w kategorii „Zasłużony dla pożarnictwa”. Otrzymało ją wielu druhów strażaków, działających na terenie gminy.

2022-03-08 13:41

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Koreańczycy tańczą poloneza

Więcej ...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Więcej ...

Łódź: W trosce o bezpieczeństwo wiernych

2022-12-02 10:00
Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Marian Florek/Niedziela

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji...

Polska

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji...

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...