Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Ostatni raz z moją klasą

Przekazanie sztandaru szkoły młodszym klasom

Joanna Ferens

Przekazanie sztandaru szkoły młodszym klasom

Absolwenci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Zakończenie roku rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w sanktuarium św. Marii Magdaleny, podczas której cała społeczność szkolna modliła się o dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, światło Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla absolwentów. Po Mszy św., w auli franciszkańskiej odbyła się uroczysta akademia, podczas której nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły i pocztu sztandarowego uczniom klasy pierwszej oraz wręczenie nagród uczniom, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Ponadto młodsi uczniowie specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny, w którym pokazali, z przymrużeniem oka, szkolną rzeczywistość z ostatnich trzech lat.

Nie jesteście sami

Katecheta katolickiego liceum ks. Łukasz Duda w kazaniu mówił do absolwentów, aby w życiu zawsze kierowali się mądrością i pokładali swoją nadzieję w Jezusie Chrystusie. – Wiele wyborów teraz przed wami. Na pewno zastanawiacie się, do jakiej pracy teraz pójść, jaki kierunek studiów wybrać, wyjechać za granicę, a może zostać, na którą drogę powołania wkroczyć? I chcę wam powiedzieć, że w tych waszych wyborach nie jesteście sami. Są z wami wasi rodzice, nauczyciele, koledzy i koleżanki, ale przede wszystkim jest z wami Jezus Chrystus. Co zatem zrobić, aby te wybory były mądre? Pamiętajcie o tym, by w dorosłym życiu ufać Jezusowi. „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni, a ja was pokrzepię”. I właśnie to Boże przesłanie chcę wam dziś zostawić na całe wasze dorosłe życie. Jezus mówi dziś do was, bo stajecie przed wieloma wyborami: Przyjdźcie do mnie wy, którzy może nie wiece, co robić w życiu. Przyjdźcie do mnie wy, którzy boicie się stresu i matury – wy, w których sercu brakuje pokoju – powiedział.

Nie zapominajcie korzeni

Reklama

– Pamiętajcie, że kończycie szkołę o korzeniach i wartościach katolickich – dodał ks. Łukasz Duda. – Jesteście świadkami tego, iż nie jest zwyczajna szkoła, że jest to szkoła, w której są wartości, że jest to mała wspólnota, która ma katolickie korzenie. To, że jesteśmy małą społecznością, jest wielkim atutem naszej szkoły, bo możecie się poznać, nie jesteście anonimowi. Pamiętajcie, że wyszliście ze szkoły, która ma wiele wartości. Spędziliście tu trzy piękne lata, a od teraz bądźcie w świecie świadkami Jezusa Chrystusa. Nie wstydźcie się wiary, w trudnych chwilach pamiętajcie o modlitwie i dawajcie świadectwo o naszym wyjątkowym liceum, gdyż to miejsce już na zawsze pozostanie częścią waszego życia – tłumaczył.

Słowo księdza dyrektora

Specjalne życzenia skierował do absolwentów dyrektor szkoły ks. Witold Batycki. – Dziś uczniowie klas trzecich ukończyli nasze katolickie liceum. Jest to dla nich i dla nas bardzo ważna chwila. Wychodząc z naszej szkoły, przekraczają kolejny próg w swoim życiu. Życzymy im, aby spełniali swoje marzenia, osiągnęli wszystkie cele, które sobie założyli, wstępując do szkoły, która ma katolickie korzenie. Pragniemy cieszyć się ich powodzeniami, które z pewnością będą ich udziałem. Zapewne każdy z nich ma swoje marzenia, dlatego życzymy, aby urzeczywistniały te nadzieje, które pokładają w nich również ich rodzice i grono nauczycieli. Pragniemy, by stali się również wspaniałymi ambasadorami naszej szkoły w Polsce i na świecie – życzył.

Na zakończenie maturzyści ostatni raz spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Teraz czekają ich egzaminy maturalne, które będą trwały cały maj i wybór dalszej drogi życiowego powołania.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Te Deum na zakończenie roku 2020

Vatican News

Dzisiaj w Bazylice Watykańskiej odprawione zostaną Pierwsze Nieszpory uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, które zakończą się odśpiewaniem hymnu Te Deum, w podziękowaniu Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku. Jak podało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej papież Franciszek nie będzie przewodniczył celebracji ani dziś, ani jutro rano z powodu bolesnej rwy kulszowej. Ojca Świętego zastąpi dziekan kolegium kardynalskiego, kard. Giovanni Battista Re. Natomiast poranną Eucharystię w Nowy Rok odprawi kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej

Więcej ...

Węgry: Premier Orban ogłosił stan wyjątkowy ze względu na wojnę na Ukrainie

2022-05-24 18:47

flickr.com

Premier Węgier Viktor Orban ogłosił we wtorek stan wyjątkowy w tym kraju, który będzie obowiązywał od środy ze względu na wojnę na Ukrainie. "Rząd potrzebuje pola manewru, by móc szybko reagować na pojawiające się wyzwania" - oświadczył Orban w nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Więcej ...

#TrzymajSięMaryi: Najbliższa. Kto potrzebuje dziś usłyszeć o twojej miłości?

2022-05-25 21:00
 Matka Boża z Medjugorie

www.voxdomini.com.pl

Matka Boża z Medjugorie

Dziś, kiedy Jezus w tej Ewangelii z taką mocą wyznaje nam swoją miłość, a my odkrywamy (może z oporami), jak bardzo potrzebujemy tego wyznania, zadajmy też sobie pytanie, czy ktoś nie potrzebuje wyznania miłości – upewnienia o tym, że się liczy, że jest ważny – z naszej strony.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#TrzymajSięMaryi! - początek wielkiej inicjatywy maryjnej

Wiara

#TrzymajSięMaryi! - początek wielkiej inicjatywy maryjnej

#TrzymajSięMaryi: Matka poważnych pytań. Czy...

Wiara

#TrzymajSięMaryi: Matka poważnych pytań. Czy...

Tomasz Samołyk do zaniepokojonych zachowaniem Franciszka

Kościół

Tomasz Samołyk do zaniepokojonych zachowaniem Franciszka

Sensacja prowadząca do Chrystusa

Kościół

Sensacja prowadząca do Chrystusa

Jasna Góra: Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Jasna Góra: Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II wspiera z wysoka naród...

Kościół

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II wspiera z wysoka naród...

#TrzymajSięMaryi: Matka… nieidealna. Masz w sobie...

Wiara

#TrzymajSięMaryi: Matka… nieidealna. Masz w sobie...

TVP wyemituje pierwszy odcinek serialu

Kultura

TVP wyemituje pierwszy odcinek serialu "Zieja"

Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże

Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże