Wydarzenia te przypadają w 200. rocznicę powstania Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz w roku beatyfikacji Pauliny Jaricot, która odbyła się 22 maja w Lyonie, jej rodzinnym mieście.
Organizatorzy pielgrzymki i kongresu mają nadzieję, że oba wydarzenia pogłębią świadomość misyjną Kościoła w Polsce, a także przyczynią się do jeszcze większego rozwoju dzieła Żywego Różańca. Zaproszeni prelegenci podczas kongresu wskażą na konieczność misji Kościoła i modlitwy różańcowej. Wśród nich są: ks. dr Bogdan Michalski, dr Wincenty Łaszewski i ks. prof. dr hab. Marek Tatar. Na kongres przybędzie również abp Giovanni Pietro Dal Toso, przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Warto podkreślić, że w Polsce ponad 2 mln ludzi aktywnie uczestniczy w Żywym Różańcu. Wydarzenie na Jasnej Górze jest więc okazją do pokazania siły modlitwy różańcowej i zaprezentowania wspólnot różańcowych. – Żywy Różaniec, założony przez Paulinę Jaricot, stał się narzędziem wsparcia duchowego dla dzieła misyjnego Kościoła. Jest on zapleczem duchowym dla misji Kościoła – podkreśla ks. Jacek Gancarek, krajowy moderator Żywego Różańca.
Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie Msza św. dziękczynna za beatyfikację Pauliny Jaricot i 200-lecie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.