Reklama

Kultura

Zrozumieć istotę Ducha Świętego

Biały Kruk

O bierzmowaniu mówi się szyderczo, że jest sakramentem pożegnania z Kościołem. Nowa książka ks. prof. Janusza Królikowskiego pokazuje, że jest wręcz odwrotnie.

Bierzmowanie jest chyba najmniej zrozumianym sakramentem, tymczasem stanowi ono – zwłaszcza dobrze przeżyte, po odpowiednim przygotowaniu – ważny etap na drodze dojrzałości chrześcijańskiej i coraz bardziej świadomego podążania za głosem Boga ku zbawieniu.

Moc Ducha Świętego to nowa książka ks. prof. Janusza Królikowskiego, która ma pomóc w budowaniu gmachu wiary dojrzałej, niezachwianej i rozumnej. Stanowi rodzaj duchowego poradnika zarówno dla tych, którzy do sakramentu bierzmowania dopiero się przygotowują, jak i dla tych, którzy już go otrzymali i pragną nadal owocnie rozwijać się w wierze. Poznawszy podstawy, powinniśmy stale odnawiać i pogłębiać znajomość prawd wiary i słowa Bożego, by oprzeć swoje życie na trwałych i nienaruszalnych fundamentach.

Autor Mocy Ducha Świętego nie ogranicza się jedynie do wykładania suchych formułek, lecz wielokrotnie korzysta z cennego świadectwa wielkich świętych, w tym papieża Polaka Jana Pawła II. Książka ta powstała w odpowiedzi na codzienne potrzeby katechetów i katechizowanych, którzy byli też jej pierwszymi krytycznymi czytelnikami. Ksiądz profesor w przystępny sposób objaśnia, czym jest bierzmowanie, i poucza, w jaki sposób żyć na co dzień otrzymanymi w tym sakramencie darami, aby coraz bardziej doskonalić się w życiu chrześcijańskim. Dodatkowym atutem jest zamieszczony w publikacji wybór modlitw do Ducha Świętego.

Co ważne, Moc Ducha Świętego jest książką oficjalnie dopuszczoną do nauczania religii, ale jest to lektura przeznaczona do stałego z nią obcowania – czytania, rozmyślania, zastanawiania się – i korzystania z niej w codziennym życiu. Wyznawane od ponad 2 tys. lat prawdy Chrystusowej wiary nie mogą ulec zapomnieniu lub zubożeniu. Trzeba być jak często przywoływany w tej pięknie wydanej, bogato ilustrowanej książce św. Jan Paweł II – bardziej podobać się Panu Bogu, który ustanowił prawa niezmienne i sprawdzone, aniżeli ludziom, którzy są chwiejni i skłonni do ulegania szybko przemijającym modom.

Reklama

Moc Ducha Świętego
Ks. Janusz Królikowski
Ilość stron: 264 + 73 ilustracje
Format: 14 cm x 20 cm
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Biały Kruk

Specjalna promocja dla czytelników Niedzieli:

Jeden egzemplarz książki Moc Ducha Świętego – 47 zł (zamiast 59 zł), a dwa egzemplarze – 88 zł. Pakiet książek: Moc Ducha Świętego oraz Osiem błogosławieństw ks. prof. Waldemara Chrostowskiego – 67 zł (zamiast 91 zł).

Proszę dzwonić pod numery tel.: 12 254 56 02, 12 260 32 90 lub wysłać wiadomość na adres: dystrybucja@bialykruk.pl .

Do zamówienia należy doliczyć koszt wysyłki (16 zł).

2022-06-14 11:17

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: ukazał się „Duchowy GPS sportowca”

„Duchowy GPS sportowca” to tytuł publikacji, która ukazała się w Wydawnictwie Archidiecezji Częstochowskiej „Regina Poloniae”. Publikacja ta związana jest z XX Jubileuszowymi Mistrzostwami Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym, które odbędą się w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie w dniach 27-29 listopada.

Więcej ...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Więcej ...

Uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze

2022-12-06 17:01

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa w obronie życia dzieci poczętych, nieszpory, a po nich „procesja światła”, akt zawierzenia i „hołd z kwiatów” złożą się na obchody na Jasnej Góry uroczystości ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 grudnia. Tego dnia minie także 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Wiara

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Święci i błogosławieni

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Pogrzeb kapłana w Janowicach Wielkich

Niedziela Legnicka

Pogrzeb kapłana w Janowicach Wielkich

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Kościół

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...