Reklama

Niedziela Podlaska

Diecezja na szachownicy

Pamiątkowe zdjęcie organizatorów i uczestników

Flaziński

Pamiątkowe zdjęcie organizatorów i uczestników

W Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim po raz piętnasty rozegrano mistrzostwa diecezji drohiczyńskiej w szachach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W jubileuszowych mistrzostwach 4 czerwca zagrało 35 zawodników, mieszkańców diecezji drohiczyńskiej. Organizatorami mistrzostw byli: UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe, Zespół Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim i Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu Diecezji Drohiczyńskiej. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: biskup drohiczyński Piotr Sawczuk, senator Waldemar Kraska, poseł Marek Sawicki, burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula i starosta sokołowski Elżbieta Sadowska. Uroczystego otwarcia dokonali: Józef Flaziński – prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego, ks. Krzysztof Domaraczeńko – diecezjalny duszpasterz sportu diecezji drohiczyńskiej i ks. Stanisław Stachal – dyrektor szkoły salezjańskiej.

Szachiści zagrali siedmiorundowy turniej szachów szybkich z tempem 15 min dla zawodnika w jednej grupie z późniejszym podziałem na kategorie wiekowe. W turnieju najliczniej reprezentowana była kategoria najmłodszych zawodników, bo aż 16 graczy nie przekroczyło 12 roku życia, a najmłodszym graczem był 6-letni Franek Bańkowski z Siemiatycz. W tym roku swoich reprezentantów miało także drohiczyńskie seminarium, zagrali alumni Łukasz Hryniewicki i Sylwester Drużba. Zawodników podczas zawodów odwiedził poseł Marek Sawicki. Gracze walczyli o tytuły szachowych mistrzów diecezji w trzech kategoriach wiekowych: seniorów, juniorów do lat 18 i juniorów do lat 12. W kategorii seniorów, jak i w całym turnieju zwyciężyli: Janusz Dzienisiuk z Siemiatycz przed Jakubem Żurawickim z Węgrowa – obaj zdobyli po 6 punktów. Trzecie miejsce zajął Józef Flaziński, a czwarte ks. Kszysztof Domaraczeńko – obaj uzyskali po 5 punktów. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Paweł Nasiłowski z Sokołowa Podlaskiego przed Kornelem Konobrockim z Czeremchy i Aleksandrą Żurawicką z Węgrowa. Wśród juniorów do lat 12 najlepszy był aktualny mistrz Mazowsza do lat 11, Mateusz Strus przed swym bratem Tadeuszem – obaj zdobyli po 5 punktów. Brązowy medal w tej kategorii zdobył Mateusz Zgierun z Siemiatycz z dorobkiem 4 punktów.

Uroczysty charakter miała ceremonia zakończenia jubileuszowych mistrzostw. Przedstawicielom sponsorów pamiątkowe statuetki wręczył prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński. Natomiast senator Waldemar Kraska, który wyjątkowo nie mógł osobiście przybyć, za pośrednictwem dyrektor swego biura – pani Joanny Malinowskiej, przekazał okolicznościowe podziękowania organizatorom mistrzostw: ks. Krzysztofowi Domaraczeńce, ks. Stanisławowi Stachalowi i Józefowi Flazińskimu. Przedstawiciele sponsorów: Joanna Malinowska, Andrzej Sarna – dyrektor biura posła Marka Sawickiego i Mieczysław Sobieszczak, naczelnik Wydziału Oświaty UM, wręczyli zwycięzcom puchary i medale, a wszystkim pozostałym zawodnikom dyplomy i nagrody rzeczowe. Mistrzostwa wsparli: senator Waldemar Kraska, poseł Marek Sawicki, Urząd Miasta Sokołów Podlaski, Powiat Sokołowski, Polsero, Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Komunalnych i Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2022-06-14 11:18

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Szachowe zmagania Duchowieństwa i Wojska Polskiego

ks. Łukasz Romańczuk

W poniedziałek 15 lutego 2021 w pallotyńskim Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornej miał miejsce III drużynowy mecz szachowy Duchowieństwo – Wojsko Polskie. Każda z drużyn przygotowała po 9 zawodników. Mecz, składający się z 9 rund, został rozegrany systemem Scheveningen, polegającego na tym, że każdy zawodnik jednej drużyny gra z każdym zawodnikiem drugiej drużyny. Grano tempem 7’+3” (dla każdego zawodnika po 7 min. na partię oraz po 3 sek. za każde wykonane posunięcie).

Więcej ...

Gorzkie Żale - 300 lat polskiej tradycji. Co warto wiedzieć o tym nabożeństwie?

2025-04-08 20:45

Karol Porwich/Niedziela

Gorzkie Żale to nabożeństwo pasyjne z początku XVIII wieku. Powstały w kościele św. Krzyża w Warszawie. Ksiądz Wawrzyniec Benik, ze zgromadzenia księży misjonarzy Wincentego a Paulo, napisał tekst nowego nabożeństwa oraz opracował jego strukturę na podstawie Godziny Czytań. Gorzkie żale to wyłącznie polska tradycja. Od przeszło 300 lat ożywia pobożność i gromadzi wiernych na rozważaniu Męki Pańskiej.

Więcej ...

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz, przewrócił krzyż

2025-04-08 18:41

Adobe Stock

Prokuratura Rejonowa w Bochni (Małopolskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi T., który zakłócał Mszę św. sprawowaną w kościele w Nowym Wiśniczu, a także uszkodził zabytkowy krucyfiks pochodzący z przełomu XVII/XVIII wieku.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Wiadomości

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Co ma zrobić para, która nie może mieć dzieci?

Wiara

Co ma zrobić para, która nie może mieć dzieci?

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Oświadczenie Mocnych w Duchu ws. wezwania Ministerstwa...

Kościół

Oświadczenie Mocnych w Duchu ws. wezwania Ministerstwa...

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Felietony

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

Kościół

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Kościół

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Krzyże ścięte metalowymi narzędziami

Kościół

Krzyże ścięte metalowymi narzędziami

Co się dzieje z nami, kiedy umieramy?

Kościół

Co się dzieje z nami, kiedy umieramy?