Reklama

Niedziela plus

Mysłowice

Zagrali dla Jezusa

Zespół TYLKO TY na mysłowickiej scenie

Antoni Sturzbecher

Zespół TYLKO TY na mysłowickiej scenie

W tym niezwykłym koncercie wystąpiły najjaśniejsze gwiazdy współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Jak co roku w uroczystość Bożego Ciała w Mysłowicach odbył się koncert „Bądź jak Jezus”, który gromadzi fanów wartościowej muzyki ze wszystkich zakątków Polski. Tradycyjnie w festiwalu uczestniczyły całe rodziny, które po procesjach Bożego Ciała przybyły tu, by wspólnie wielbić Boga przez muzykę i śpiew. Tegoroczna edycja koncertu, po pandemicznych obostrzeniach, mogła się odbyć już w normalnej formule, co zapewniło uczestnikom możliwość wspólnego spędzenia wolnego czasu i dobrą zabawę.

Muzyka – śpiew – wiara

Sceną ustawioną w Parku Słupna zawładnęły rodzime oraz światowe gwiazdy, zarówno te mocno świecące na muzycznym firmamencie, jak i dopiero wschodzące, jak zespół TYLKO TY. Grupa tworzona przez młodych wokalistów – laureat tegorocznego konkursu Non-Stop CCM – już została okrzyknięta muzycznym odkryciem roku. Zespół rozgrzewał publiczność od wczesnego popołudnia. Później atmosferę na scenie podgrzała młoda brytyjska wokalistka Cat Rea – prywatnie bratanica słynnego Chrisa Rei – o której krytycy wypowiadają się z wielkim uznaniem. Obdarzona mocnym głosem artystka perfekcyjnie odnajduje się w popowych klimatach. Jej piosenki przepełnione są duchem Ewangelii; odważnie porusza w nich, nieobce jej, trudne tematy i daje słuchaczom nadzieję. Ogromne wrażenie na publiczności zrobił zespół Fisheclectic, tworzony przez małżeństwo Joanny i Łukasza Kupczyńskich. Wielu uczestników koncertu z wypiekami na twarzy czekało na występ Martina Smitha, zdobywcy prestiżowych nagród brytyjskiego przemysłu fonograficznego oraz twórcy utworów śpiewanych w kościołach na całym świecie. Dopełnieniem koncertu był występ barwnych i pełnych energii Siewców Lednicy, którzy dostarczyli ogromną dawkę pozytywnych emocji.

Bóg istnieje!

– Na koncercie jestem pierwszy raz, namówiła mnie koleżanka. Warto było przyjść dla muzyki, śpiewu i tańca, tej energii wydzielanej przez tysiące serc, i przede wszystkim modlitwy. Spotkałam tu różnych ludzi, młodszych i starszych, singli i rodziny z dziećmi, chrześcijan z różnych Kościołów. Mimo różnic wszyscy razem dobrze się bawimy, jednocząc się przy muzyce – mówi Agata, która w rozmowie nie ukrywała zafascynowania ideą koncertu. Jego celem jest „budowanie jedności w wymiarze religijnym, rodzinnym i społecznym”. Organizatorzy zapewniają: „Chcemy pokazać nowe, dynamiczne i pełne zaangażowania chrześcijaństwo. Człowiek wierzący to nie archaicznie myślący konserwatysta, ale nowoczesny i racjonalny członek polskiego i europejskiego społeczeństwa, który nie boi się mówić, że Bóg istnieje, jest Stworzycielem i działa w świecie. Szczególnymi adresatami naszego przedsięwzięcia są rodziny, chcemy, jednak, by koncert był okazją do zatrzymania się i refleksji dla wszystkich ludzi zabieganych, pochłoniętych codzienną pracą”.

Miasteczko dla dzieci

„Bądź jak Jezus” jest jedynym takim koncertem w Polsce. Pierwszy raz odbył się w 2010 r. Został na tyle dobrze przyjęty, że rokrocznie jest kontynuowany, a każda kolejna jego edycja przynosi nowe rekordy frekwencji. Również w tym roku tysiące ludzi przybyło do Parku Słupna, aby posłuchać dobrej muzyki z ewangelizacyjnym przesłaniem, a przy okazji skorzystać z innych atrakcji. Nie zabrakło stoisk z płytami i książkami, ale największym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko dla dzieci z dmuchańcami. – Tu jest fajnie – wykrzyknęła pochłonięta zabawą Zosia. Jej słowa są znakomitą pointą dla koncertu, który na stałe wpisał się w kalendarz muzycznych wydarzeń w kraju.

2022-06-21 13:48

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bądź jak Jezus 2022: Piękne dźwięki z dobrym przesłaniem

Antoni Sturzbecher

Co roku w Boże Ciało do mysłowickiego Parku Słupna przybywają nie tylko rzesze fanów muzyki chrześcijańskiej, ale także wszyscy ci, którzy chcą w rodzinnym gronie spędzić czas na dobrej zabawie. Nie inaczej było w tym roku.

Więcej ...

Polski rzymianin

Stanisław August Morawski

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem

Więcej ...

Ukraina: nie ma procesu synodalnego, ale Kościół jest blisko ludzi

2023-02-07 18:55

Grzegorz Gałązka

Na europejskim spotkaniu synodalnym jest też reprezentacja katolików z Ukrainy. Jak wyznał Radiu Watykańskiemu bp Ołeksandr Jazłowecki, wojna całkowicie zatrzymała proces synodalny w tym kraju. Ludzie myślą o czym innym. Jednakże przez ten rok wojny większość Ukraińców zbliżyła się do Kościoła. Wielu prosi o chrzest czy ślub kościelny. W sposób szczególny dotyczy to żołnierzy – stwierdził biskup pomocniczy diecezji kijowsko-żytomieskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak...

Kościół

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak...

Może jednak warto stać mocno przy Bożej prawdzie?

Wiara

Może jednak warto stać mocno przy Bożej prawdzie?

„Czas na miłość” - dziś początek Międzynarodowego...

Kościół

„Czas na miłość” - dziś początek Międzynarodowego...

Patronka od... Decyzji serca

Święci i błogosławieni

Patronka od... Decyzji serca

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa...

Wiara

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa...

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Kościół

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

Wiara

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Kościół

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej