Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wakacje z Bogiem

Młodzież z ks. Pawłem Cicirko w Zakopanem

Archiwum

Młodzież z ks. Pawłem Cicirko w Zakopanem

Czas wakacyjny sprzyja różnym formom wypoczynku. Z inicjatywą zorganizowania wakacji dla dzieci z Ukrainy wyszedł Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Zaplanowano turnus m.in. w miejscowościach: Małe Ciche (w Domu Wypoczynkowym „Tatry”) w terminie od 13 do 26 lipca oraz w Harendzie, Zakopane od 1 do 14 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są indywidualnie w siedzibie Caritas (Sosnowiec ul. Korczaka 5). – Każdego roku nasi najmłodsi podopieczni nie mogą doczekać się wakacji. Jest to bowiem dla nich czas kolonii organizowanych przez Caritas. Czas radości i beztroski. Czasami jedyny taki czas w roku. Ta tradycja jest kontynuowana. Jednak nasze serca nie mogą pozostać obojętne na dzieci, które uciekły przed koszmarem wojny. Bezpieczne schronienie znalazły w naszym kraju. W naszej wspólnocie diecezjalnej. Często tuż obok nas. Dlatego Caritas Diecezji Sosnowieckiej pragnie, aby mogły przeżyć bezpieczne i radosne wakacje. Aby mogły oderwać się od codzienności i tego, czego doświadczyły – przekonuje wicedyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Łukasz Gładki.

Także Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej zaplanowało wypoczynek dla dzieci w Łostówce (Oaza Dzieci Bożych) – I turnus: od 28 czerwca do 14 lipca oraz dla młodzieży w Tylmanowej (Oaza Nowej Drogi) – I turnus: od 28 czerwca do 14 lipca, II turnus w Łostówce (ONŻ I stopień) od 15 do 31 lipca. Domowy Kościół Diecezji Sosnowieckiej organizuje rekolekcje w Olsztynie k. Częstochowy (Ośrodek rekolekcyjny „Święta Puszcza”) – Oaza Rodzin I stopnia.

Na Jakubowy Szlak zapraszają także miłośnicy przemierzania drogi do grobu jednego z dwunastu Apostołów św. Jakuba Starszego w Santiago de Compostela. – Na trasie jakubowego szlaku znalazły się m.in. Pieskowa Skała (terytorialnie należąca do parafii Sułoszowa), Przeginia, Olkusz, Bukowno, Sławków, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza-Gołonóg, Góra Zamkowa w Będzinie, Góra św. Doroty w Będzinie-Grodźcu, Czeladź, Rogoźnik, Sączów i Piekary Śląskie. Wciąż powstają nowe odcinki, które zapraszają, by wyruszyć na Jakubowy Szlak – zachęca pielgrzymujący na szlakach św. Jakuba Ap. Stanisław Syjut.

Warto wybrać się na tego typu rekolekcje wakacyjne. Jest to czas przeżywany z Bogiem, pełny modlitwy i refleksji, spotkania ciekawych ludzi, doświadczenia wspólnoty oraz odkrycia swego życiowego powołania.

2022-06-29 06:16

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kard. Müller w Zakopanem: otwarte ramiona Maryi stały się bramą do chwały nieba

Kardynał Gerhard Ludwig Müller

Monika Książek/Niedziela

Kardynał Gerhard Ludwig Müller

Wniebowzięcie Maryi jest odpowiedzią Syna na otwarte matczyne ramiona, które przyjęły Go po raz pierwszy w betlejemską noc – mówił kard. Gerhard L. Müller 15 sierpnia w Zakopanem. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary przewodniczył głównym uroczystościom fatimskim w sanktuarium na Krzeptówkach.

Więcej ...

Polski rzymianin

Stanisław August Morawski

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem

Więcej ...

Od 75 lat zwoje z Qumran przestały być tajemnicą

2022-11-27 16:23

Domena publiczna

Należą one do najważniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku: 75 lat temu, w 1947 roku, Beduin odkrył w Qumran na Zachodnim Brzegu słynne Zwoje znad Morza Martwego. Podczas poszukiwania zbiegłej kozy, według popularnej opowieści, w trudno dostępnej jaskini na północno-zachodnim brzegu Morza Martwego natknął się na gliniane dzbany zawierające tajemnicze fragmenty papirusu.

Więcej ...

Reklama