Reklama

Redakcyjna poczta

Weekend w mieście

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uczniowie z Teatrzyku Szkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczawnie zostali zaproszeni przez ks. Leszka Okpisza do Głogowa. Dzięki poświęceniu i ofiarności naszych wspaniałych wychowawców, jakimi są Ewa i Janusz Mejzowie, wyjazd doszedł do skutku w dniach 9-10 maja.
W piątek po lekcjach zabrał nas gimbus użyczony przez gminę Dąbie i po dwóch godzinach podróży dotarliśmy do parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na głogowskim osiedlu Kopernik. Wizytę rozpoczęliśmy uczestnictwem w nabożeństwie majowym odprawionym przez ks. Leszka Okpisza i Mszy św., do której przygotowaliśmy oprawą muzyczną. Potem pokazaliśmy wesołe, baśniowe przedstawienie pt.: "Nie ma tego złego...". Po nim zostaliśmy zaproszeni przez gościnnych głogowian do ich mieszkań na kolację. Wieczorem ks. Leszek zabrał nas na spacer po przepięknej starówce.
Na drugi dzień chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej: Głogów kontra Szczawno, który zakończył się wynikiem 1:4. Po meczu musieliśmy niestety pożegnać gościnną parafię "na Koperniku". Na drogę zostaliśmy obdarowani prowiantem, prezentami i dobrym słowem. Zanim jednak opuściliśmy Głogów, zwiedziliśmy monumentalną kolegiatę, która, bardzo zniszczona w czasie wojny, od wielu lat jest odbudowywana. Stoi ona na miejscu romańskiej świątyni z okresu początku chrześcijaństwa w Polsce.
Po tej swoistej lekcji historii miasta i kościoła pojechaliśmy do Grodowca - sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei. Tam poznaliśmy przeszłość tego miejsca, odmówiliśmy Litanię Loretańską i przyjęliśmy Komunię św. Po drodze do Szczawna "zahaczyliśmy" jeszcze o basen w Polkowicach.
Chcielibyśmy teraz za pośrednictwem "Aspektów" serdecznie podziękować naszemu gospodarzowi ks. Leszkowi - za zaproszenie i umilenie nam pobytu w Głogowie, a tamtejszym parafianom - za serdeczną gościnę, naszym nauczycielom za wspólnie spędzone dni i opiekę!
Teraz zapraszamy do Szczawna na czerwcowy festyn pt.: "Otwarta Zagroda".
W imieniu wdzięcznych uczniów

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Ingres kard. Grzegorza Rysia będzie transmitowany w telewizji

2025-12-17 21:19

Piotr Drzewiecki

Ingres kard. Grzegorza Rysia odbędzie się w bazylice archikatedralnej na Wawelu. Weźmie w nim udział abp Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce.

Więcej ...

Sejm nie odrzucił weta prezydenta wobec tzw. ustawy łańcuchowej

2025-12-17 19:13

Kancelaria Sejmu

Sejm nie odrzucił w środę weta prezydenta Karola Nawrockiego wobec tzw. ustawy łańcuchowej. Przeciwko odrzuceniu zagłosowało 246 posłów, w tym parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w głosowaniu.

Więcej ...

Kard. Grzegorz Ryś do kapłanów: Milczenie jest lekiem na niewiarę

2025-12-18 07:17

Archidiecezja Krakowska

Podczas rekolekcji przed swoim ingresem do katedry na Wawelu, kard. Grzegorz Ryś wskazał na postawę kapłana, który powinien być „dla ludzi”. Podkreślił także, że milczenie jest lekarstwem na niewiarę. - To bardzo piękna podpowiedź, by tak jak dbamy o liturgię, zadbać o milczenie, które jest lekiem na niewiarę – mówił metropolita krakowski-nominat

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Wiara

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Kalendarz Adwentowy: Sprawiedliwy Potomek, Bóg-z-nami

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Sprawiedliwy Potomek, Bóg-z-nami

Kalendarz Adwentowy: Łaska wpleciona w rodowód

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Łaska wpleciona w rodowód

Nowi Wikariusze Biskupi odebrali swoje dekrety

Niedziela Częstochowska

Nowi Wikariusze Biskupi odebrali swoje dekrety

Dr Branca Acevedo: byłam lekarką s. Łucji dos Santos,...

Wiara

Dr Branca Acevedo: byłam lekarką s. Łucji dos Santos,...

Oświadczenie rzecznika diecezji pelplińskiej w związku z...

Kościół

Oświadczenie rzecznika diecezji pelplińskiej w związku z...

Zmarł śp. o. Eustachy Rakoczy - jasnogórski kapelan...

Kościół

Zmarł śp. o. Eustachy Rakoczy - jasnogórski kapelan...

Kalendarz Adwentowy: Ogień Eliasza, światło Jana

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Ogień Eliasza, światło Jana

Kalendarz Adwentowy: Pokój jak rzeka, serce jak dziecko

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Pokój jak rzeka, serce jak dziecko