Reklama

Monika Łukaszów

Dzień Dziecka z legnicką Caritas

2015-06-02 21:08

Monika Łukaszów

Kolorowe balony, gry, zabawy, loterie fantowe i słodkie smakołyki - to tylko niektóre z atrakcji, z jakich mnożna było skorzystać podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Spotkaniu, które dla najmłodszych zorganizowała legnicka Caritas przyświecało hasło „Bądźmy razem”.

Festyn, w którym uczestniczyło blisko 4 tys. dzieci z całego terenu diecezji legnickiej odbył się we wtorek, 2 czerwca w legnickim Parku. Nad tym wyjątkowym świętem patronat objął biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz Tadeusz Krzakowski - prezydent miasta Legnicy.

Świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się w katedrze, gdzie o godz. 10 została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. W Eucharystii uczestniczyli legniccy księża, zaproszeni goście oraz dzieci i ich opiekunowie, którzy z różnych rejonów naszej diecezji przyjechali do Legnicy.

Na zakończenie modlitwy Biskup legnicki wręczył dyplomy uznania pięciu Szkolnym Kołom Caritas za aktywną pracę i poświęcony czas w działaniach wolontariatu. Wśród wyróżnionych znalazły się Szkolne Koła Caritas przy: SP w Sokołowcu, SP nr 4 w Legnicy, SP nr 1 w Polkowicach oraz Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum w Jerzmankach i Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Integracyjnych w Lubinie.

Reklama

Następnie wszyscy uczestnicy w barwnym korowodzie, w asyście policji i straży miejskiej przeszli do Parku Miejskiego. Ten radosny pochód prowadziła Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Brunatnego Turów. W Parku na uczestników czekało wiele atrakcji. Każdy znalazł coś dla siebie. Były występy artystyczne, konkursy, gry i zabawy. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się miasteczko dmuchańców, na których można było pozjeżdżać i poskakać. Można było wziąć udział w loterii fantowej oraz pomalować twarze. Każde dziecko uczestniczące w festynie otrzymało paczkę z łakociami przygotowaną przez sieć sklepów „Biedronka” oraz słodki poczęstunek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz zdjęcia: Dzień Dziecka z legnicką Caritas

W festynie wzięła udział także grupa dzieci z Drochobycza na Ukrainie, która zaprezentowała się w pokazie artystycznym. Jak powiedział ks. Tomasz Biszko z legnickiej Caritas. To już 5, jubileuszowy festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany wraz z rzeszą wolontariuszy oraz wieloma instytucjami, które co roku w tym dziele pomagają. Należy wymienić m.in. Urząd Miasta Legnicy, Starostwo Powiatowe, Straż Graniczną i Izbę Celną, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Straż Pożarną, Policję, Straż Miejską, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, oraz Młodzieżowe Centrum Kultury.

Dla upamiętnienia wizyty Jana Pawła II w Legnicy, którą właśnie legniczanie świętowali w tym dniu, organizatorzy przeprowadzili V Legnicki Bieg Papieski, w którym wzięło udział 400 zawodników. W pierwszej konkurencji wystartowały dzieci niepełnosprawne, a w kolejnych dzieci i młodzież w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. O godz. 14 na dystansie 1997 m odbył się bieg główny, który zakończył zmagania sportowe. Jak na zawody sportowe przystało, była rywalizacja, doping publiczności, a przede wszystkim wiele dobrej zabawy. Jak powiedział ks. Wiesław Walendzik, współorganizator biegu - „18 lat temu miało miejsce najważniejsze wydarzenie w historii naszego miasta, odwiedził je największy Polak św. Jan Paweł II. Trzeba stale o tym sobie przypominać. A dzieciom i młodzieży, która startuje w naszym biegu tym bardziej trzeba to uzmysławiać, bo przecież oni są zbyt młodzi i nie byli naocznymi świadkami tamtych wydarzeń”.

Kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka już za rok.

Tagi:
Caritas Dzień Dziecka

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Zagłębie pamięta Ojca Świętego!

Zagłębie pamięta Ojca Świętego!

Modlitewna obrona Jasnej Góry

Modlitewna obrona Jasnej Góry

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Radość z kapłaństwa

Radość z kapłaństwa

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd prasy 13 czerwca

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny w Sieradzu

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny w Sieradzu

Nowy rektor toruńskiego seminarium

Nowy rektor toruńskiego seminarium

Marsz równości nie zakłócił pielgrzymki

Marsz równości nie zakłócił pielgrzymki

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem