Reklama

KARTKA Z WAKACJI

Rowerowe odwiedziny u św. Walentego i św. Anny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nie wyobrażamy sobie, jak można mówić, że wakacje spędzone w Częstochowie mogą być nudne. To przecież wszystko zależy od was i waszych chęci. Nas na przykład nie było stać na wyjazd nad morze czy w góry. Konieczność zostania w domu nie zepsuła nam jednak humorów. Chcemy wam opowiedzieć o pomysłach, jakie zaczęłyśmy realizować już od początku wakacji.

Wszystko zaczęło się od wyjazdu na pierwszą rowerową wycieczkę. Wystarczył nam na to jeden dzień. Kaśka musiała nawet pożyczyć rower od swojego sąsiada, aby zabrać się z nami. Rower to najcudowniejszy pojazd na świecie! Nigdy nie sądziłyśmy, że wycieczki rowerowe mogą przynieść tak dużo mocnych wrażeń.

Z samego rana, zaopatrzone w bidon z wodą i kilka kanapek, wyruszyłyśmy brzegiem Warty w kierunku Mstowa. Już sama droga okazała się niezwykła. Cały czas nad wodą i do tego polnymi dróżkami. Po drodze mija się piękne skałki w Mirowie, a przy samym wjeździe do Mstowa można zobaczyć stare stodoły wkomponowane w jurajskie pejzaże. Mówię wam - bajeczny widok! Lody we Mstowie może nie są jakieś wyjątkowe, ale całkiem dobrze chłodzą organizm. Natomiast starożytny kościół Kanoników Regularnych zapiera dech w piersiach. Można go oglądać kilka godzin. A najważniejsze, że panuje tutaj doskonała atmosfera do modlitwy. Jest to kościół jubileuszowy, dlatego już przy przejściu przez bramę ogarnia człowieka poczucie wyjątkowości. Najwspanialszym przewodnikiem jest o. Feliks. Umie zwrócić uwagę na najcenniejsze zabytki świątyni. Trochę więcej czasu poświęciłyśmy ołtarzowi, w którym mieści się obraz św. Walentego. Modliłyśmy się za wszystkich młodych ludzi, aby spędzili te wakacje w radości i prawdziwej refleksji nad tym, czym jest miłość.

Ze Mstowa nasz rowerowy szlak poprowadził nas do klasztoru Sióstr Dominikanek w Świętej Annie. Już przy samym wejściu zainteresowała nas dziwna "gra" kościelna. Wkłada się rękę do drewnianej puszki i losuje kartkę z numerem. Z wykazu numerów można odczytać wylosowaną intencję modlitwy. Ja wylosowałam modlitwę za tych, którzy cierpią w czyścu za grzechy nieskromnego zachowania się w kościele. Kaśka miała się pomodlić za tych, którzy mieli zamiar odebrać sobie życie. Kopuła kościoła w Świętej Annie i cała atmosfera klasztoru dała nam nie tylko chwilę fizycznego odpoczynku, ale dostarczyła też mnóstwo przeżyć duchowych. Na dziedzińcu klasztornym zrobiłyśmy sobie posiłek. Potem wyruszyłyśmy w dalszą drogę przez Przyrów, Żuraw i Małusy do Częstochowy.

Z tej trasy rowerowej przesyłamy wam najlepsze pozdrowienia. Następny nasz pomysł na rowery to trasa wokół Wielunia, żeby zwiedzić śliczne, drewniane kościółki. I pomyślcie, czy trzeba mieć tak dużo pieniędzy, żeby przeżyć fantastyczne wakacje?

Całujemy i przesyłamy pozdrowienia od św. Walentego i św. Anny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2000-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Cud św. Michała Archanioła

2024-05-24 14:59

Karol Porwich/Niedziela

Świadectwo Joli to opowieść o pięknej przyjaźni z Wodzem Wojska Anielskiego, o wierze, która jest trwaniem i wzrastaniem. O zawierzeniu i o tym, jak Pan Bóg uzdrawia, usuwa lęk i prowadzi. O św. Michale Archaniele, który strzeże, nawet gdy sytuacja po ludzku wyglądała na bardzo niebezpieczną. O uczeniu się pokory na wzór Michaela, który całym sobą głosi "Któż jak Bóg"

Więcej ...

Warszawa: Zofia Czekalska "Sosenka" spoczęła na Powązkach Wojskowych

2024-05-23 14:34

PAP/Szymon Pulcyn

Zofia Czekalska ps. Sosenka, powstańcza łączniczka w zgrupowaniu "Chrobry II", sanitariuszka spoczęła w czwartek na Powązkach Wojskowych. Zmarła 14 maja w wieku 100 lat. Pośmiertnie została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pogrzeb poprzedziła msza żałobna w bazylice Świętego Krzyża.

Więcej ...

Chiny: Kościół katolicki – zarys dziejów i dzień dzisiejszy

2024-05-24 16:44

Adobe Stock

Od 2008 roku 24 maja obchodzony jest Światowy Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach, ustanowiony rok wcześniej przez Benedykta XVI. Od 1949, czyli od objęcia tam władzy przez komunistów, Kościół istnieje tam w dwóch postaciach: jako "oficjalny", poddany całkowitej kontroli ze strony państwa i który jeszcze stosunkowo do niedawna nie utrzymywał formalnie żadnych więzi z papieżem i Stolicą Apostolską, oraz "nieoficjalny" czy "podziemny", który starał się, na miarę swych możliwości, zachować wierność Biskupowi Rzymu i Kościołowi powszechnemu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych

Wiara

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych

Jezu, pomóż mi nieść mój krzyż

Wiara

Jezu, pomóż mi nieść mój krzyż

Zmarł biskup senior Janusz Zimniak

Kościół

Zmarł biskup senior Janusz Zimniak

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Niesamowita święta Rita

Kościół

Niesamowita święta Rita

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Polska

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania