Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Któż jak Bóg!

W uroczystości wzięły udział rodziny

Joanna Ferens

W uroczystości wzięły udział rodziny

W parafii św. Michała Archanioła w Soli odbyły się uroczystości odpustowe ku czci patrona parafii, Wodza Zastępów Niebieskich.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystości trwały dwa dni i rozpoczęły się dzień wcześniej Mszą św. na cmentarzu parafialnym, a w niedzielę, na uroczystej sumie odpustowej wierni zgromadzili się w świątyni, aby uczcić swojego wyjątkowego Patrona i oddać chwałę Bogu. Do zgromadzonych w świątyni parafian i gości, na początku Eucharystii zwrócił się proboszcz, ks. Krzysztof Jankowski. – Dzisiaj obchodzimy imieniny naszej parafii, czyli doroczny odpust ku czci św. Michała Archanioła. Jest to czas modlitwy i czas spotkania z Bogiem, a każda niedziela to szczególny czas przeznaczony dla Pana Boga. Po trudach całego tygodnia przychodzimy tutaj właśnie, aby oddać Panu Bogu chwałę i zaczerpnąć sił do codziennego życia. Bardzo serdecznie witam wszystkich zgromadzonych na naszej uroczystości odpustowej, witam poczet sztandarowy naszej solskiej Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkich strażaków. Niech Bóg będzie uwielbiony w tej dzisiejszej uroczystości przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła – powiedział.

Uroczysty moment

Chcemy dziś w szczególny sposób podziękować patronowi naszej parafii za wstawiennictwo i opiekę nad nami – dodał ks. Krzysztof Jankowski. – Czas odpustu to dla naszej wspólnoty parafialnej najbardziej uroczysty moment w ciągu roku. Jest on wyrazem naszej lokalnej tożsamości, pokazuje, że wszyscy razem jesteśmy zjednoczeni przy św. Michale Archaniele, który każdego dnia, patrząc z głównego ołtarza, wola do nas słowa: Któż jak Bóg! Dlatego właśnie w ten odpustowy dzień chcemy w szczególny sposób podziękować naszemu patronowi, za to że prowadzi nas do Pana Boga i pokazuje, że nie ma większego od Niego. Św. Michał jest naszym wspaniałym opiekunem i właśnie uroczystości odpustowe są szczególną okazja do tego, aby się spotkać przed ołtarzem Jezusa Chrystusa i wyśpiewać radosne uwielbienie Boga. Chcemy głęboko duchowo przeżyć ten czas łaski dany nam przez Boga i prosić patrona naszej parafii, Wodza Wojsk Niebieskich św. Michała Archanioła o opiekę i wstawiennictwo przed Bożym tronem – zaznaczył.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Prowadzeni przez Boga

Sumę odpustową odprawił i wygłosił okolicznościową homilię proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Dąbrowicy, ks. Krzysztof Maj, który zwrócił szczególną uwagę na hasło św. Michała Archanioła, który woła do nas „Któż jak Bóg?”. – Ku czemu nas dzisiaj prowadzi Bóg? Myślę, że w tym momencie trzeba to sobie jednoznacznie powiedzieć – jeśli Bóg nie ma w moim życiu największego znaczenia, to nie ma znaczenia żadnego. Nie ma takiego Boga „na trochę”. Powtórzę słowa, które kiedyś uderzyły moje serce: „Miłość w życiu bywa większa i największa, a czasem mała, ale nigdy nie ma miłości częściowej, tylko trochę. Można do niej dorastać, może być miłością, której się jeszcze uczymy, natomiast nie ma w programie życia czegoś takiego jak trochę kochania”. Więc moi drodzy, albo Bóg jest takim, który nam w tym kościele zostawia dzisiaj św. Michał Archanioł wołając: „Któż jak Bóg!, albo tego Boga nie ma wcale. Nie ma Boga na trochę”. To zawołanie „Któż jak Bóg” jest wspaniałym okrzykiem zachwytu, to jest jednoznacznie zdefiniowane pojęcie Boga – podkreślił.

Pokora i ufność

Wołając „Któż jak Bóg” bądźmy ludźmi pełnymi pokory i ufności – dodał ks. Krzysztof Maj. – Piękna ludzka pokora wynosi człowieka i jego godność, bo daje mu otwartość na to, co Bóg przynosi. Daje mu tę możliwość wykrzyczenia z całego serca „Któż jak Bóg”. Można powiedzieć, że ten okrzyk to jest wołanie ludzi pokornych i tylko pokorny może tak zawołać. Mądre i prawdziwe życie jest możliwe tylko wtedy, gdy stale będziemy wracać do tej podstawowej prawdy, że tylko Bóg zasługuje na pierwsze miejsce moim i twoim życiu. I tylko wtedy wszystko będzie na swoim miejscu. Któż jak Bóg oznacza, że On jest w centrum naszego życia – tłumaczył kapłan.

Uroczystości odpustowe zakończyła wspólna modlitwa koronką uwielbienia Boga za wstawiennictwem św. Michała Archanioła oraz odśpiewaniu hymnu Te Deum.

Podziel się:

Oceń:

2023-10-10 14:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wielki odpust u Pani Rzeszowa

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz

O. Kajetan Kowalski

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz

Od setek lat uroczystości ku czci Patronki w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej były bardzo uroczyście obchodzone i zawsze z udziałem wielkich rzesz wiernych.

Więcej ...

Czy pragnę prawdziwej miłości i czy dzielę ją bezinteresownie?

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 43-48.

Więcej ...

Łódź: imieniny abp. Władysława Ziółka i bp. Ireneusza Pękalskiego

2024-06-18 12:00

ks. Paweł Kłys

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oczyma duszy widziała miejsca znane z Biblii. Św....

Święci i błogosławieni

Oczyma duszy widziała miejsca znane z Biblii. Św....

Nowacka: jedna godzina lekcji religii w szkołach od 1...

Wiadomości

Nowacka: jedna godzina lekcji religii w szkołach od 1...

Czy pragnę prawdziwej miłości i czy dzielę ją...

Wiara

Czy pragnę prawdziwej miłości i czy dzielę ją...

Kard. R. Sarah:

Kościół

Kard. R. Sarah: "To brak wiary w Kościele jest główną...

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

Kościół

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

12 czerwca: Rocznica objawień w Akicie. Uzdrowienia,...

Wiara

12 czerwca: Rocznica objawień w Akicie. Uzdrowienia,...

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

Wiara

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

Rozważania na niedzielę: Lekarz odpuszczał grzechy

Wiara

Rozważania na niedzielę: Lekarz odpuszczał grzechy