Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Archidiecezja

Wołanie o powołania

Adoracja Najświętszego Sakramentu w parafii Nawiedzenia NMP w Szczecinie-Dąbiu

Ks. Robert Gołębiowski

Adoracja Najświętszego Sakramentu w parafii Nawiedzenia NMP w Szczecinie-Dąbiu

Nocne czuwania, post – to intymna tajemnica ich serca – mówi proboszcz, ks. Marian Augustyn.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odwielu już lat nasza archidiecezja bardzo pokornie na kolanach prosi Boga o dar nowych, licznych, świętych i gorliwych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Malejąca liczba alumnów przy wzrastających potrzebach duszpasterskich każe błagać Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o to, by serca młodych pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie do wyłącznej służby Bogu i drugiemu człowiekowi. Temu celowi służyła kilkumiesięczna nieustanna adoracja.

Podobnie, jak w ubiegłych latach tak i też w 2023 r. rozpoczęła się ona w lutym w parafii Mierzyn, gdzie budowane jest Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, a zakończyła 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Bardzo budujące są świadectwa tych, którzy czuwają przed Najświętszym Sakramentem. Odwiedziłem w tym celu parafię Nawiedzenia NMP w Szczecinie – Dąbiu i jak podkreśla proboszcz ks. kan. Marian Augustyn: – Szczególnego wymiaru nabierają nocne czuwania i należy podkreślić, że odpowiedź wiernych jest imponująca – nie ma chwili, by kościoły były puste! Wielu wiernych podejmuje także post, choć jest to intymna tajemnica ich serca. Razem ze swoimi duszpasterzami z ufnością w sercu podejmujmy błogosławiony trud trwania na kolanach przed Panem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2024-01-02 12:12

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Srebrne kapłaństwo

Srebrni Jubilaci posługujący w naszej archidiecezji wraz z abp. Wiesławem Śmiglem

Archiwum ks. Tomasza Ceniucha

Srebrni Jubilaci posługujący w naszej archidiecezji wraz z abp. Wiesławem Śmiglem

Ćwierć wieku temu byliśmy wyświęceni w szczecińskiej katedrze – mówi jeden z jubilatów, ks. Tomasz Ceniuch, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

Więcej ...

Banery antyaborcyjne przeszkadzały europosłance KO. Sąd uniewinnił działacza prolife

2026-01-22 14:01

Adobe Stock

Sąd Okręgowy w Lublinie uniewinnił działacza prolife skazanego wcześniej na ograniczenie wolności, w związku z prezentowaniem przez niego banerów ze zdjęciami pokazującymi skutki aborcji. Wydarzenie, którego dotyczyła sprawa, miało miejsce 16 lutego 2025 r. w Lublinie. Tego dnia na tamtejszym Krakowskim Przedmieściu odbywało się zgromadzenie obrońców życia. W tym samym miejscu zwolennicy Rafała Trzaskowskiego zbierali podpisy pod jego kandydaturą na urząd Prezydenta RP. Zawiadomienie do Straży Miejskiej w sprawie pikiety prolife złożyła europoseł KO Marta Wcisło. Organizatorowi zgromadzenia wytoczono postępowanie z art. 140 i 141 Kodeksu wykroczeń, które penalizują wybryk nieobyczajny i umieszczanie nieprzyzwoitych treści w miejscu publicznym.

Więcej ...

Watykan: Świeccy pracownicy rozczarowani niesprawiedliwym traktowaniem. Urząd Pracy Stolicy Apostolskiej reaguje

2026-01-23 12:33

Vatican News

Pracujemy, aby nigdy nie dochodziło do sytuacji, w których prawa pracowników są pomijane lub naruszane - podkreśla ks. Marco Sprizzi, przewodniczący Urzędu Pracy Stolicy Apostolskiej (ULSA). W rozmowie z mediami watykańskimi odnosi się do nowego statutu ULSA oraz do niedawnego sondażu Stowarzyszenia Świeckich Pracowników Watykanu (ADLV). W tym badaniu część pracowników Stolicy Apostolskiej wskazała na poczucie niezadowolenia i niewłaściwe zachowania w miejscu pracy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Watykan: papież zezwolił na opublikowanie dekretów w...

Watykan

Watykan: papież zezwolił na opublikowanie dekretów w...

Bazylika św. Piotra: Kolejny akt profanacji w sercu...

Kościół

Bazylika św. Piotra: Kolejny akt profanacji w sercu...

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

Niedziela Wrocławska

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

Komunikat ws. zmian personalnych w legnickiej kurii...

Kościół

Komunikat ws. zmian personalnych w legnickiej kurii...

Prokurator Witkowski: Ksiądz Popiełuszko nie zginął 19...

Kościół

Prokurator Witkowski: Ksiądz Popiełuszko nie zginął 19...

Prokurator Witkowski: Ks. Popiełuszko umarł w bunkrze w...

Kościół

Prokurator Witkowski: Ks. Popiełuszko umarł w bunkrze w...

Komunikat kurii diecezji radomskiej w sprawie kapłana...

Kościół

Komunikat kurii diecezji radomskiej w sprawie kapłana...

Kompromitacja Europy na Grenlandii

Wiadomości

Kompromitacja Europy na Grenlandii

Dr Milena Kindziuk: Kwestionuję oficjalną, peerelowską...

Dr Milena Kindziuk: Kwestionuję oficjalną, peerelowską...