W role królów: Kacpra, Melchiora i Baltazara, w tym roku wcielili się księża oraz alumn z poszczególnych parafii sokołowskich: ks. Grzegorz Konopacki z parafii Miłosierdzia Bożego, al. Amos Makasa z parafii ks. Jana Bosco oraz ks. Tomasz Łapiński z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
Aby wieść o Trzech Królach mogła dotrzeć do wszystkich mieszkańców miasta, każdego roku trasa pielgrzymowania do stajenki przebiega inaczej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Zgodnie z tradycją, Orszak rozpoczął się Mszą św., która w tym roku miała miejsce w kościele Niepokalanego Serca NMP o godzinie 9.30.
Po Mszy św. Orszak wyruszył ulicami: Kilińskiego, pl. ks. Brzóski, Magistracką, Sadową i Wolności aż do Trawnika Coolturalnego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury, gdzie w sokołowskiej stajence, przy śpiewie pięknych kolęd w wykonaniu ZPiT „Sokołowianie”, oddano pokłon Nowo Narodzonemu Jezusowi, Maryi i Józefowi.
Orszak prowadzili: Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie” w ludowych strojach, rycerze z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, pastuszkowie, aniołki, przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych.
Podczas Orszaku uczestnicy obejrzeli scenki w wykonaniu młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie oraz z Zespołu Szkół nr 1 im. K. K. Baczyńskiego.
Reklama
Uczniowie z Zespołu Szkół Salezjańskich, sokołowskich przedszkoli i żłobka, przygotowali Bramę do Nieba, którą uczestnicy Orszaku chętnie przekraczali.
Przy Sokołowskim Ośrodku Kultury przygotowana była stajenka, w której Królowie pokłonili się Świętej Rodzinie i złożyli w darze swoje cenne dary: złoto kadzidło i mirrę.
Na zakończenie głos zabrali: zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski i ks. Sylwester Pawlak – zastępca dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich. Podziękowali wszystkim organizatorom Orszaku oraz uczestnikom. Całość zakończyła się modlitwą Anioł Pański i błogosławieństwem ks. prał. Andrzeja Krupy.
Organizatorem sokołowskiego Orszaku Trzech Króli był Zespół Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” we współpracy z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, Urzędem Miasta Sokołów Podlaski, Miejską Biblioteką Publiczną oraz sokołowskimi szkołami, przedszkolami i żłobkiem.
Na terenie diecezji drohiczyńskiej Orszaki przeszły również ulicami Bielska Podlaskiego, Brańska, Ciechanowca, Drohiczyna, Kosowa Lackiego, Łochowa, Sarnak oraz Węgrowa.