Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wolin

Oddali Mu pokłon

Uroczystości zakończyły się kolędowaniem

Ks. Marcin Miczkuła

Uroczystości zakończyły się kolędowaniem

Po raz trzynasty parafia św. Mikołaja we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Bolesława Krzywoustego oraz Fundacją Orszak Trzech Króli zorganizowały Orszak Trzech Króli.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Partnerami wydarzenia byli Gmina Wolin i gminna Biblioteka Publiczna.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego tego roku Ojciec Święty Franciszek zwrócił się do Polaków: „Ogarniam też moim błogosławieństwem uczestników wielkiego Orszaku Trzech Króli, który odbywa się w Warszawie i wielu miastach Polski”. Te słowa były skierowane także do wolinian.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Orszak rozpoczął się w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Na uczczenie Objawienia Pańskiego przybyło kilkaset osób m.in. poczet sztandarowy Bractwa Kurkowego oraz poczet wolińskich harcerzy. Następnie przy dźwiękach kolęd, dzięki towarzyszeniu Orkiestry Dętej im. br. Edmunda Sobisia, ulicami naszego miasta, zabezpieczeni przez wolińską Policję oraz Ochotniczą Straż Pożarną, wszyscy przeszli do kolegiaty św. Mikołaja. Tam uczniowie wolińskiej podstawówki wystawili jasełka, w których głównym przesłaniem były słowa o Nowonarodzonym: „Tak, to On, to On jest Królem!”. Na zakończenie orszaku podczas Eucharystii jak Mędrcy ze Wschodu wszyscy zgromadzeni złożyli na ołtarzu dar troisty: „Modły, pracę niosąc w dani. I żar serca czysty”.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki wielu osobom, jednak szczególną koordynacją przedsięwzięcia zajęli się państwo Iwona i Andrzej Wojdowie. Niech świadectwo wiary w to, co się wydarzyło w Betlejem i objawiło światu będzie orędziem zbawienia dla wszystkich.

Wieczór uroczystości Objawienia Pańskiego wierni spędzili natomiast w zadumie przy żłóbku, do którego przybyli Mędrcy ze Wschodu. Skąd byli, jakimi językami rozmawiali? Na pewno obcymi. Dlatego kolędowanie przy żłóbku w tym roku postanowiono poprowadzić w różnych językach. Panie: Katarzyna Grochowczak, Paulina Socka, Paulina Serokos, Martyna Zelek i Agatka Wojtysiak zabrały nas w swoistą podróż do żłóbków na całym świecie. Podczas spotkania można było usłyszeć piękne kolędy w językach: polskim, niemieckim, włoskim, czeskim, litewskim, hiszpańskim i po łacinie i dowiedzieć się o miejscowych świątecznych zwyczajach poszczególnych krajów, a całą podróż zakończyła się austriacką wersją kolędy Cicha noc w wykonaniu w różnych językach. Na zakończenie słowa podziękowań złożyła burmistrz Wolina Ewa Grzybowska. – Serdecznie dziękujemy wspaniałym artystkom za gotowość dzielenia się swoimi zdolnościami ze wspólnotą! Serdecznie dziękujemy również Bibliotece Publicznej Gminy Wolin za przygotowanie ciepłego posiłku na zakończenie naszej muzycznej podróży. Serdecznie dziękujemy również Bibliotece Publicznej Gminy Wolin za przygotowanie ciepłego posiłku na zakończenie naszej muzycznej podróży.

Podziel się:

Oceń:

2024-01-16 12:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Z ekologią na ty

Celem programu jest popularyzacja nauki

Ks. Marcin Miczkuła

Celem programu jest popularyzacja nauki

Katecheci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego zaangażowali młodzież do szóstej edycji programu edukacyjnego Być jak Ignacy.

Więcej ...

Andrzej Lewek: tamtego dnia wszystko, co wiedziałem o Bogu, uznałem za śmieci

2026-03-19 07:28
Andrzej Lewek

fot. archiwum prywatne

Andrzej Lewek

Więcej ...

Akademicka Droga Krzyżowa

2026-03-19 21:44

Biuro Prasowe AK

Akademicka Droga Krzyżowa to wydarzenie, które jest wpisane w przeżywanie Wielkiego Postu, przede wszystkim przez krakowskie duszpasterstwa akademickie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Czy w uroczystość św. Józefa mamy obowiązek...

Kościół

Czy w uroczystość św. Józefa mamy obowiązek...

40 pytań Jezusa: „Kto z was może dodać chwilę do...

Wiara

40 pytań Jezusa: „Kto z was może dodać chwilę do...

Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

Wiara

Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

Nagroda za śmierć: Skandaliczny triumf Gizeli Jagielskiej

Wiadomości

Nagroda za śmierć: Skandaliczny triumf Gizeli Jagielskiej

Nowenna do św. Józefa

Wiara

Nowenna do św. Józefa

Bardo: gdy po koncercie przychodzi rachunek

Niedziela Świdnicka

Bardo: gdy po koncercie przychodzi rachunek

Ponowny pożar dachu kościoła w Lublinie

Kościół

Ponowny pożar dachu kościoła w Lublinie

Ekwador: dwóch księży zginęło, by ocalić ministrantów

Kościół

Ekwador: dwóch księży zginęło, by ocalić ministrantów

40 pytań Jezusa: „Czy widzisz tę kobietę?”

Wiara

40 pytań Jezusa: „Czy widzisz tę kobietę?”