Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Niezwykły koncert

Anna Jurksztowicz podczas koncertu

Adrianna Czugała

Anna Jurksztowicz podczas koncertu

Dzięki artystce – Annie Jurksztowicz kościół w Łabuniach rozbrzmiał polskimi kolędami oraz pastorałkami.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W uroczystość Objawienia Pańskiego wierni parafii Łabunie mieli okazję wziąć udział w koncercie kolęd w wykonaniu piosenkarki Anny Jurksztowicz. Miejscem tego spotkania był zabytkowy kościół Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach. Artystka zaprezentowała publiczności wyjątkowy repertuar, składający się głównie z tradycyjnych polskich kolęd oraz współczesnych pastorałek.

– Uwielbiam takie koncerty, bo w kościele jest majestat i kolędy brzmią przepięknie, a tutaj ksiądz Andrzej stworzył cudowną atmosferę. Mieliśmy piękne światło i utworzył się przeuroczy nastrój – podkreśliła w rozmowie piosenkarka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Proboszcz parafii, ks. Andrzej Łuszcz zaznaczył, że koncert był sfinalizowaniem ważnego dla parafii dnia. – Udało nam się pięknie zwieńczyć dzień, bo dzisiaj mamy także dzień misyjny dzieci. U nas ci mali kolędnicy misyjni pięknie wpisują się w parafię, ponieważ mamy jasełka misyjne, a także zbiórki – w tym roku dla dzieci w Kolumbii. Ukoronowaniem tego dnia była Msza św. z pasterzem naszej diecezji, bp. Marianem Rojkiem, a po Eucharystii koncert kolęd Anny Jurksztowicz.

Kolędom, które rozbrzmiały w kościele parafialnym w Łabuniach towarzyszył gitarowy akompaniament. Zebrani wierni chętnie włączyli się w prezentowane przez artystkę utwory.

Reklama

– Chociażby ta piosenka o którą prosiły dzieci ze scholii Zima lubi dzieci. Przebój lat 90. śpiewana też z Krzysztofem Antkowiakiem, który również u nas gościł dwa lata temu – wspominał proboszcz. Podczas spotkania wybrzmiała także jedna z najpopularniejszych kolęd na świecie – Cicha noc.

– Anna Jurksztowicz, profesjonalna artystka ukazała nam szerszy świat. Kolęda znana na całym świecie wybrzmiała w kościele w Łabuniach w kilku językach, m.in. po niemiecku, angielsku czy włosku – dodał ks. Andrzej Łuszcz.

Piosenkarka gościła w naszym regionie już kolejny raz. W czasie koncertu kolęd w Łabuniach Anna Jurksztowicz wspominała swój występ podczas VIII Rodzinnego Sportowego Pikniku z Myślą o Misjonarzach w 2022 r. – Gdy występowałam w Posadowie to również było bardzo miło. Widzę, że ta parafia jest bardzo muzykalna, czego Państwu gratuluję – dodała.

Koncert Anny Jurksztowicz w Łabuniach stanowił nie tylko artystyczne wydarzenie, lecz także spotkanie społeczności lokalnej w duchu świąt Bożego Narodzenia.

Podziel się:

Oceń:

2024-01-23 14:20

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rodzinne kolędowanie w Roku Świętej Rodziny

Zuzanna Ustaszewska

W kościele Matki Bożej Saletyńskiej odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek Scholi Rodzinnej Żywioł wSzelki i Scholi Młodzieżowej.

Więcej ...

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Z nadzieją ku górze

2025-09-19 16:22

Archiwum Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży

Już po raz ósmy młodzi z całej archidiecezji wrocławskiej spotkają się na szczycie góry Ślęży!

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego

Wiara

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego

A jednak małżeństwo górą! Papież mówi „stop”...

Felietony

A jednak małżeństwo górą! Papież mówi „stop”...

Jaki jest cel mojego życia?

Wiara

Jaki jest cel mojego życia?

Niezwyciężony Triumf serca

Wiadomości

Niezwyciężony Triumf serca

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Wiadomości

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana

Kościół

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Wiadomości

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...