Reklama

Niedziela Legnicka

Rok dla rodzin

Niedziela legnicka 5/2024, str. V

Archiwum Duszpasterstwa Rodzin

Miniony rok był intensywnym czasem dla Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Legnickiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odbyły się liczne spotkania doradców życia rodzinnego, diecezjalny dzień skupienia, spotkania rejonowe i zjazd archidiecezjalny. Przedstawiciele duszpasterstwa brali też udział w spotkaniach na szczeblu krajowym.

Samoszkolenie

Doradcy z diecezji mieli możliwość podnoszenia swoich kompetencji przez udział w webinarach, dotyczących tematów z obszarów psychologii, metodyki pracy z narzeczonymi itp. Pielęgnowanie wspólnoty w gronie doradców, wzajemne uczenie się i czerpanie inspiracji od siebie nawzajem, a przede wszystkim – wspólna modlitwa tworzą solidną bazę, na której można budować działania ubogacające innych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dla rodzin

Nie zabrakło także działań skierowanych do małżeństw i rodzin. Odbyły się sesje warsztatów dla małżeństw, połączonych z czasem na dialog i adorację Najświętszego Sakramentu. Dzięki Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich miały miejsce 2 konferencje o tematyce rodzinnej. Odbywały się wydarzenia w ramach Tygodnia Wychowania: warsztaty, prelekcje i spotkania m.in. z Akademią Familijną, która – miejmy nadzieję – w nadchodzącym roku rozpocznie spotkania dla rodziców w diecezji. Wielką radością były również rekolekcje skierowane do małżeństw, zorganizowane i przeprowadzone przez Ruch Spotkania Małżeńskie oraz spotkania dla małżeństw w ramach „Programów na miłość i życie” – JA+TY=MY. Udało się powrócić do spotkań wspólnot wspierających rodzinę, które zgromadziły przedstawicieli 11 różnych ruchów i stowarzyszeń. Szczególną okazją do modlitwy w intencji rodzin i małżeństw była odbywająca się w diecezji peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Na mapie diecezji pojawiają się także, z inicjatywy wspólnot parafialnych, miejsca, gdzie prowadzona będzie cykliczna modlitwa za rodziny i małżeństwa, także te w kryzysie – tak bardzo obecnie potrzebna. Duszpasterstwo stara się również uporządkować sprawy związane z przygotowaniem do sakramentu małżeństwa, rozeznając obecną sytuację i potrzeby lokalnych wspólnot oraz narzeczonych.

Reklama

Plany

Jednym z ważniejszych wydarzeń, planowanych w roku 2024, jest Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej, który odbędzie się 8 czerwca w sanktuarium św. Maksymiliana w Lubinie. Podejmowane są także wstępne starania o uruchomienie Akademii, która kształciłaby przyszłych doradców życia rodzinnego, ale także osoby, które chciałyby budować cywilizację życia i miłości w swoich lokalnych środowiskach. Nadal będą prowadzone spotkania dla doradców życia rodzinnego – zarówno stacjonarnie, jak i w formie webinarów. Już w pierwszym kwartale roku zaplanowane są warsztaty i spotkania dla małżeństw, a także – w późniejszych terminach – rekolekcje i inne wydarzenia.

Warto zajrzeć

Zachęcamy do kontaktu z Duszpasterstwem Rodzin, pod nr. tel.: 504 101 530 (pn-pt, godz. 9-17), stacjonarnie w Legnickiej Kurii Biskupiej (środy, godz. 9-14) oraz do odwiedzania strony www.drdl.diecezja.legnica.pl i profilu DR na Facebooku: facebook.com/drlegnica.

Prosimy również o modlitwę – przede wszystkim w intencji rodzin, małżeństw, narzeczonych przygotowujących się do sakramentu, ale także w intencji Duszpasterstwa Rodzin – aby podejmowane działania były zbieżne z Bożymi planami i potrzebami rodzin diecezji.

Podziel się:

Oceń:

2024-01-30 11:14

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Gdy dorosłe dziecko odchodzi z partnerem

Adobe Stock

Jedni rodzice nad tym boleją. Inni coraz częściej akceptują taką sytuację, uważając, że nie mają wyjścia. Niekoniecznie...

Więcej ...

„Od Mokrej do Monte Cassino” – wernisaż nowej historycznej wystawy na Jasnej Górze

2024-04-18 20:51

BPJG

„Od Mokrej do Monte Cassino - szlakiem 12 Pułku Ułanów Podolskich” - to temat najnowszej wystawy przygotowanej na Jasnej Górze, której wernisaż odbędzie się już jutro, 19 kwietnia. Na wystawie znajdą się także szczątki bombowca Vickers Wellington Dywizjonu 305 pochodzące ze zbiorów Jasnej Góry, które dotąd nie były prezentowane. Ekspozycja znajduje się w pawilonie wystaw czasowych w Bastionie św. Rocha.

Więcej ...

Odpowiedzialni za formację księży debatowali o kryzysach i porzucaniu stanu kapłańskiego

2024-04-19 22:02

Karol Porwich/Niedziela

Przyczyny kryzysów księży w Polsce i porzucania stanu kapłańskiego były tematem ogólnopolskiej sesji zorganizowanej przez Zespół ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce przy Komisji Duchowieństwa KEP, która obradowała w piątek Warszawie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous