Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Komiks o Edycie Stein

Spotkanie cieszyło się wysoką frekwencją

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Spotkanie cieszyło się wysoką frekwencją

W Domu Edyty Stein odbyło się spotkanie z Juliuszem Woźnym, współautorem komiksu Edyta Stein. W poszukiwaniu prawdy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Juliusz Woźny – autor tekstu, rysunki stworzył Martin Venter – opowiadał o powstaniu komiksu i swoim spotkaniu ze świętą. – Można powiedzieć, że dzięki temu komiksowi św. Edyta Stein trafiła do popularnej kultury – zauważył prowadzący rozmowę Robert Gawłowski. Przypomniał również, że Juliusz Woźny ma na swoim koncie już wiele komiksów, m.in. Orędzie o słynnym liście biskupów polskich do biskupów niemieckich Przebaczamy i prosimy o przebaczenie czy 1241, opowieść o oblężeniu Wrocławia przez Tatarów.

Jak takie historie opowiedzieć w komiksie, jak zawrzeć ogrom treści, uczuć i emocji? – To trochę tak, jak z kostką rosołową. Trzeba to wszystko sprasować i tak naprawdę każdy z państwa zrobi sobie z tego swoją własną pyszną „zupę” w domu – tłumaczył autor i dodał: – Komiks rządzi się specyficznymi zasadami, to musi być duża selekcja i skrót.

Osią opowieści w komiksie Edyta Stein. W poszukiwaniu prawdy jest relacja Edyty z matką Augustą, relacja dwóch kobiet o silnych osobowościach. To z ich rozmowy dowiadujemy się, jaką drogą Edyta doszła do nawrócenia i chrztu. – Dla mnie najbardziej fascynujący jest moment przełomu w życiu Edyty Stein. Chwila, kiedy – po przeczytaniu autobiografii św. Teresy z Avila – stwierdziła: „To jest prawda”. Wiele razy zastanawiałem się, jak wyglądała ta noc w jej życiu – mówił Juliusz Woźny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2024-01-30 11:14

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

9 sierpnia Kościół wspomina św. Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein

ŚW. Edyta Stein

wikipedia.org

ŚW. Edyta Stein

Ten, kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga, bez względu na to, czy sobie z tego zdaje sprawę, czy nie. Była o tym przekonana Edith Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża. Żydówkę, filozofa, karmelitankę i męczennicę, jedną ze współpatronek Europy, Kościół katolicki wspomina w liturgii 9 sierpnia

Więcej ...

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w Ghanie

kolegium.opoka.org

Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – prezbiter diecezji kieleckiej, pochodzący z parafii w Małogoszczu, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka, nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. Komunikat Stolicy Apostolskiej ogłoszono 3 maja 2020 r.

Więcej ...

Warmińsko-mazurskie/ Pociąg ze 180 pasażerami utknął kilometr przed stacją Sterławki

2026-01-01 20:05

Adobe Stock

Kilometr przed stacją Sterławki zepsuła się lokomotywa pociągu do Gdyni. Ze względu na wysoki śnieg 180 pasażerów nie może wysiąść z wagonów. Kolej zdecydowała o wysłaniu na miejsce spalinowej lokomotywy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kilku biskupów udzieliło wiernym dyspensy na piątek 2...

Kościół

Kilku biskupów udzieliło wiernym dyspensy na piątek 2...

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Uroczystość NMP Królowej Polski w 2026 r. nie odbędzie...

Kościół

Uroczystość NMP Królowej Polski w 2026 r. nie odbędzie...

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Niedziela Kielecka

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Kard. Ryś przeprowadził zmiany w kurii krakowskiej. Ks....

Kościół

Kard. Ryś przeprowadził zmiany w kurii krakowskiej. Ks....

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard....

Kościół

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard....

Polska gospodarzem Taizé 2026/2027!

Kościół

Polska gospodarzem Taizé 2026/2027!

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój