Reklama

Polska

Ełk: zakończył się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Zakończył się obóz studencki stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Ełku. Za sprawą charakterystycznych koszulek, żółto zrobiło się między innymi na Placu św. Jana Pawła II oraz w ełckim amfiteatrze, gdzie odbył się festyn rodzinny, a wieczorem koncert stypendystów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oprócz festynu i koncertu podopieczni Fundacji mieli okazję pielgrzymować Szlakiem Papieskim tamtejszych ziem, odwiedzając m.in. Rajgród, Studzieniczną, Augustów, Giby, Sejny oraz Pokamedulski Klasztor w Wigrach, gdzie podczas uroczystej Mszy z udziałem władz Ełku i okolic zakończyli swój obóz.

Podopieczni Fundacji wyrażali wdzięczność mieszkańcom za ich gościnność, organizując różne atrakcje dla dużych, jak i małych. Było więc malowanie dzieciom twarzy, zaplatanie warkoczy, robienie baniek mydlanych, chodzenie po linie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Zorganizowanie tego festynu było dla nas wyzwaniem. Ale bardzo cieszymy się, że wszystko się udało. Chcieliśmy w ten sposób podziękować władzom miasta, ale również wszystkim mieszkańcom Ełku za ich gościnność – mówi Paweł Żulewski, stypendysta Fundacji i organizator festynu.

W niedzielę wieczorem ełcki amfiteatr wypełniony był po brzegi. Na scenie ponownie pojawili się stypendyści, którzy tym razem zaprezentowali swoje talenty muzyczno-wokalne. Koncert, podczas którego młodzi ludzie muzyką wielbili Boga, dziękując mu za błogosławiony czas obozu, cieszył się dużym zainteresowaniem. Obecny był m.in. biskup ełcki Jerzy Mazur i prezydenta miasta Tomasz Andrukiewicz.

Bp Mazur zwrócił uwagę na wartość jaką jest wspólnota, którą tworzą stypendyści Fundacji. – Gdzie śpiew słychać, tam dobrzy ludzie mieszkają, a tu teraz mieszkacie wy – mówił do stypendystów ordynariusz ełcki. Kilka ciepłych słów w stronę stypendystów skierował również prezydent Ełku, który podziękował im za ich obecność i wyraził nadzieję na ponowne spotkanie.

Inicjatywa utworzenia zespołu stypendystów zrodziła się w 2013 roku. Przez dwa lata formował się skład zespołu i jego forma. Teraz koncert stanowi już niemal nieodłączny element fundacyjnych obozów. – Koncert jest owocem całorocznej pracy zespołu. Szkolimy się pod okiem Huberta Kowalskiego - krakowskiego muzyka, kompozytora i dyrygenta – mówi Michał Przybysz, organizator koncertu i solista zespołu.

Reklama

Zespół można będzie usłyszeć już 21 lipca na rzeszowskim rynku podczas tegorocznego obozu dla gimnazjalistów i licealistów objętych programem stypendialnym Fundacji.

Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga blisko 2500 gimnazjalistów, licealistów i studentów. Idea jej istnienia opiera się na upamiętnieniu Pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz wyrównywaniu szans edukacyjnych zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości. Fundacja została powołana do istnienia przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku. Oprócz programu stypendialnego i formacyjnego co roku organizuje ogólnopolski Dzień Papieski, podczas którego zbierane są fundusze na stypendia.

Podziel się:

Oceń:

2015-07-16 09:35

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pamięć o zbrodniach hitlerowskich nie może zaginąć - uroczystości w byłym KL Dachau

© wulwais/fotolia

Z udziałem ok. 1,5 tys. osób, wśród których byli więźniowie z całej Europy obchodzono dzisiaj uroczystości z okazji 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Dachau. Politycy i przedstawiciele Kościołów Niemiec zaapelowali do przyszłych pokoleń o zachowanie i przekazywanie pamięci o zbrodniach systemu nazistowskiego w ich kraju.

Więcej ...

Maryja uczy nas waleczności i odwagi

2024-04-15 13:27

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 19, 25-27.

Więcej ...

Złoty Krzyż Zasługi dla włoskiej dziennikarki i kierownika sekcji polskiej Vatican News

2024-05-03 13:58

Włodzimierz Rędzioch/Niedziela

Ze wzruszeniem przyjąłem wraz z Manuelą Tulli, dziennikarką ANSA, odznaczenie Pana Prezydenta RP za upowszechnianie wiedzy o Polakach ratujących Żydów na arenie międzynarodowej – tak decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o przyznaniu odznaczenia skomentował ks. Paweł Rytel-Andrianik kierujący polską sekcją mediów watykańskich. Uroczystość odbyła się w czwartek 2 maja wieczorem w Ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady