Reklama

Informacja o Studiach

Niedziela łódzka 26/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

w Instytucie Teologicznym w Łodzi prowadzonych
we współpracy z Uniwersytetem
Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Warunkiem przyjęcia na trzyletnie zawodowe studia licencjackie w zakresie teologii jest zdanie egzaminu wstępnego: pisemnego z języka polskiego oraz ustnego z wiedzy religijnej z zakresu szkoły średniej. Egzamin pisemny z j. pol. odbędzie się 12 września o godz. 15.00. Egzamin ustny z wiadomości religijnych rozpocznie się 13 września o godz. 9.00.
Z egzaminu wstępnego mogą być zwolnione osoby, które uzyskały magisterium z innej dziedziny. Obowiązuje wtedy rozmowa kwalifikacyjna. Należy zgłosić się z indeksem z poprzedniej uczelni.
Dokumenty kandydata na studia teologiczne: kwestionariusz osobowy, oryginał i ksero świadectwa dojrzałości, opinia z parafii, zaświadczenie lekarskie, 4 fotografie (formatu legitymacyjnego), kserokopia pierwszej i drugiej strony dowodu osobistego oraz książeczki wojskowej, odręcznie napisane podanie o przyjęcie na studia do Punktu Konsultacyjnego w Łodzi.
Studia przebiegają w systemie zaocznym w siedzibie Instytutu Teologicznego w Łodzi, ul. Retkińska 127 (kościół Najświętszego Serca Jezusowego). Studia licencjackie są też dostępne dla absolwentów Instytutu Teologicznego z lat ubiegłych. Drugi etap studiów stanowią trzyletnie studia magisterskie dostępne dla wszystkich, którzy ukończyli studia licencjackie.
W Instytucie Teologicznym istnieją także dwuletnie podyplomowe studia z zakresu teologii praktycznej prowadzone we współpracy z USKW w Warszawie. Studia te mogą być przydatne jako podnoszenie kwalifikacji zawodowych dla katechetów.
Informacje o wszystkich typach studiów teologicznych oraz składanie dokumentów odbywa się w siedzibie Instytutu Teologicznego w soboty 5 i 12 lipca, 23 i 30 lipca oraz 7 września w godz. 9.00-13.00 i dodatkowo w piątek 5 września w godz. 16.00-20.00.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Nowy projekt rozporządzenia MEN w sprawie lekcji religii w szkole. Kiedy ideologia przyćmi zdrowy rozsądek

2024-10-01 17:04

Karol Porwich/Niedziela

Do konsultacji trafi projekt rozporządzenia wprowadzający jedną godzinę religii tygodniowo w szkołach realizowaną przed lub po zajęciach obowiązkowych. Dokument odnosi się także do innych kościołów i związków wyznaniowych, które w poprzedniej nowelizacji zostały potraktowane nieco łagodniej

Więcej ...

Wszyscy chcą reform, ale nie wszyscy takich samych

2024-10-03 09:48
Debata na Synodzie Biskupów

PAP/EPA

Debata na Synodzie Biskupów

Podczas otwarcia XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat synodalności, jego sekretarz generalny kard. Mario Grech wyraził swój sceptycyzm wobec pomysłów reformatorskich w Kościele. „Wiele osób uważa, że celem synodu jest strukturalna zmiana w Kościele, reforma” - powiedział kard. Grech w środę wieczorem w watykańskiej auli synodalnej. To pragnienie jest obecne w całym Kościele. „Wszyscy tego chcemy, ale nie wszyscy mamy ten sam pomysł na reformę i jej priorytety” - powiedział kardynał. W tej sytuacji dobrze jest zaufać Bogu: „Gdyby Duch Święty nie miał pierwszeństwa w naszej pracy, cel synodu byłby administracyjno-prawny lub polityczny, a nie kościelny” - stwierdził.

Więcej ...

Represje wobec sióstr zakonnych w dobie PRL – na KUL trwa konferencja poświęcona nieznanym kartom historii

2024-10-03 17:05

https://www.kul.pl/

Kto dziś wie, o tym, że siostry zakonne w czasach komunistycznych wywożone były do obozów pracy? Że konfiskowano im domy, z których tylko pewną część udało się odzyskać? Że niektóre zgromadzenia zmuszone były do opuszczenia Polski? Władzom komunistycznym zależało, by te operacje objęte były zmową milczenia. Niestety wciąż niewiele się o tym mówi. Na KUL trwa konferencja, której celem jest przywracanie tej pamięci. Tegoroczna 52. Konferencja Historyków Zakonnych na KUL koncentruje się na 70. rocznicy akcji „X-2”, w wyniku której skonfiskowano 323 domy zakonne, a około 1500 zakonnic poddano represjom i przesiedlono.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Świadectwo księdza: Doświadczyłem cudu uzdrowienia w...

Wiara

Świadectwo księdza: Doświadczyłem cudu uzdrowienia w...

Niosąca Pocieszenie Patronka Robotników i Solidarności

Wiara

Niosąca Pocieszenie Patronka Robotników i Solidarności

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Wiara

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

W dzisiejszej Ewangelii widzimy, jak Jezusowi zależy na...

Wiara

W dzisiejszej Ewangelii widzimy, jak Jezusowi zależy na...

Na terenie diecezji sosnowieckiej zatrzymano dwóch...

Niedziela Sosnowiecka

Na terenie diecezji sosnowieckiej zatrzymano dwóch...

Rodzice odkryli w szkole tajny klub LGBT dla dzieci

Wiadomości

Rodzice odkryli w szkole tajny klub LGBT dla dzieci

Zmarł najstarszy kardynał Kościoła katolickiego

Kościół

Zmarł najstarszy kardynał Kościoła katolickiego

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Święci i błogosławieni

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel

Święta i uroczystości

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel