Reklama

Prezentacja artystycznej twórczości dziecięcej

Niedziela łowicka 26/2003

Z okazji Dnia Dziecka dyrektor Mirosława Kasprzyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Popowie pod Łowiczem wraz ze swoimi nauczycielami wystąpiła z propozycją zaprezentowania się młodych aktorów ze wszystkich szkół podstawowych leżących na terenie gminy Łowicz.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

2 czerwca 2003 r. dzieci oraz ich opiekunowie z czterech szkół gminy spotkali się o godz. 10.00 w gmachu Seminarium Duchownego w Łowiczu. Zebranych gości oraz uczestników Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży powitała pomysłodawczyni i organizator Mirosława Kasprzyk. Podziękowała ks. Jackowi Skrobiszowi, rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego za udostępnienie gmachu dla przeprowadzenia tej imprezy. Podziękowała wszystkim sponsorom, dzięki którym każde dziecko mogło otrzymać drobny upominek. Przede wszystkim sołtysom z terenu gminy Łowicz, którzy przekazali pieniądze w kwocie 1450 zł. Byli to sołtysi z Zabostowa Małego, Pilaszkowa, Otolic, Dąbkowic Górnych, Bochenia, Dąbkowic Dolnych, Mystkowic, Guźni, Klewkowa, Zielkowic, Strzelcewa, Świeryża I oraz ze Świeryrża II. Poza tymi datkami finansowymi, dzięki którym zorganizowano także poczęstunek dla dzieci i ich opiekunów w seminaryjnym refektarzu, podarunki przekazała również "Bakoma" dzięki uprzejmości dyrektora Tomasza Piaseckiego, Firma "Bracia Urbanek", Inspektorat PZU Życie, firma "Sandy" państwa Szafarowiczów oraz pan Henryk Zabost, PSS "Społem", hurtownia "Trójkąt", a także firma "Rozet".
Zwracając się do wszystkich zebranych, Mirosława Kasprzyk powiedziała, że spotkanie to ma na celu umożliwienie dzieciom zaprezentowania umiejętności aktorsko-wokalnych, pochwalenia się swoimi osiągnięciami oraz wspólnej zabawy i zapoznania się ze sobą. "Jest więc to impreza o charakterze integracyjnym a nie konkursowym" - powiedziała pani Dyrektor.
Po powitaniach i podziękowaniach sceną auli seminaryjnej zawładnęły dzieci. Jako pierwsi wystąpili uczniowie kl. IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Popowie, którzy zaprezentowali bajkę Kopciuszek ale w wersji nowoczesnej. Następnie dzieci ze Szkoły w Dąbkowicach przedstawiły Kota w butach. Szkoła Podstawowa w Bocheniu zaś przedstawiła piosenki zespołów "TATU", oraz "ICH TROJE", a także dzieci z kl. IV-VI ze szkolnego chóru przedstawiły program pt. Ten świat to my, my jego dzieci. Po występach przedstawicieli tych trzech szkół nastąpiła krótka wspólna zabawa. Następnie jeszcze dzieci z Bochenia, tym razem jednak z kl. I-III zaprezentowały Smerfne hity. Po nich uczniowie kl. IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie brawurowo wystawili spektakl pt. Z Tuwimem weselej.
Po wspólnej zabawie, która przerodziła się w swego rodzaju przerywnik między występami całość imprezy zamknęło przedstawienie uczniów z kl. III ze Szkoły w Popowie Czerwony Kapturek. Na tym zakończono część oficjalną i wszyscy w znakomitych humorach i pod wrażeniem występów młodych aktorów, udali się do refektarza na mały poczęstunek. Ze względu na dużą liczbę uczestników zostali podzieleni na dwie tury. W ten sposób część mogła udać się do Instytutu Teologicznego, aby zwiedzić przygotowaną tam galerię prac dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy.
Na zakończenie dzieci, które już zdążyły się zapoznać, wspólnie jeszcze potańczyły przy muzyce. Żegnając uczestników Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wspaniałą zabawę i wyraziła nadzieję, że tego typu spotkania będą odbywały się regularnie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Bóg, widząc cierpienie lituje się nad człowiekiem

Adobe Stock

Rozważanie do Ewangelii Mt 9, 27-31

Więcej ...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Więcej ...

W imię władzy – jak brudna kampania miała zatrzymać Karola Nawrockiego

2025-07-08 20:47
Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

W polskiej polityce widzieliśmy już wiele. Emocje, ostre starcia, manipulacje, a nawet oszczerstwa – to wszystko zdarzało się wcześniej. Ale kampania prezydencka 2025 roku wyznaczyła nowe „standardy”. Bo to już nie była walka na wizje, idee czy nawet programy. To była walka o wszystko – o domknięcie systemu, o bezkarność, o podporządkowanie ostatnich niezależnych instytucji. I dlatego też atak na Karola Nawrockiego przybrał kształt nie tylko brutalny, ale wręcz obrzydliwy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarł bp Władysław Bobowski

Kościół

Zmarł bp Władysław Bobowski

Św. Jan z Dukli wzorem pokory i cierpliwości

Niedziela Świdnicka

Św. Jan z Dukli wzorem pokory i cierpliwości

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Wiadomości

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. lekcji...

Wiadomości

Jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. lekcji...

Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez...

Wiadomości

Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez...

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Kościół

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Watykan: zmiany w nuncjaturach, w tym w Warszawie

Kościół

Watykan: zmiany w nuncjaturach, w tym w Warszawie

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy

Święci i błogosławieni

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy