Reklama

Wiara

Wiara i życie

Talent i wiara

Zdjęcia: www.sergiocariello.com

Rysuję komiksy, ponieważ Bóg dał mi taką możliwość – mówi Sergio Cariello, rysownik i autor Biblii Komiks.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jan Lorek: Jak to się stało, że wydawca Biblii Komiks zaproponował właśnie Tobie wykonanie rysunków? Jakie znaczenie miały umiejętności, a jakie wiara?

Sergio Cariello: Wzięto pod uwagę i umiejętności, i wiarę. Wydawca widział moje wcześniejsze prace w innych chrześcijańskich wydawnictwach. Zapytał mnie w mailu, czy byłbym zainteresowany opracowaniem nowego wydania Picture Bible (Biblii Obrazkowej). Odpowiedziałem: Tak!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W jaki sposób podszedłeś do rysowania Biblii Komiks? Miałeś własny wyższy cel czy to była przede wszystkim praca do wykonania?

Moim marzeniem było stworzenie takiego dzieła. W latach 1972-73 przeczytałem pierwszą komiksową wersję Biblii, gdy więc David C Cook (wydawca pierwszego wydania – przyp. red.) poprosił mnie o narysowanie nowej wersji, było mi łatwiej. Chcę robić w życiu to, do czego – jak wierzę – Bóg mnie wzywa i wykorzystać talenty, którymi mnie obdarzył. Chcę tworzyć wspaniałe dzieła, poprzez które będzie uwielbione Jego Imię, dzieło stworzenia i Jego plan wobec każdego człowieka. Śpiewam, gram na gitarze i prowadzę nabożeństwa uwielbienia w moim Kościele. Rysuję komiksy, ponieważ Bóg dał mi taką możliwość, aby w ten sposób przyciągać i inspirować innych oraz szerzyć Boże dzieła.

Czy jest coś, co stanowi szczególny problem przy rysowaniu komiksów religijnych, biblijnych?

Reklama

Praca jest taka sama jak przy innym rysowaniu. Jedyna różnica jest taka, że plansze służą mojemu własnemu rozwojowi, ze względu na ich duchowy wymiar i zastosowanie. Za każdym razem, gdy rysuję komiks, próbuję zebrać jak najwięcej informacji o bohaterach historii. Czytam książki na ten temat, oglądam filmy, sprawdzam w internecie, szukając odpowiedniej inspiracji. Uczęszczałem do dwóch instytutów biblijnych, żeby zgłębiać treść słowa Bożego. Ciągle czytam Pismo Święte. Ta lektura jest kluczowa dla mojej drogi z Chrystusem, pozwala mi rozumieć, jaka jest Jego wola wobec mojego życia.

Możesz podzielić się tym, co czujesz, gdy rysujesz Jezusa?

W porównaniu do innych postaci rysowanie Jezusa daje mi dużo radości i satysfakcji. To On obdarzył mnie talentami, jest najlepszą inspiracją dla wszystkiego, co tworzę, gdyż wszystko zostało przez Niego i dla Niego stworzone. Jest Artystą nad artystami. To On sprawia, że oddycham, że jest we mnie pragnienie rysowania, że mam inspirację do tworzenia tak jak On. Pomaga mi, kiedy zmagam się z trudnościami, rozwiązuje moje problemy, daje mi mądrość, jak postępować z ludźmi wokół mnie. Wskazuje mi drogę, daje siłę, aby Mu służyć, adorować Go, rozmawiać z Nim, śpiewać Mu i tworzyć dla Niego oraz Jego Kościoła.

W Polsce Biblia Komiks ukazała się nakładem Wydawnictwa M

Podziel się:

Oceń:

2024-04-09 14:22

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Boża aktywistka

Domena publiczna

„Jej działalność społeczna, umiłowanie sprawiedliwości i sprawy uciśnionych inspirowane były Ewangelią i przykładem świętych” – mówił o niej papież Franciszek w Kongresie USA.

Więcej ...

Przyjście Jezusa na świat jest światłem, które oświetla nasze noce

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-35

Więcej ...

Jakie były najważniejsze wydarzenia kościelne w 2025 roku? Podsumowanie

2025-12-29 07:17

Bożena Sztajner/archiwum Niedzieli

Rok Jubileuszowy 2025 przeżywany pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”, śmierć papieża Franciszka i wybór papieża Leona XIV – to główne wydarzenia kończącego się roku 2025, który podsumowuje rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Niedziela Kielecka

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard....

Kościół

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard....

Francja: Nie żyje słynna aktorka Brigitte Bardot

Wiadomości

Francja: Nie żyje słynna aktorka Brigitte Bardot

Największą miłością jest cierpliwe trwanie przy kimś,...

Wiara

Największą miłością jest cierpliwe trwanie przy kimś,...

Leon XIV wprowadza zmiany w uroczystościach Bożego...

Kościół

Leon XIV wprowadza zmiany w uroczystościach Bożego...

Nowenna do Świętej Rodziny

Wiara

Nowenna do Świętej Rodziny

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Wiara

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kalendarz Adwentowy: Gdy rodzi się posłaniec łaski

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Gdy rodzi się posłaniec łaski