Reklama

Niedziela Legnicka

Krzeszów

Anioły w sanktuarium

Niedziela legnicka 44/2024, str. III

Uczestnicy pielgrzymki do sanktuarium św. Józefa

Opactwo.eu

Uczestnicy pielgrzymki do sanktuarium św. Józefa

...ale anioły niezwykłe, bo św. Józefa. Do sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie przyjechała 19 października I Pielgrzymka Mieszkańców Cieplic, Jeleniej Góry i okolic, tworzących ogólnopolską inicjatywę modlitewną „Anioły św. Józefa”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oficjalnie powstała ona 1 maja br. we wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W tej chwili należą do niej już 83 osoby, które raz w tygodniu ofiarowują św. Józefowi lilię dla uczczenia jego cnót, tworząc w ten sposób „Ogród Cnót św. Józefa”. Opiekunami grupy są o. Witalij i s. Damiana.

– Ta inicjatywa modlitewna powstała jako kontynuacja rekolekcji zawierzenia św. Józefowi, które odbywały się w tej parafii. Inicjatywa polega na tym, że w ciągu tygodnia rozważamy kolejne cnoty św. Józefa, które tworzą kwiat lilii dla niego – mówi o. Witalij z zakonu Ojców Pijarów, posługujący w parafii w Cieplicach. – Anioły św. Józefa zbierają się w każdą I środę miesiąca. Mamy uroczystą Mszę św. z procesyjnym wejściem z liliami trzymanymi w rękach przez uczestników, a następnie zostawiane są one przy figurze św. Józefa. Składamy też modlitewne intencje, w tym przesyłane drogą elektroniczną – mówi magdalenka s. Damiana.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kustosz sanktuarium zaprosił już uczestników pielgrzymki na przyszłoroczne uroczystości ku czci św. Józefa – 1 maja.

Więcej informacji o stowarzyszeniu, można znaleźć na stworzonym kanale na Youtube.

Podziel się:

Oceń:

2024-10-29 13:49

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

W Krzeszówku powstaje nowoczesny dom pielgrzyma

Przemysław Groński EPB

Już za dwa lata w Krzeszówku zostanie otwarty dom pielgrzyma. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy odwiedzają sanktuarium w Krzeszowie.

Więcej ...

Prześladowania Chrześcijan - Europa nie może milczeć!

2026-02-05 15:11

Adobe Stock

Chrześcijanie są dziś najbardziej prześladowaną religią na świecie. Ponad 388 milionów ludzi doświadcza represji wyłącznie z powodu swojej wiary, a co siódmy chrześcijanin żyje w kraju, w którym prześladowania mają bardzo wysoki lub skrajny charakter (tortutry, morderstwa). Wbrew powszechnemu przekonaniu problem ten nie dotyczy jedynie odległych regionów świata, lecz również Europy. Unia Europejska, pod dyktando liberalno-lewicowych środowisk, które od dawna prowadzą krucjatę na rzecz eliminacji wartości chrześcijańskich z europejskiej przestrzeni politycznej i społecznej, nie podejmuje żadnych konkretnych kroków, by bronić chrześcijańskiego dziedzictwa.

Więcej ...

To, co najcenniejsze należy do Pana

2026-02-05 20:54

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wiadomości

"Spalić kościoły, połamać krzyże". Skandal na finale...

Włochy: Z fresku w rzymskiej bazylice usunięto twarz...

W wolnej chwili

Włochy: Z fresku w rzymskiej bazylice usunięto twarz...

Co chleb, sól i woda mają wspólnego ze św. Agatą?

Kościół

Co chleb, sól i woda mają wspólnego ze św. Agatą?

Nowenna do Matki Bożej z Lourdes

Wiara

Nowenna do Matki Bożej z Lourdes

Najstarszy biskup w Polsce obchodzi 99. urodziny

Kościół

Najstarszy biskup w Polsce obchodzi 99. urodziny

Oświadczenie na temat zarzutów wobec bp. Jana Szkodonia

Kościół

Oświadczenie na temat zarzutów wobec bp. Jana Szkodonia

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Ciąg dalszy sprawy krzyża. Nauczycielka ze szkoły w...

Wiadomości

Ciąg dalszy sprawy krzyża. Nauczycielka ze szkoły w...

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba...

Kościół

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba...