Reklama

Niedziela Przemyska

Świat czeka na świadectwo

Trudno sobie wyobrazić śluby zakonne bez miłości

Archiwum sióstr sercanek

Trudno sobie wyobrazić śluby zakonne bez miłości

Ci, którzy żyją swoją konsekracją, są dla współczesnego świata znakiem ukazującym, że wierne pójście za Chrystusem aż po krzyż naprawdę jest możliwe.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kościół 2 lutego obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, ale także Dzień Życia Konsekrowanego. Jesteśmy świadkami dnia, jedynego w ciągu roku, poświęconego osobom konsekrowanym.

Uobecniać w świecie Chrystusa

Szczególnie dzisiaj konieczne i niezastąpione jest świadectwo życia bez reszty oddanego Bogu i braciom, aby uobecniać w świecie Chrystusa i docierać z Jego Ewangelią do ludzi naszych czasów. Dzisiaj ludzie usiłują czynić grzech czymś zwyczajnym i normalnym. Niektórzy nawet chcą go legalizować. Widzą w tym postęp oraz przejaw wolności. Ludzie grzeszą i jakby nie zdawali sobie sprawy, że ciąży na nich odpowiedzialność przed Bogiem, przed którym wszyscy kiedyś staniemy i w Jego świetle zobaczymy całe swoje życie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wy, drogie Siostry, jesteście powołane, by modlić się za tych, którzy ciężko grzeszą. Kiedy świat milcząco odchodzi dziś od Boga, wy jesteście znakiem wskazującym na Boga. Swoim pojawieniem się, gdziekolwiek by to było, podsuwacie ludziom myśl: „Jest Bóg!”. Im bardziej ktoś chce o Bogu zapomnieć, albo Go wyprzeć ze swojego życia, wy jesteście dla niego jakby krzykiem: „Któż, jak Bóg?!”.

Jakże potrzebna jest dziś miłość, która służy i przebacza, która wstawia się do Boga za innych, aby ci, którzy zapomnieli o Nim, mogli się zbawić. Bądźcie więc darem miłości dla innych, dla całego świata!

Reklama

Może właśnie wasze życie konsekrowane, drogie Siostry i Bracia, potrzebne jest dzisiaj Chrystusowi. Kościół pragnie odpowiedzieć na wasze głębokie zaufanie Bożej Opatrzności i uświęcić historię waszego życia. A my starajmy się odpłacać im szacunkiem. Okazujmy im miłość.

Jesteście znakiem

W ten tak istotny dzień dla dzieła ewangelizacji pragniemy skierować nasze myśli i serdeczne uczucia w stronę ojców i matek osób konsekrowanych.

Przed laty byłem świadkiem modlitwy matki, której córka zdecydowała wkroczyć na drogę konsekracji. Nie było tej matce łatwo. Trwała w oczekiwaniu na ostateczną decyzję córki. Pamiętam, że w momencie procesji do Komunii św. wypowiedziała ważne słowa – zdecydowała się. Obserwowałem ją potem. Było wyraźnie widać, że ustąpiło napięcie, emanowała pokojem serca i uśmiechem. Ten jeden przykład jest udziałem wielu rodziców, których dzieci podejmują decyzję powierzenia się Bogu. W tym dniu pamiętajmy także o nich, to oni – rodzice także realizują słowa świętego papieża Jana Pawła II: „Polska stała się w naszych czasach ziemią szczególnie odpowiedzialnego świadectwa”. Tylko takie świadectwo jest znakiem nadziei dla współczesnego człowieka, zwłaszcza dla młodego pokolenia; a jeśli dla niektórych jest ono również „znakiem sprzeciwu”, to niech ten sprzeciw nigdy nas nie odwiedzie od wierności Chrystusowi Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu.

Obchody tegorocznego Dnia Życia Konsekrowanego w archidiecezji przemyskiej będą celebrowane w sobotę 3 lutego w dwóch miejscach: Korczyna – sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara – godz. 10 oraz Przemyśl – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa (Ojcowie Karmelici) – godz. 9.

Zapraszamy do modlitwy w intencji osób konsekrowanych!

Podziel się:

Oceń:

2025-01-28 13:49

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Kiciński zaprosił osoby konsekrowane na uroczystości lokalne

Pixabay.com

Mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, chcę zaprosić Was do uczestnictwa w uroczystościach lokalnych – napisał bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego Konferencji Episkopatu Polski, w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Życia Konsekrowanego przypadającym 2 lutego.

Więcej ...

Rozważania na niedzielę: Historia dwóch kobiet, która zmienia myślenie

2026-07-31 07:44

Mat.prasowy

Jeśli czegoś ci brakuje to często jest to początek wielkiej historii, a nie koniec.

Więcej ...

Watykańskie finanse 2025: kapitał własny wzrósł, zmalał zysk operacyjny

2026-07-31 13:57

Agata Kowalska

Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej (APSA), pełniąca rolę centralnego urzędu finansowego i budżetowego, a także banku centralnego Watykanu, opublikowała raport za ubiegły rok. Kapitał własny wzrósł o niemal 90 mln euro do blisko 2,7 mld, a zysk operacyjny zmalał blisko trzykrotnie - informuje Vatican News.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oświadczenie Biskupa Bydgoskiego w sprawie dzwonów  w...

Kościół

Oświadczenie Biskupa Bydgoskiego w sprawie dzwonów w...

Rakieta, która spadła na Lubelszczyźnie była uzbrojona

Wiadomości

Rakieta, która spadła na Lubelszczyźnie była uzbrojona

Prezydent podpisał nowelizację, która zakazuje...

Wiadomości

Prezydent podpisał nowelizację, która zakazuje...

Medjugorie: Polak aresztowany za profanacje i podpalenie

Kościół

Medjugorie: Polak aresztowany za profanacje i podpalenie

Medjugorie: Wielka i skandaliczna profanacja figury Matki...

Kościół

Medjugorie: Wielka i skandaliczna profanacja figury Matki...

Papież Leon XIV przyznaje polskiej parafii wyjątkowe...

Niedziela Świdnicka

Papież Leon XIV przyznaje polskiej parafii wyjątkowe...

Oświadczenie Ruchu Wojowników Maryi

Kościół

Oświadczenie Ruchu Wojowników Maryi

Japonia: Na rynek trafiły „ludzkie lodówki” - kabiny...

Wiadomości

Japonia: Na rynek trafiły „ludzkie lodówki” - kabiny...

Nowenna do św. Marty o pomoc w sprawach trudnych

Wiara

Nowenna do św. Marty o pomoc w sprawach trudnych