Reklama

Niedziela Rzeszowska

Pikieta „W obronie wolności słowa!”

W najbliższy wtorek 29 września o godz. 12.00, na Placu Śreniawitów (przy zamku) w Rzeszowie, odbędzie się pikieta antyaborcyjna „W obronie wolności słowa!”, zorganizowana przez Fundację Pro-prawo do życia. To pikieta solidarności z Jackiem Kotulą i Przemysławem Syczem - działaczami pro-life, w których sprawie, tego samego dnia o godz. 13.00, w Rzeszowskim Sądzie Okręgowym odbędzie się rozprawa apelacyjna.

W ubiegłym roku działacze pro - life zostali oskarżeni przez Szpital Pro-Familia w Rzeszowie o zniesławienie i wytoczono im proces karny za organizowanie pikiet antyaborcyjnych informujących społeczeństwo, że w tamtejszym szpitalu zabija się nienarodzone chore dzieci. Podczas ostatniej rozprawy 10 marca br., Sąd Rejonowy warunkowo umorzył postępowanie wobec rzeszowskich obrońców życia na okres dwóch lat, nakazał zapłatę po 8 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz do pokrycia kosztów postępowania sądowego. W uzasadnieniu Sądu, Przemysław Sycz i Jacek Kotula narazili szpital Pro-Familia na zniesławienie, przez informowanie opinii publicznej o czynach, które "nigdy tu nie miały miejsca”.

Rzeszowscy obrońcy życia złożyli apelacje od wyroku, ponieważ faktem jest, że w szpitalu Pro-Familia przeprowadza się aborcje eugeniczne. Informowała o tym chociażby położna Agata Rejman, która nie wytrzymując presji psychicznej i powołując się na klauzulę sumienia odmówiła uczestniczenia w zabiegach przerywania ciąży dokonywanych w szpitalu Pro-Familia. Pani Agata była świadkiem podczas wcześniejszej, styczniowej rozprawy Przemysława Sycza i Jacka Kotuli i mówiła wówczas o aborcyjnych praktykach dokonywanych w szpitalu. Zeznania te jednak były zignorowane i uznane za „nieszczere”, sędzia odrzucił także wniosek, o przesłuchanie innych świadków, którzy mogliby potwierdzić zeznania położnej.

Okazuje się, że w Polsce nie wolno mówić o aborcji, jako zabijaniu dzieci. Mieliśmy tego obraz także w Sejmie 10 września br., podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy o ochronie życia, kiedy to wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, cenzurował wystąpienie Kai Godek - Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”, kilkakrotnie przerywając jej wystąpienie, wyłączając mikrofon i twierdząc, że „słowo zabijanie, nie jest na miejscu wobec tych, którzy maja inne poglądy”, wskazał też, aby Kaja Godek prezentując projekt obywatelski „zachowywała się z należytą wrażliwością i nie obrażała tych, którzy myślą inaczej”.

Reklama

Zastanawia jednak fakt, czym jeśli nie zabijaniem jest gwałtowne i bestialskie przerwanie ludzkiego życia? Dlaczego tak drażniące jest dzisiaj mówienie i pokazywanie prawdy, czym jest aborcja, podczas gdy akceptuje się a wręcz walczy o prawo do jej powszechności? Życie to podstawowe prawo każdego człowieka i dlatego zwłaszcza dziś, bardzo zdecydowanie musimy w obronie tego życia stawać. - Nie możemy pozwolić by kneblowano nam usta, bo bez względu na to jak o tym, co robią, mówią sami aborterzy, aborcja to zabijanie! Nie zmienią tego żadne wyroki sądów - mówił w jednym z wywiadów rzeszowski obrońca życia.

Niech nasz liczny udział w pikiecie antyaborcyjnej „ W obronie wolności słowa!” w najbliższy wtorek przed rzeszowskim sądem będzie potwierdzeniem tych słów i znakiem sprzeciwu wobec szykanowania tych, którzy walczą o prawo do życia najbardziej bezbronnych. Wszystkich tych, którzy nie mogą uczestniczyć w pikiecie osobiście, bardzo prosimy o modlitewne wsparcie.

2015-09-28 10:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wyrzucony z Norwegii za obronę polskich dzieci

Twitter

W poniedziałek o godz. 17 odbędzie się demonstracja przed ambasadą Norwegii przeciwko antyrodzinnej polityce Oslo, gdzie odbiera się dzieci m. in. polskim rodzinom. Powodem pikiety jest wyrzucenie polskiego dyplomaty konsula dr Sławomira Kowalskiego wbrew stanowisku rządu RP.

Więcej ...

Kościół musi być przeźroczysty

2020-05-29 20:38

Agnieszka Bugała

Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski podczas Forum Młodych w listopadzie 2019 r. we Wrocławiu

O tym, dlaczego wystąpił w filmie braci Sekielskich i co dalej z oczyszczaniem Kościoła z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim rozmawia Agnieszka Bugała

Więcej ...

Abp Depo do neoprezbiterów: wchodzicie na drogę zmagań o polskie sumienia

2020-05-30 13:54

Marian Sztajner/Niedziela

Archidiecezja częstochowska ma siedmiu nowych kapłanów

– Wchodzicie na drogę zmagań o polskie sumienia poprzez wierność łasce, którą otrzymaliście – mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który w sobotę 30 maja podczas uroczystej liturgii w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie udzielił święceń kapłańskich siedmiu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kościół musi być przeźroczysty

Niedziela Wrocławska

Kościół musi być przeźroczysty

Kraków: nieznany film z bł. Zbigniewem Strzałkowskim,...

Polska

Kraków: nieznany film z bł. Zbigniewem Strzałkowskim,...

Jest decyzja MEN ws. obozów i kolonii letnich

Wiadomości

Jest decyzja MEN ws. obozów i kolonii letnich

Kard. Sarah: teraz bardziej potrzeba kapłanów niż...

Kościół

Kard. Sarah: teraz bardziej potrzeba kapłanów niż...

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia...

Wiadomości

Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia...