Reklama

Niedziela Podlaska

Sportowe świętowanie

Dzień 8 marca upłynął pod znakiem sportu, uśmiechu i wspólnego świętowania

Renata Jarosz

Dzień 8 marca upłynął pod znakiem sportu, uśmiechu i wspólnego świętowania

Niedziela 8 marca w Domanowie upłynęła pod znakiem sportu, uśmiechu i wspólnego świętowania. W hali sportowej przy szkole w Domanowie rozegrano dwa turnieje siatkarskie: XVI Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Złotą Różę oraz XV Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Przechodni św. Józefa – patrona mężczyzn.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na parkiecie nie brakowało sportowej rywalizacji, a na trybunach – gorącego dopingu.

W turnieju kobiet zmierzyły się cztery drużyny: Zawsze Pozytywne, KGW Domanowo, Parafianki oraz Domanowo. Panie rywalizowały systemem „każdy z każdym”, co oznaczało sporo grania, dużo emocji i jeszcze więcej pięknych akcji. Ostatecznie najlepszą drużyną okazał się zespół z Domanowa, który sięgnął po główne trofeum – Złotą Różę. Tytuł MVP turnieju zdobyła Kinga Michalczuk (Domanowo), która na boisku pokazała, że siatkówka to nie tylko pasja, ale i prawdziwy talent.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Równolegle na drugim boisku rywalizowali panowie w XV Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Przechodni św. Józefa. W zawodach udział wzięły drużyny Asy MIKASY, Pietraszki oraz Domanowo. Jak się okazało – tradycji stało się zadość. Drużyna Asy MIKASY, która od kilku lat dominuje na domanowskim parkiecie, ponownie nie pozostawiła rywalom złudzeń i zwyciężyła turniej. Tytuł MVP turnieju zdobył Mateusz Cieśluk (Asy MIKASY), który swoją grą udowodnił, że nazwa drużyny zobowiązuje.

Reklama

Sportowe emocje to jednak nie wszystko. O doskonałą atmosferę zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Domanowie, które przygotowały prawdziwą ucztę dla uczestników i kibiców. W przerwach między meczami można było spróbować domowych przysmaków – bigosu, smalcu ze swojskim chlebem czy pysznych wypieków. Niektórzy żartowali, że przy takim dopingu kulinarnym nawet najdłuższy tie-break nie byłby straszny.

Turniej został zorganizowany dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji wspierających lokalne inicjatywy sportowe. W przygotowanie wydarzenia włączyli się ks. Krzysztof Napiórkowski – proboszcz parafii w Domanowie, Tomasz Stygański – wójt Gminy Brańsk oraz Ewa Zawadzka – dyrektor szkoły w Domanowie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Monika Zalewska, ks. Sylwester Falkowski oraz Jacek Czerniawski, dbając o sprawny i zgodny z zasadami przebieg sportowej rywalizacji.

Podczas uroczystego zakończenia wręczono puchary oraz nagrody indywidualne. Ponieważ turniej odbywał się w Dniu Kobiet, wszystkie panie – zarówno zawodniczki, jak i kibicki – zostały dodatkowo uhonorowane tulipanem. W imieniu wójta życzenia wszystkim kobietom złożył Przewodniczący Rady Gminy Brańsk Norbert Olędzki, któremu towarzyszył wiceprzewodniczący Paweł Opiatowski. Nie zabrakło również tradycyjnego i głośnego odśpiewania „Sto lat”.

Na szczególne wyróżnienie zasługują także najmłodsi kibice, którzy z wielkim zaangażowaniem dopingowali swoich rodziców i bliskich. Dzieci przygotowały własnoręcznie wykonane transparenty i z ogromnym entuzjazmem reagowały na każdą udaną akcję. Trzeba przyznać, że momentami doping był tak głośny, że piłka chyba sama chciała wpaść w boisko przeciwnika.

Reklama

Tegoroczne turnieje po raz kolejny pokazały, że sport w Domanowie to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim spotkanie ludzi, dobra zabawa i wspólne spędzanie czasu. Patrząc na frekwencję i atmosferę wydarzenia, można być pewnym, że za rok znów będzie o co walczyć – przynajmniej do ostatniej piłki.

Klasyfikacja końcowa

Turniej kobiet:

1. miejsce – Domanowo

2. miejsce – Zawsze Pozytywne

3. miejsce – Parafianki

4. miejsce – KGW Domanowo

Turniej mężczyzn:

1. miejsce – Asy MIKASY

2. miejsce – Pietraszki

3. miejsce – Domanowo

Podziel się:

Oceń:

2026-03-17 11:26

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Turniej pamięci i jedności

Podczas rozgrywek

Renata Jarosz

Podczas rozgrywek

W niedzielne popołudnie 15 lutego hala Szkoły Podstawowej w Domanowie po raz piętnasty stała się miejscem sportowych zmagań i braterskiej rywalizacji.

Więcej ...

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Adobe Stock

Nowenna do Krwi Chrystusa w każdej porze i potrzebie. Szczególnie do odmawiania przed rozpoczęciem lipca jako miesiąca szczególnej czci Krwi Chrystusa (22-30 czerwca).

Więcej ...

Kard. Grech o Synodzie Biskupów: Długa i obiecująca droga

2026-06-25 17:07
Spotkanie przedstawicieli kontynentalnych Synodu odbyo się w dniach 23-25 czerwca.

@Vatican Media

Spotkanie przedstawicieli kontynentalnych Synodu odbyo się w dniach 23-25 czerwca.

W Rzymie kończy się spotkanie przedstawicieli kontynentalnych organów Kościoła, które 23 czerwca otworzył sekretarz generalny Synodu Biskupów kard. Mario Grech. „Nigdy wcześniej proces synodalny nie wywołał takiego zapału, takiej powagi” - wskazał. Na zakończenie z uczestnikami spotkał się Leon XIV.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Holandia/ Po raz pierwszy dokonano eutanazji dziecka

Wiadomości

Holandia/ Po raz pierwszy dokonano eutanazji dziecka

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Zmiany kapłanów w diecezji bielsko-żywieckiej

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany kapłanów w diecezji bielsko-żywieckiej

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej. Kogo...

Kościół

Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej. Kogo...

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Kościół

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Czterech nowych prezbiterów archidiecezji krakowskiej...

Niedziela Małopolska

Czterech nowych prezbiterów archidiecezji krakowskiej...

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

W diecezjach

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów