Reklama

Abyście mogli powiedzieć o nas: "nasza policja"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

27 lipca br. w kościele pw. Chrystusa Króla na Baranówku, w Kielcach, odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Wraz z rodzinami na Mszy św. w kościele zgromadzili się policjanci z całego województwa świętokrzyskiego, na czele z komendantem Wojewódzkiej Komendy Policji Arkadiuszem Pawłeczykiem oraz kierownikami i naczelnikami wydziałów. Była obecna również kompania reprezentacyjna policji świętokrzyskiej. Jak co roku, w uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe Policji, Wojewódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz poczet sztandarowy jednostki Wojska Polskiego z Bukówki. Gościnnie zagrała orkiestra górnicza.
Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Kondrak - proboszcz parafii Szczaworyż i kapelan policji w powiecie buskim, w koncelebrze z ks. Wiesławem Chęciną z parafii Grobu Bożego w Miechowie. Homilię wygłosił ks. Jerzy Marcinkowski - proboszcz parafii i kapelan policji świętokrzyskiej. Podczas kazania przywołał duchowego patrona policjantów i ich trudnej służby - św. Michała Archanioła. Wspominając męczeńską śmierć kilkunastu tysięcy policjantów poległych za ojczyznę w czasie II wojny światowej oraz policjantów, którzy zginęli w obozach: w Miednoje, Charkowie i Kozielsku i wielu innych miejscach, Ksiądz Kapelan podkreślił znaczenie misji pracy w policji. Tą misją ma być zawsze służba społeczeństwu. "Wartości prawdziwe buduje się na ideałach. Tylko służba, a nie władza się liczy" - mówił Kapłan. Podkreślił również, iż policja powinna się kierować w swojej służbie "prawem Dekalogu, które jest częścią prawa naturalnego" i "winna się opierać na wartościach ducha". Jednocześnie ks. Marcinkowski dziękował policji za jej dotychczasową pracę, za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, za trud i poświęcenie.
Na koniec Mszy św. głos zabrał Komendant Wojewódzkiej Komendy Policji. Dziękując wszystkim za udział w uroczystości, zapewniał o staraniach policji w służbie społeczeństwu. "Chcielibyśmy pracować tak, abyście mogli mówić: «nasza policja» i abyście byli z nas dumni" - mówił Komendant.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Czy niebo istnieje naprawdę? Śledztwo dziennikarskie dotyczące życia po śmierci

2025-05-22 21:21

Adobe Stock

Co dzieje się z człowiekiem po śmierci ciała? Czy niebo naprawdę istnieje? Zapraszamy na lekturę fragmentu nowości Wydawnictwa eSPe: „Sprawa nieba. Śledztwo dziennikarskie dotyczące życia po śmierci”.

Więcej ...

Kard. Ryś: prawdziwa przyjaźń podnosi człowieka

2025-05-23 19:40

Ks. Paweł Kłys

- Bóg, kiedy wchodzi z nami w przyjaźń, dźwiga nas. Prawdziwa przyjaźń ma to do siebie, że człowieka podnosi, sprawia, że rośnie, staje się kimś innym - mówił kard. Grzegorz Ryś podczas sesji formacyjnej o małżeństwie.

Więcej ...

Jaskinia Słowa (VI Niedziela Wielkanocy)

2025-05-24 09:00
Ks. Maciej Jaszczołt

Red.

Ks. Maciej Jaszczołt

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Watykan: 500 euro premii dla pracowników - zdecydował...

Kościół

Watykan: 500 euro premii dla pracowników - zdecydował...

Archidiecezja gnieźnieńska nie uczestniczy w organizacji...

Kościół

Archidiecezja gnieźnieńska nie uczestniczy w organizacji...

Kim są kobiety w bieli obecne na inauguracji pontyfikatu...

W wolnej chwili

Kim są kobiety w bieli obecne na inauguracji pontyfikatu...

Papież odszedł od protokołu i przytulił starszego brata

Kościół

Papież odszedł od protokołu i przytulił starszego brata

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

Kościół

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity

PKW podała wyniki z 99 proc. komisji

Wiadomości

PKW podała wyniki z 99 proc. komisji

Wiemy, jak wyglądają pierścień i paliusz, które...

Kościół

Wiemy, jak wyglądają pierścień i paliusz, które...