Reklama

Prezydent zachęca do udziału w wyborach

2015-10-23 21:26

wpolityce.pl

Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie, w którym zachęcał do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Poniżej pełna treść orędzia:

25 października będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Chciałbym zachęcić wszystkich Państwa do wzięcia udziału w głosowaniu. Wybory parlamentarne to jedno z najważniejszych wydarzeń dla demokratycznego państwa, w nich najpełniej realizuje się idea woli Narodu, który zgodnie z konstytucja jest władzą zwierzchnią w naszym państwie.

Reklama

Wybory są świętem demokracji, dlatego gorąco proszę abyśmy w najbliższą niedzielę wzięli w nich udział dając tym samy wyraz naszej obywatelskiej postawy.

Nie bez powodu na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych podkreślałem, że Polacy są dumnym Narodem i nade wszystko cenią sobie wolność. Manifestacja tej wolności jest również udział w wyborach. Decyzja wyborcza niech będzie poprzedzona czasem poważnego namysłu nad dzisiejszą Polską i naszymi aspiracjami. Nad tym, jaki jest nasz kraj dzisiaj, a jaki chcielibyśmy aby był w przyszłości.

Szanowni Państwo, Polska jest naszym wspólnym domem, jest w nim miejsce dla wszystkich, bez względu na różnice światopoglądowe czy wyznanie. Musimy dbać o ten dom. By nasza przyszłość była bezpieczna, by każdy z nas żył w Polsce takiej, o jakiej codziennie marzy. W państwie sprawiedliwym, bliskim obywatelom, dbającym o słabszych i niebojącym się silnych. Dziś przed Polską stoi wiele trudnych zadań, zarówno w polityce wewnętrznej jak i zagranicznej, ale jestem głęboko przekonany, że działając zgodnie, we współpracy jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem.

Każdy rząd, również ten przyszły, by realizować dobre dla kraju zmiany potrzebuje silnego mandatu społecznego. Dlatego proszę, idźmy na wybory. Bo to, czy będziemy żyć zgodnie budując dobrą wspólną przyszłość, zależy tylko od nas i od naszych decyzji. Ufam, że decyzja, którą razem podejmiemy będzie dobra dla Polski. Głęboko wierzę w mądrość i doświadczenie Polaków, a po wyborach, ma nadzieję zapomnimy o tym, co dzieli, a będziemy pamiętać o tym, co nas łączy. O trosce o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny. Dziękuję.

Tagi:
prezydent wybory

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zebranie plenarne KEP

Zebranie plenarne KEP

Trwają kursy dla lektorów

Trwają kursy dla lektorów

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Patriotyczne krajobrazy

Patriotyczne krajobrazy

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Dumni Polacy śpiewają

Dumni Polacy śpiewają

"Głos z Torunia" obchodził swoje 25-lecie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem