Reklama

Paweł Siciński

WROCŁAW

Maszerują Synowie Miłosierdzia

2015-10-26 09:49

Paweł Siciński

„Wrocławianie przyłączcie się do nas”, „Cześć i chwała bohaterom” - nikt nie mógł być obojętny wobec okrzyków wznoszonych męskimi głosami na ulicach okalających wrocławski Rynek 25 października br.

Spomiędzy zdjęć Żołnierzy Niezłomnych pod bazyliką św. Elżbiety w niedzielne popołudnie wyszli młodzi i starzy, dorośli i nieletni, żonaci i kawalerowie. Wyszli, by pod hasłem „Synowie Miłosierdzia” pokazać miastu swoje przywiązanie do Boga i udowodnić, że mężczyźni nie uciekają od Boga, ale w Nim znajdują oparcie w swym codziennym trudzie.

Wcześniej uczestniczyli w Mszy św., w czasie której przywołano obrazy triumfu polskiej husarii w bitwach przeciwko wielokrotnie liczniejszemu wrogowi napierającemu na Rzeczypospolitą. Obrazy te zostały zestawione z pochodzącą z kart Ewangelii, historią syna marnotrawnego. Z ambony padły słowa, że tylko przytulenie się do Ojca i bycie z Ojcem daje taką moc ducha, która pozwala zwyciężać silniejszego wroga.

Reklama

- Bądźmy gotowi do głoszenia ewangelii, gotowi do obrony Kościoła - mówił do zebranych wokół pręgierza ponad 500 uczestników Marszu prof. Ireneusz Jóźwiak. Wymownym symbolem była także obecność relikwii patrona miasta bł. Czesława, który gorącą modlitwą obronił Wrocław przed najazdem Tatarów.

Marsz Mężczyzn zorganizowały po raz szósty we Wrocławiu wspólnoty: Agalliasis, Mężczyźni św. Józefa, Hallelu Jah, Centrum Jana Pawła II, Koinonia Jan Chrzciciel. Na tegorocznym marszu stawiło się ponad 500 mężczyzn.

Tagi:
marsz mężczyzna

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Cierpliwe adwentowe czekanie

Cierpliwe adwentowe czekanie

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 50/2019

Prezentacja nr 50/2019

Nauka i wiara

Nauka i wiara

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem