Reklama

Serwis kościelny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zamość

Uroczystość upamiętniająca 59. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbyła się 1 sierpnia br.
Na Rynku Wielkim zebrali się kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy miasta. Zbiórce pocztów sztandarowych i okolicznościowym wystąpieniom towarzyszył ceremoniał wojskowy. W katedrze zamojskiej została odprawiona Msza św. w intencji powstańców. Później uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Armii Krajowej, gdzie złożono wieńce i oddano salwę honorową.
Rocznicowe obchody zorganizował zamojski Okręg Światowego Związku Żołnierzy Aarmii Krajowej.

2 sierpnia br. wyruszyła 21. Piesza Zamojsko-Lubaczowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów pożegnał w katedrze zamojskiej, podczas uroczystej Mszy św. bp Jan Śrutwa. Tegorocznym "rekolekcjom w drodze" towarzyszyło hasło Przez Maryję i Różaniec do pełni życia w Chrystusie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Muzyka bez granic - tak zatytułowany koncert zainaugurował obchody 20-lecia działalności zamojskiego chóru "Rezonans".
Koncert z udziałem chóru "Rezonans" i "Les Chantre D´ain" - chóru męskiego z Francji - został zaprezentowany dwukrotnie: 2 sierpnia br. w kościele Franciszkanów i 3 sierpnia na Rynku Wielkim.
Chórom towarzyszyli soliści: Joanna Gumiela (sopran) i Jan Van Mol, organista z Belgii.

Reklama

III Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy Muzyczne odbywały się w dniach od 31 lipca do 11 sierpnia br. W warsztatach uczestniczyło około 90 uczniów szkół i studentów akademii muzycznych. Klasy mistrzowskie prowadzili wybitni profesorowie i artyści.
Kursy mistrzowskie zainaugurował 3 sierpnia br. uroczysty koncert w siedzibie Polskiej Orkiestry Włościańskiej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Koncert wieńczący warsztaty odbył się 10 sierpnia br. na Rynku Wielkim.
Organizatorami III Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Muzycznych byli: Polska Orkiestra Włościańska im. Karola Namysłowskiego i Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

Hrubieszów

Cena wolności - to hasło spotkania poświęconego 59. rocznicy Powstania Styczniowego.
Uroczystość odbyła się 3 sierpnia br. Wypełniły ją: Msza św. w kościele pw. św. Mikołaja, inscenizacja oparta na pamiętnikach i poezji, koncert pieśni powstańczych oraz spotkanie z uczestnikiem powstania, Stanisławem Sieradzkim z Warszawy.
Hrubieszowski Dom Kultury zorganizował również okolicznościową wystawę dokumentów i publikacji dotyczących Powstania Styczniowego.

Biłgoraj

Spotkanie upamiętniające rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbyło się 1 sierpnia br. w Biłgorajskim Centrum Kultury.

Biłgoraj - Licheń

W dniach 26-27 lipca br. członkowie biłgorajskiego Klubu AA "Iskra" uczestniczyli w Ogólnopolskich Spotkaniach Trzeźwościowych w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Światowe cuda św. Szarbela. Zanotowano już ponad 45 tysięcy oficjalnie potwierdzonych i zweryfikowanych medycznie uzdrowień!

Mat.prasowy

Od śmierci wielkiego świętego, która miała miejsce w 1898 r., zanotowano już ponad 45 tysięcy oficjalnie potwierdzonych i zweryfikowanych medycznie cudów; niewytłumaczalnych uzdrowień nieuleczalnych schorzeń a nawet operacji dokonanych w sposób mistyczny. Cichy i skromny zakonnik z Libanu stał się największym cudotwórcą naszych czasów. Dodajmy, że nikt nie prowadzi statystyk nawróceń, pojednania zwaśnionych małżonków, poczęcia dziecka czy szczęśliwego rozwiązania, wymodlonego u grobu maronickiego świętego.

Więcej ...

Św. Szarbel – przybytek, w którym Bóg objawia się światu

Agnieszka Bugała

W ogólnopolskim kalendarzu liturgicznym przypada dziś wspomnienie libańskiego świętego Szarbela Machlufa. Ten żyjący w XIX wieku zakonnik i pustelnik obrządku maronickiego jest dziś jednym z najbardziej znanych i czczonych świętych chrześcijańskich na świecie.

Więcej ...

Kolejna tragedia w Nigerii, co najmniej 30 ofiar śmiertelnych

2026-07-28 16:17

Vatican Media

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do zbrojnego ataku na społeczność Naridon w północno-środkowej części Nigerii. Wśród ofiar znalazło się również 8 dzieci. Mieszkańcy skarżą się na opóźnienia w udzielaniu pomocy oraz brak sił bezpieczeństwa, podczas gdy spirala przemocy, która od lat dotyka rozległe obszary tego afrykańskiego kraju, nadal się nasila.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Medjugorie: Polak aresztowany za profanacje i podpalenie

Kościół

Medjugorie: Polak aresztowany za profanacje i podpalenie

Papież Leon XIV przyznaje polskiej parafii wyjątkowe...

Niedziela Świdnicka

Papież Leon XIV przyznaje polskiej parafii wyjątkowe...

Dzwony kościoła Świętej Trójcy w Bydgoszczy mają...

Kościół

Dzwony kościoła Świętej Trójcy w Bydgoszczy mają...

Nowenna do św. Marty o pomoc w sprawach trudnych

Wiara

Nowenna do św. Marty o pomoc w sprawach trudnych

Oświadczenie Ruchu Wojowników Maryi

Kościół

Oświadczenie Ruchu Wojowników Maryi

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Słowo metropolity gdańskiego nt. korzystania z posługi...

Kościół

Słowo metropolity gdańskiego nt. korzystania z posługi...

Japonia: Na rynek trafiły „ludzkie lodówki” - kabiny...

Wiadomości

Japonia: Na rynek trafiły „ludzkie lodówki” - kabiny...

Częstochowa: występ satanistycznej grupy odwołany po...

Wiadomości

Częstochowa: występ satanistycznej grupy odwołany po...