Reklama

Wojciech Mścichowski

Symfonia barw w częstochowskiej Filharmonii

2015-11-06 10:37

Wojciech Mścichowski

Do 5 grudnia b. r. , melomanów odwiedzających częstochowską Filharmonię, witać będzie symfonia barw zawarta w pięknie wyczarowanym pędzlem artysty. Wszystko za sprawą eksponowanej tam, noszącej tytuł „Moja natura”, wystawy obrazów częstochowskiej artystki, Gabrieli Polaczek. Na ścianach foyer przyciągają wzrok pełne słonecznych barw krajobrazy, mieniące się kolorami tęczy polskie kwiaty, soczysta zieleń leśnych ścieżek, tajemnicze zaułki, złote barwy jesieni i urokliwe zimowe pejzaże. Wspaniała kolorystyka, gra świateł, doskonałe uwypuklenie detali, zadziwiają, uspakajają, zmuszają do refleksji nad pięknem dzieł Stwórcy.

Wystawa, ciesząca się wielkim zainteresowaniem stała się wydarzeniem kulturalnym Częstochowy.

Reklama

Gabriela Polaczek - częstochowska artystka plastyk, z zawodu kosmetyczka, malarstwem zajmuje się od 26 lat. Ulubiona techniką jest olej, pastele i akwarela, a inspiracją twórczą piękno przyrody i wszystko, co w radosnej duszy gra. Od kilkunastu lat jest członkiem Zarządu Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy Gracza oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Autorka uczestniczyła w wielu plenerach malarskich, których pokłosiem były liczne wystawy i prestiżowe nagrody, jak chociażby wystawa w Łazienkach Królewskich w Warszawie, czy dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tagi:
wystawa

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Moc słowa

Moc słowa

Prezentacja nr 42/2019

Prezentacja nr 42/2019

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Pogrzeb prof. Jana Szyszko

Pogrzeb prof. Jana Szyszko

Dzień Papieski na Jasnej Górze

Dzień Papieski na Jasnej Górze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem