Reklama

Para Prezydencka pakuje świąteczne paczki dla potrzebujących

2015-12-05 17:04

wpolityce.pl

"Twórzmy wspólnotę pomocy". Para Prezydencka pakuje świąteczne paczki dla potrzebujących.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Dudą spotkali się w sobotę - w Dniu Wolontariusza - z pracownikami Banków Żywności. Wspólnie z nimi, w podwarszawskim magazynie, pakowali paczki, które trafią na święta do najbardziej potrzebujących.

Jestem tu po to, by nie tylko podkreślić wielkość tej akcji, ale też podziękować w Dniu Wolontariusza tym wszystkim, którzy pomagają innym z potrzeby serca i bezinteresownie poświęcają się dla innych. To wielkość, by niezależnie od światopoglądu mieć w sobie gotowość do pomocy bliźnim, tym którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Czy ta pomoc jest ważna? Milion trzysta tysięcy osób skorzystała w ubiegłym roku z pomocy Banku Żywności . To wielka akcja. To piękne dzieło Jacka Kuronia, które we wspaniały sposób jest cały czas rozwijane —dziękował Andrzej Duda.

Z żona Agatą jeszcze jako mieszkańcy Krakowa zawsze uczestniczyliśmy w tej akcji. Zawsze kupowaliśmy produkty, które zbiera Bank Żywności. Dziś możemy też tę akcję także propagować. Prosimy o to, by każdy kto może włączył się w akcję pomocy potrzebującym. Ta pomoc jest potrzebna —mówił.

Twórzmy wspólnotę pomocy —zaapelował prezydent Andrzej Duda.

Reklama

Od 4 do 6 grudnia trwa akcja Banków Żywności; wolontariusze zbierają produkty spożywcze w niemal 4 tysiącach sklepów. W zbiórkę może się włączyć każdy klient przez przekazanie im produktów, np. mąki, oleju, słodyczy. Żywność ta jeszcze przed świętami trafi do osób potrzebujących.

Jak mówił prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski, zebrane podczas zbiórki produkty trafią do magazynów Banków Żywności. Wolontariusze je posortują, policzą i zapakują w paczki. Potem przekażą je lokalnym organizacjom dobroczynnym i za ich pośrednictwem - rodzinom, osobom samotnym, chorym. W tegoroczną akcję zaangażowało się ponad 52 tys. wolontariuszy; zbiórka odbywa się w ponad 450 miejscowościach.

Jestem wolontariuszką Banków Żywności już 7 lat i miałam okazję już każdej pracy tutaj. Od każdej strony „ugryźć” zbiórkę. Byłam wolontariuszką w sklepie, koordynatorką konkretnej placówki handlowej i brałam udział w sortowaniu żywności w magazynie —powiedziała Ania Kołnierzak.

Dodała, że najtrudniejszym zadaniem jest chyba bycie wolontariuszem w sklepie. Wtedy jest się wystawionym bezpośrednio na kontakt z ludźmi, są różne reakcje. Trzeba mieć odpowiednie przekonanie, by dalej działać, jak się usłyszy jakieś niezbyt miłe opinie —powiedziała.

Ale zaznaczyła, że ta praca daje wiele satysfakcji i radości. Gdyby tak nie było, nie wytrzymałabym tych 7 lat. Gdy siedzę z rodziną przy wigilijnym stole, mogę pomyśleć, że przyczyniłam się do tego, że ktoś kto nie ma tyle szczęścia ile ja, też w tym roku spędzi te święta godnie —powiedziała.


Dzień Wolontariusza – Bank Żywności SOS

Posted by Andrzej Duda on 5 grudnia 2015
Tagi:
prezydent pomoc

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Znasz swoje powołanie?

Znasz swoje powołanie?

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Pielgrzymka z Kamieńska

Pielgrzymka z Kamieńska

Gdy katolik ma dość

Gdy katolik ma dość

Przegląd nr 29/2019

Przegląd nr 29/2019

O koncertach życzliwości

O koncertach życzliwości

100. rocznica powstania Policji Państwowej

100. rocznica powstania Policji Państwowej

Bp Pękalski na 100-lecie Policji: Musimy być stróżami własnej godności!

Bp Pękalski na 100-lecie Policji: Musimy być stróżami własnej godności!

Wyprawa przez pustynię. Zajęcia plastyczne

Wyprawa przez pustynię. Zajęcia plastyczne

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem