Udany rewanż

16 sierpnia o godz. 15.00 na miejscowym stadionie „Granicy Husar” w Lubyczy Królewskiej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną księży i drużyną straży granicznej. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando straży granicznej i zakończyła się wynikiem 2:0 dla wojskowych. Druga odsłona rozgrywki to błyskotliwa i skuteczna gra drużyny duchownych - kilkanaście minut i padły 4 bramki. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:2 dla księży.
Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy: ks. Tomasz Winogrodzki (strzelił 2 gole) oraz alumn Marek Mazurek (również 2 gole). Wielkim zaangażowaniem podczas meczu wykazywali się także: ks. Piotr Szeptuch, ks. proboszcz Piotr Ciećkiewicz, ks. Robert Strus oraz ks. Sławomir Kudyba.
Serdecznie dziękujemy drużynie straży granicznej za otwartość i ducha walki. Szczęść Boże w zmaganiach sportowych.

2003-12-31 00:00

Jasna Góra: dziękczynienie za dar przyjęcia I Komunii Świętej

2024-05-15 17:34

Karol Porwich/Niedziela

Przyjeżdżają, aby podziękować za dar przyjęcia I Komunii Świętej. To czas dziękczynienia dzieci, ale i rodziców, katechetów, duszpasterzy - docierają na Jasną Górę ze wszystkich stron Polski.

Słowacja/ Media na bieżąco realcjonują sytuację po zamachu na premiera Ficę

2024-05-15 17:03

PAP/EPA/JAKUB GAVLAK

Słowackie media na bieżąco relacjonują sytuację po zamachu na premiera Roberta Ficę. Informacyjne stacje telewizyjne przerwały w środę swoje programy. Portale internetowe publikują informacje w trybie on-line.

Warszawa: pokaz słynnego filmu Krzysztofa Żurowskiego "Duszochwat" o św. Andrzeju Boboli

2024-05-16 19:24