25 sierpnia br. Marynarze z przedsiębiorstwa ODRATRANS odbyli w Ministerstwie Skarbu rozmowy na temat sprzedaży ich firmy przedsiębiorstwu IZO-ERG z Gliwic. Wiceminister skarbu obiecał ponowne wstrzymanie transakcji. Jednocześnie zapewniono załogę ODRYTRANS, że sprawę zawartych umów sprzedaży zbada prokuratura. Marynarze nie chcą nowego właściciela, bo obawiają się utraty miejsc pracy. Jak mówią, mają na tyle pieniędzy, aby sami wykupić swoja firmę.
26 sierpnia br. Polscy żołnierze, w tym znaczna grupa z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, oficjalnie przejęli dowództwo w irackiej Karbali. Całość polskiej strefy stabilizacyjnej została przejęta 3 września.
27 sierpnia br. Dług zachodniopomorskiej służby zdrowia sięgnął już 120 mln zł. Z kont powiatowych szpitali komornicy zaczęli ściąganie należności dla wierzycieli placówek. Większość szpitali nie płaci za leki i media. Nie ma pieniędzy na składki ZUS i wynagrodzenia. Długi są efektem zmniejszenia tegorocznych kontraktów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia.
28 sierpnia br. 11 marynarzy, w tym dwóch ze Szczecina i ze Świnoujścia, czeka od trzech miesięcy na powrót do Polski. Marynarze uwięzieni są na statku zakotwiczonym przed wejściem do Kanału Panamskiego. Na jednostce kończy się paliwo i żywność. Statek nie może ruszyć się z miejsca, bo norweski armator nie ma pieniędzy na paliwo i uregulowanie należności za postój w porcie.
30 sierpnia br. Wyciem syren stoczniowych rozpoczęły się obchody 23. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie. W południe odmówiono modlitwę Anioł Pański, której przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Zygmunt Kamiński. W uroczystościach wzięły udział delegacje zakładów pracy z pocztami sztandarowymi i szczecinianie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu