Reklama

Watykan

Abp Becciu: Papież dużo wycierpiał, ale się nie ugiął

Grzegorz Gałązka

Papież dużo wycierpiał na skutek wycieku zastrzeżonych dokumentów z Watykanu. Ale się nie ugiął, więcej dał nam wzór pogody ducha i odwagi – powiedział abp Angelo Becciu. Zastępca watykańskiego sekretarza stanu podsumował w rozmowie z Radiem Watykańskim mijający rok. Nie omieszkał wspomnieć o skandalach, ale mówił też o pozytywnej reformie, która dokonuje się w Watykanie. Mówiąc o inicjatywach papieskich, szczególną uwagę zwrócił na ogłoszenie Roku Miłosierdzia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pamiętam chwilę, kiedy Papież mi oznajmił, że chce ogłosić Rok Święty. Zobaczyłem w nim naprawdę dużo radości, bo był świadomy, że daje światu coś wyjątkowego: możliwość doświadczenia Bożego Miłosierdzia. Również jego decyzja o ustanowieniu wielu świętych drzwi pokazuje, że Papież chce, aby wszyscy mieli możliwość skorzystania z dobrodziejstw Roku Świętego. Franciszek nie myśli o oceanicznych tłumach w Rzymie, ale zależy mu na tym, by każdemu umożliwić i ułatwić doświadczenie dobroci i miłosiernej miłości Boga. Ta radość Papieża z ogłoszenia Roku Świętego bardzo głęboko zapisała się w mojej pamięci” - powiedział abp Becciu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2015-12-28 20:32

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Watykan: papież przyjął prezydent Słowacji

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty Franciszek przyjął dziś na audiencji Jej Ekscelencję panią Zuzanę Čaputovą, prezydent Republiki Słowackiej, która następnie spotkała się z Jego Ekscelencją arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem, sekretarzem ds. relacji z państwami i organizacjami międzynarodowymi – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Więcej ...

Rzecznik MSWiA: w środę w okolice rurociągu z gazem podpłynął rosyjski kuter

2025-10-02 15:20

Adobe Stock

W środę ok. godz. 6.37 doszło do incydentu w pobliżu rurociągu z gazem. Straż Graniczna przez swoje systemy obserwacyjne zauważyła rosyjski kuter, który zatrzymał się w pobliżu gazociągu - poinformowała rzecznik MSWiA Karolina Gałecka. SG poleciła jednostce opuszczenia rejonu rurociągu, co zostało wykonane.

Więcej ...

Indie: narasta przemoc wobec chrześcijan

2025-10-03 15:05
Narasta przemoc wobec chrześcijan w Indiach

Adobe Stock

Narasta przemoc wobec chrześcijan w Indiach

Nie tylko chęć zawłaszczenia cudzego mienia, lecz także zastraszenie społeczności chrześcijańskiej, służącej także niechrześcijanom kryją się za niedawnymi brutalnymi atakami na duchownych katolickich w Indiach- stwierdza na łamach portalu Crux Nirmala Carvalho. Ta mieszkająca w Bombaju indyjska dziennikarka od 2004 roku jest korespondentką AsiaNews, a w 2006 roku otrzymała nagrodę Komunikacyjną od Katolickiej Konferencji Biskupów Indii za „wyjątkową wrażliwość na kwestie związane z Kościołem i mniejszościami”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Wiara

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Różaniec, który może wszystko – tajemnice bolesne

Wiara

Różaniec, który może wszystko – tajemnice bolesne

Ks. Tomasz Trzaska: depresji nie da się zamodlić

Kościół

Ks. Tomasz Trzaska: depresji nie da się zamodlić

Bądźmy pokorni przed Bogiem

Wiara

Bądźmy pokorni przed Bogiem

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Wiara

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Kościół

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wiara

Nowenna do św. Michała Archanioła

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel

Święta i uroczystości

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel