Reklama

„Pokochajcie Fatimę!”

Od maja do października 1917 r. w Fatimie Matka Boża objawiała się trojgu dzieciom, wzywając do modlitwy, szczególnie różańcowej, pokuty i nawrócenia. Orędzie fatimskie, ogłoszone światu na początku XX stulecia jest zakorzenione w Ewangelii, jest źródłem nadziei i miłości dla ludzi, którym przyszło doświadczyć okropności tego wieku. A przyniósł on wojny i konflikty w różnych częściach świata, obozy koncentracyjne i gułagi, walki etniczne i terroryzm, aborcję i eutanazję, nienawiść, cierpienie i śmierć. Tak wygląda świat, gdy człowiek odrzuci Boga. Ale i wtedy, gdy człowiek najbardziej potrzebuje miłosierdzia, Matka nie opuszcza swoich dzieci. Wzywa do przemiany i życia opartego na Dekalogu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

13 września w parafii pw. św. Wojciecha w Częstochowie śpiew Gaude Mater Polonia rozpoczął Mszę św., podczas której abp Stanisław Nowak poświęcił i ukoronował figurę Matki Bożej Fatimskiej. W wygłoszonej homilii Ksiądz Arcybiskup ukazał Częstochowę jako miasto maryjne, zapatrzone w Jasną Górę, dokąd podążają myśli i serca mieszkańców. To trwanie pod płaszczem Maryi jest źródłem siły, by wraz z Nią stać pod krzyżem Chrystusa.
Abp Stanisław Nowak przybliżył zebranym czas i miejsce orędzia fatimskiego, które jest orędziem nadziei dla ludzkości i jednoczącej się Europy, rozszerzającej się o kraje bloku wschodniego. Nabiera ono szczególnej wymowy po ujawnieniu trzeciej tajemnicy. W Polsce również nie może być przemilczane czy niedostrzegane, ponieważ jest związane z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II. Człowiek XXI wieku, zagubiony w świecie liberalizmu, osamotniony, żyjący tak jakby Boga nie było, musi do Niego powrócić, paść na kolana przed krzyżem i trwać na modlitwie, a wówczas nastanie pokój. Bóg dotyka serca, prowadzi do innego życia, a życie na tym świecie jest tylko pielgrzymką do nieba, gdzie oczekuje nas miłosierny Bóg. „Na początku trzeciego tysiąclecia, w tej świątyni, na wzgórzu Wojciechowym, wraz ze św. Wojciechem, który był czcicielem Maryi, chcemy przyjąć orędzie z Fatimy i głosić Jej chwałę. Pokochajcie Fatimę!” - wołał Ksiądz Arcybiskup.
Po homilii Arcypasterz dokonał poświęcenia figury i ukoronowania Fatimskiej Pani. Śpiew Bogurodzicy był wyrazem wdzięczności za ten dar. Po Mszy św. na ulice miasta wyruszyła procesja z pochodniami, podczas której odmawiano Różaniec, rozważając tajemnice światła. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Z racji zbliżającego się święta św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, proboszcz parafii - ks. prał. Stanisław Iłczyk życzył Księdzu Arcybiskupowi wielu łask od Chrystusa Miłosiernego i opieki Matki Bożej.
Figura Matki Bożej, wykonana z drewna oliwkowego, ufundowana przez parafian wraz z Księdzem Proboszczem, sprowadzona została z Fatimy z pomocą o. Mirosława Drozdka, kustosza sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. Obecność Maryi, w nowym wizerunku, stanowi zaproszenie do zerwania z grzechem i żarliwej modlitwy różańcowej, która ma przygotować parafian do aktu zawierzenia 13 maja przyszłego roku.
Ksiądz Proboszcz mówi, iż ta ustawiczna modlitwa zanoszona do Boga za pośrednictwem Maryi, 13. dnia każdego miesiąca, jest wypełnieniem Jej wezwania: „Chcę być lepiej znana i miłowana”. Niech Królowa Polski, teraz w sposób szczególny obecna w życiu świętowojciechowej wspólnoty, pomoże dochować wierności Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi i doprowadzi do wiecznej Światłości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

0 0
2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Wielki Piątek zostawia nas nagle samych na środku drogi... Zapada cisza

Agnieszka Bugała

Te godziny, które dzieliły świat od śmierci do zmartwychwstania musiały być czasem niepojętego napięcia...

Więcej ...

Abp Gądecki do kapłanów: bądźmy otwarci na wszystkich

2024-03-28 20:06
Abp Stanisław Gądecki

Episkopat News

Abp Stanisław Gądecki

Mamy za zadanie uosabiać otwartość na wszystkich, coś, czego współczesne społeczeństwo nie jest w stanie pojąć. Otwartość ta wzywa nas wszystkich do zapomnienia o dzieleniu ludzi na tych, których aprobujemy, i na tych, których stawiamy poza nawiasem. Świętość Kościoła przejawia się poprzez przygarnięcie grzeszników, a nie poprzez ich odrzucenie. Daje to także nam, wyświęconym sługom Kościoła, wizję kapłaństwa pozbawioną elitarności klerykalizmu, wizję, która pozwala utożsamić się z innymi w ich bardziej i mniej udanych przedsięwzięciach - mówił podczas Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek abp Stanisław Gądecki.

Więcej ...

Rozważania bp. A. Przybylskiego: w Kościele spotykamy się ze Zmartwychwstałym pod postacią Chleba i Wina

2024-03-29 14:17

Karol Porwich/Niedziela

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wiara

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Dziś Wielki Piątek - patrzymy na krzyż

Kościół

Dziś Wielki Piątek - patrzymy na krzyż

Ponad 50 tysięcy widzów w polskich kinach na pokazach 4....

Wiara

Ponad 50 tysięcy widzów w polskich kinach na pokazach 4....

Całun Turyński – badania naukowe potwierdzają, że nie...

Wiara

Całun Turyński – badania naukowe potwierdzają, że nie...

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Kościół

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Wiara

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Świadectwo Abby Johnson: to, że zobaczyłam aborcję na...

Wiara

Świadectwo Abby Johnson: to, że zobaczyłam aborcję na...

Komisja Liturgiczna: apel do kapłanów o wygłaszanie...

Kościół

Komisja Liturgiczna: apel do kapłanów o wygłaszanie...

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...

Kościół

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...