Reklama

Polska

Najważniejsze w Światowych Dniach Młodzieży jest świadectwo

BOŻENA SZTAJNER

Najważniejsza rzeczą w Światowych Dniach Młodzieży jest świadectwo wiary. To, że gromadzimy się nie tyle, by imponować zewnętrznością, ale by pokazać, że młodzi ludzie znają trud dochodzenia do kontaktu z Panem Bogiem - uważa abp Józef Michalik. Metropolita przemyski zachęca także do rozwijania duszpasterstwa młodzieży oraz promowania świadectwa wiary młodych ludzi i wymiany doświadczeń, jaka następuje podczas ŚDM.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Najważniejsza rzeczą w Światowych Dniach Młodzieży jest świadectwo wiary. To, że gromadzimy się nie tyle, by imponować zewnętrznością, ale by pokazać, że jako młodzi ludzie znamy trud dochodzenia do kontaktu z Panem Bogiem. Znamy trud wiary żywej, czyli egzaminowanej przez codzienność życia, wyborów czy naprawiania tych dróg, które nam się w życiu mogą popsuć, ale stają się piękniejsze, jeśli są potem dobrze naprawione” – mówił abp Michalik podczas narady pastoralnej duszpasterstwa młodzieży archidiecezji przemyskiej przed ŚDM.

Metropolita przemyski wskazał na potrzebę uwrażliwiania wiernych, aby korzystali z pobytu młodzieży przybywającej na ŚDM. Duszpasterzy natomiast wezwał do wewnętrznej jedności i konsolidacji wspólnych działań.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Będzie to na pewno duże wyzwanie. W tym wyzwaniu nie trzeba się bać trudności zewnętrznych, bo je pokonamy, jeśli nie będziemy mieli trudności wewnętrznych. Główny cel naszego spotkania to wewnętrzna jedność, siła, żebyśmy wszyscy wiedzieli, o co chodzi. Żebyśmy wiedzieli, którędy prowadzą drogi do rozwiązania trudności” – tłumaczył hierarcha.

Abp Michalik zachęcał także koordynatorów ŚDM, aby promowali duszpasterstwo młodzieży, świadectwo wiary młodych ludzi i wymianę doświadczeń, jaka następuje podczas ŚDM.

„Pamiętajmy i skorzystajmy z okazji, byśmy umieli wciągnąć naszych młodych ludzi do tego, żeby pokazali rzeczywistość naszego Kościoła; żebyśmy się nie wstydzili pokazać tych sukcesów, które mamy i którymi żyjemy, ale i trudności; pokazać także, jak je przezwyciężamy” - podsumował metropolita przemyski.

W naradzie pastoralnej wzięli udział duszpasterze młodzieży, koordynatorzy odpowiedzialni za ośrodki ŚDM w diecezji przemyskiej, a także odpowiedzialni za ruchy i stowarzyszenia młodzieżowe w archidiecezji przemyskiej razem z delegacjami młodzieży. Archidiecezja przemyska przyjmie młodzież w ośmiu ośrodkach: Przemyślu, Brzozowie, Jarosławiu, Krośnie, Leżajsku, Łańcucie, Przeworsku i Sanoku.

Podziel się:

Oceń:

2016-02-02 09:47

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Duszpasterze i wolontariusze spokojni o bezpieczeństwo w czasie ŚDM

Jasna Góra

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Zarówno duszpasterze i sami wolontariusze są przekonani, że zbliżające się Światowe Dni Młodzieży będą bezpieczne. - Mamy wrażenie, że ci, którzy odpowiedzialni są za bezpieczeństwo, odrobili pracę domową - powiedział ks. Marek Adamczyk z biura organizacyjnego ŚDM w diecezji radomskiej.

Więcej ...

Nowe informacje o życiu siostry Łucji, uczestniczki objawień fatimskich

2025-09-30 19:10

Coimbra – Muzeum S. Łucji/ zdjęcia: Grażyna Kołek

Na rynku wydawniczym w Portugalii pojawiły się dwie publikacje zawierające wspomnienia siostry Łucji dos Santos, karmelitanki bosej, która była jedną z trojga uczestników objawień maryjnych w Fatimie trwających pomiędzy 13 maja i 13 października 1917 roku.

Więcej ...

Oświęcim: zakonnicy spotkali się z biskupem bielsko-żywieckim

2025-10-02 17:46

wikipedia.org

Spotkanie przełożonych męskich wspólnot zakonnych z terenu diecezji bielsko-żywieckiej z bp. Romanem Pindlem odbyło się 2 października br. w sanktuarium salezjańskim Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Spotkania zakonników z pasterzem diecezji to wieloletnia tradycja, którą przerwała kilka lat temu pandemia koronawirusa. W sanktuarium salezjańskim zgromadziło się 14 przełożonych spośród ponad dwudziestu istniejących w diecezji wspólnot.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Różaniec z Aniołami - tajemnice światła

Wiara

Różaniec z Aniołami - tajemnice światła

Jaka jest moja wiara w obecność Aniołów Stróżów?

Wiara

Jaka jest moja wiara w obecność Aniołów Stróżów?

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Wiara

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Pytania o Anioła Stróża

Wiara

Pytania o Anioła Stróża

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Wiara

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wiara

Nowenna do św. Michała Archanioła

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Kościół

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel

Święta i uroczystości

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel