Reklama


Kard. Kurt Koch

Kard. Koch po spotkaniu Franciszka z Cyrylem

2016-02-15 17:13

RV / Moskwa / KAI

Nie milkną komentarze po spotkaniu papieża Franciszka z patriarchą moskiewskim Cyrylem. Do rosyjskich katolików zwrócił się przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Zdaniem kard. Kurta Kocha, wyznawców obu Kościołów czeka jeszcze wiele pracy na drodze ku jedności. Potrzebna jest zwłaszcza gorliwa modlitwa.

Kard. Koch powiedział, że powinniśmy być wdzięczni za to spotkanie, ale również pamiętać, że było ono ważnym krokiem, który mimo wszystko nie był celem samym w sobie. Na dalszej drodze ku jedności wszystkich czeka ogromna praca. Szef watykańskiej dykasterii podkreślił, że do dialogu ekumenicznego potrzebne są dwie cnoty: gorliwość i cierpliwość. Gorliwość wynika z posłuszeństwa woli Pana, który wzywa do jedności, a cierpliwość pomaga nam wsłuchiwać się w głos innych i pamiętać, że nie my jesteśmy twórcami jedności. My jesteśmy tylko zdolni do sporów i podziałów, o czym świadczą wydarzenia z historii i teraźniejszości.

Szwajcarski kardynał wezwał rosyjskich katolików do modlitwy o jedność chrześcijan, wskazując na słowa Chrystusa z 21 rozdziału Ewangelii według św. Jana. Chrystus nie nakazuje, nie wymaga jedności, ale wskazuje, że modlitwa jest najważniejszym warunkiem do jej osiągnięcia.

Tagi:
opinie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem