Reklama

Małgorzata Cichoń

Anna Dymna na areopagu

2016-03-13 21:07

Kl. Marcin Stopka

We wtorek 8 marca w auli krakowskiego Seminarium Duchownego odbyło się pierwsze w 2016 r. spotkanie z cyklu „Ich Areopag Wiary” w którym ludzie znani i lubiani z różnych obszarów życia publicznego opowiadają o swojej wierze i dzielą się świadectwem życia.

Marcowym gościem programu realizowanego przez krakowskich kleryków oraz studentów UPJPII z dziennikarskiego koła naukowego, była Anna Dymna, jedna z legend polskiej sceny aktorskiej.

Głównym tematem na którym opierał się wywiad, była działalność charytatywna w którą bardzo czynnie angażuje się Anna Dymna już od wielu lat. Aktorka w bardzo liryczny sposób odpowiadała na pytania dotyczące fundacji „Mimo wszystko”, a także Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Starała się ukazać wszystkie argumenty przemawiające za tym, że warto pomagać, bo takie postawy pozwalają niepełnosprawnym wynieść się ponad swoją chorobę i stanąć, tak jak to powinno być, na równi z wszystkimi, zdrowymi ludźmi.

Reklama

Podczas spotkania nie zabrakło również pytań o aktorstwo, począwszy od wartości wyniesionych z domu rodzinnego, powołania do tego zawodu, po rozliczne kreacje filmowe i teatralne z których ludzie pamiętają Annę Dymną. Aktorka jako pedagog krakowskiej szkoły teatralnej na piedestał wyniosła role teatralne, będące istotą fachu, który wykonuje. Bardzo ciekawe reakcje wywołało pytanie o oddziaływanie ról aktorskich w życiu prywatnym. Odpowiadając na tę kwestię Anna Dymna powiedziała, że profesjonalizm aktorski ukazuje się w tym, że jest się zawsze sobą wraz z posiadanymi wartościami, nieważne czy przed chwilą na deskach teatru grało się rolę mordercy czy anioła.

Trzeci aspekt poruszony podczas spotkania dotyczył dziennikarstwa, które przeżyło w ostatnich czasach wielki regres. Anna Dymna opowiadała, jak to kiedyś prawdziwi dziennikarze z powołania przygotowywali się do wywiadów, byli elokwentni i eleganccy, a dziś co raz częściej spotyka się „hieny”, które w ogóle nie są zainteresowane tematem prowadzonej rozmowy, szukają sensacji i nieustannie „polują” na ciekawą, niekoniecznie rzetelną, informację.

Spotkanie, które zgromadziło rekordową publiczność ( ponad 250 osób), zakończyło się jak zwykle pytaniami publiczności oraz tradycyjnym już losowaniem upominków spośród osób, które zadeklarowały swoją obecność w owym wydarzeniu na facebooku. Kolejne spotkanie z cyklu „Ich Areopag Wiary” zaplanowane jest na kwiecień.

Tagi:
spotkanie Kraków aktor

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Cierpliwe adwentowe czekanie

Cierpliwe adwentowe czekanie

Maryja i Jan Chrzciciel- bohaterowie Adwentu

Maryja i Jan Chrzciciel- bohaterowie Adwentu

Prezentacja nr 50/2019

Prezentacja nr 50/2019

Nauka i wiara

Nauka i wiara

Czas łaski

Czas łaski

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

Soyka Honorowym Mistrzem Muzyki i Słowa

Soyka Honorowym Mistrzem Muzyki i Słowa

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu "Wieczorów Maryjnych"

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem