Reklama

VI Festiwal Piosenki Religijnej Przytoczna 2003

W darze Ojcu Świętemu

Już po raz szósty w Przytocznej odbył się Festiwal Piosenki Religijnej. Od trzech lat odbywa się on w ramach Dnia Papieskiego, dlatego też myślą przewodnią spotkania było w tym roku hasło: „Jan Paweł II - Apostoł jedności”. 12 października w przytoczniańskim Domu Kultury spotkali się wszyscy ci, którzy chcieli uczcić Dzień Papieski modlitwą, śpiewem i wspólną zabawą. Chwilą refleksji i modlitwy w intencji Ojca Świętego proboszcz parafii - ks. Sławomir Kupiec zainaugurował festiwal.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W zmaganiach konkursowych uczestniczyły dzieci z miejscowego przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum, w takich też kategoriach przeprowadzony został konkurs piosenki. Uczestnicy zaprezentowali 25 utworów, a ich artystycznym poczynaniom przysłuchiwało się jury w składzie: Monika Pukszta (przewodnicząca), Iwona Estrich, Monika Jakubowska, Dorota Dymnicka i Anna Doruch. Wśród przedszkolaków na I nagrodę zasłużył sześcioletni Dawid Mielnik, wyróżnienia otrzymały Dominika Niewiadomska i Ewa Golec. W kategorii szkoła podstawowa w grupie wiekowej - klasy I-III - I nagrodę wyśpiewała Ola Kramm, a na wyróżnienie zasłużyła Martyna Burchardt. Wśród przedstawicieli klas IV-IV zwyciężył Kamil Szlachetko, wyróżnienie otrzymał duet Barbara Konstańczak i Karolina Buda. W gimnazjalnej grupie wiekowej zdaniem jury najlepszą okazała się Dominika Bilon, natomiast wyróżnienie przyznano Małgorzacie Madej. Na nagrodę publiczności zasłużyła Żaneta Modra. Dla pozostałych uczestników ufundowane zostały słodkie nagrody pocieszenia, a na zakończenie festiwalu przygotowano ogromny tort, którego wystarczyło dla artystów i najmłodszej części publiczności.
Podczas festiwalu po raz pierwszy poza murami kościoła zaprezentował się również chór parafialny, który działa już dziesięć lat. Występ ten spotkał się z dużym uznaniem publiczności. Wraz z chórzystami podczas przerwy w konkursie śpiewali i uczestnicy, i goście, a wspólne wykonanie Barki na pewno nie zostanie szybko zapomniane.
Organizatorami tegorocznego festiwalu byli: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Przytocznej oraz parafialna grupa ewangelizacyjno-modlitewna, a wspomagali ich uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum.
Nagrody w postaci radiomagnetofonów, tablic magnetycznych, puzzli oraz słodkich niespodzianek pomogli zakupić prywatni sponsorzy, szkoły, przedszkole, parafia oraz gmina i sołectwo w Przytocznej.
Z okazji Dnia Papieskiego i Festiwalu Piosenki Religijnej w holu Domu Kultury przygotowana została wystawa okolicznościowa zatytułowana: „Jan Paweł II w moich oczach”. Autorami prezentowanych prac byli uczniowie szkoły podstawowej, którzy przedstawili osobisty, bardzo ciekawy obraz Ojca Świętego.
Festiwal na stałe już wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Przytocznej, a jego organizacja i współudział jest - zdaniem ks. Sławomira Kupca - nie tylko szczególnym wyrazem wdzięczności dla Ojca Świętego, ale również doświadczeniem wspólnej pracy i dobrego spędzenia czasu, które budują i wzmacniają wspólnotę parafialną. Dołożymy starań, by za rok spotkać się również.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Prezydent: aborcja to temat zastępczy, świetny na kampanię

2024-04-19 08:54

PAP/Radek Pietruszka

Tematy, które bazują na społecznych emocjach, są tematami bardzo wygodnymi, zastępczymi, świetnymi na kampanię - powiedział prezydent Andrzej Duda, pytany w wywiadzie dla TV Republika o projekty liberalizujące przepisy aborcyjne.

Więcej ...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją się cuda!

Karol Porwich/Niedziela

Jej prababcia i ojciec św. Maksymiliana Kolbego byli rodzeństwem. Trzy lata temu przeżyła nawrócenie – i to w momencie, gdy jej koleżanki uczestniczyły w czarnych marszach, domagając się prawa do aborcji.

Więcej ...

„Każdy próg ghetta będzie twierdzą” – 81 lat temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim

2024-04-19 07:33

domena publiczna Yad Vashem, IPN, ZIH

19 kwietnia 1943 r., w getcie warszawskim rozpoczęło się powstanie, które przeszło do historii jako największy akt zbrojnego sprzeciwu wobec Holokaustu. Kronikarz getta Emanuel Ringelblum pisał o walce motywowanej honorem, który nakazywał Żydom nie dać się „prowadzić bezwolnie na rzeź”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Święty ostatniej godziny

Niedziela Przemyska

Święty ostatniej godziny

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza

Kościół

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza