Reklama

Niedziela Wrocławska

Zatańcz dla miłosierdzia

Archiwum Niedzieli Wrocławskiej

16 kwietnia zakończy się peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży we Wrocławiu. Z tej okazji wolontariusze ŚDM zapraszają wszystkich do wspólnego bicia rekordu w tańcu uwielbienia.

- Na zakończenie peregrynacji chcemy wyrazić nasze dziękczynienie i uwielbić Pana Boga tańcem. Chcemy roztańczyć cały Wrocław i w ten sposób przygotować się do Dni w Diecezjach, podczas których również będziemy modlić się tańcem - mówi Magda, wolontariuszka Sekcji Peregrynacji Symboli ŚDM.

Flash mob noszący nazwę „Zatańcz dla miłosierdzia!” rozpocznie się o godz. 15:20 przy kościele św. Idziego na Ostrowie Tumskim. Oprócz bicia rekordu tanecznego przy hymnie ŚDM „Błogosławieni miłosierni” przewidziane są także tańce lednickie. Uczestników poprowadzą wodzireje z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów „Freak Frak” oraz wrocławscy wolontariusze ŚDM, którzy „Pod Czwórką” ćwiczą układ. - Podczas próby Pan Bóg wlał w nasze serca ogromnie dużo radości - zaznacza Magda.

Reklama

Organizatorzy zachęcają wszystkich do tłumnego przybycia, by w gronie rodziny i znajomych uwielbiać Boga tańcem. Gwarantują też świetną zabawę oraz spory zastrzyk endorfin. - Nie bądźcie sztywniakami, pokażcie, że Wrocław potrafi zrobić coś wielkiego w Roku Miłosierdzia - zachęca Kaja z Sekcji Peregrynacji Symboli ŚDM. - Pokażmy Krakowowi, że zatańczymy w 500 osób do hymnu ŚDM!

W ostatni dzień pobytu Symboli ŚDM po Wrocławiu warto wziąć także udział w oratorium „Miłość ponad wszystko”. O 18:30 w Katedrze odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, a po niej wystąpią zespoły N.O.E. i Gate of Heaven. Po Apelu Jasnogórskim będzie jeszcze możliwość osobistej modlitwy przy Symbolach ŚDM.

2016-04-11 09:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Portugalia: spotkania przygotowujące do ŚDM i konkursy na hymn oraz logo imprezy

Na przełomie października i listopada w kilku portugalskich diecezjach ruszyły przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które zostaną zorganizowane w Lizbonie w 2022 r. Największe spotkania, z udziałem m.in. biskupów, odbyły się w Porto oraz w Fatimie.

Więcej ...

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"?

Niedziela łowicka 6/2003

Piotr Drzewiecki

Więcej ...

O. Zollner: Prawda nie tylko boli – prawda nas wyzwoli

2020-01-27 13:50

TVP1

Ojciec Hans Zollner jest jednym z najlepszych ekspertów w kwestii walki z nadużyciami seksualnymi w kościele. W rozmowie z Pauliną Guzik w programie Między Ziemią a Niebem TVP ducowny wskazał, że największym wyzwaniem dla polskiego Kościoła jest uporanie się z przeszłością - zrozumienie, że „w Kościele w którym było wielu bohaterów i wielu męczenników – byli także ludzie którzy molestowali nieletnich”. Ojciec Zollner wskazał, że prawda nie jest wyłącznie bolesna. Owszem boli na początku, ale kiedy już w pełni ją zobaczysz, zobaczysz też, że prawda nas wyzwoli – podsumował.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Cud z Auschwitz

Historia

Cud z Auschwitz

Polacy triumfują w Zakopanem

Sport

Polacy triumfują w Zakopanem

Łódź: spotkanie ewangelizacyjne

Niedziela Łódzka

Łódź: spotkanie ewangelizacyjne "Jezus Uzdrawia"

Nawracajcie się

Wiara

Nawracajcie się

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Polska

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Kościół

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

Kościół

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...