Reklama

Tadeusz Warczak

Bp Pindel: nie prosić o przebaczenie i nie szukać miłosierdzia – najgorsze, co może uczynić człowiek

2016-04-30 12:08

rk / Bielsko-Biała / KAI

„Jeżeli jest miłość, przebaczenie, to jest też miłosierdzie” – podkreślił bp Roman Pindel, który powitał 29 kwietnia peregrynujące po diecezji Znaki Miłosierdzia – obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie świętych s. Faustyny i Jana Pawła II – w sanktuarium w bielskim Hałcnowie. Do świątyni, która 2 lipca br. zostanie oficjalnie ogłoszona Bazyliką Mniejszą, liczni wierni i pielgrzymi wnieśli procesyjnie łagiewnicki obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia.

W homilii biskup Pindel zwrócił uwagę, jak ważne w życiu są miłość i przebaczenie. „Człowiek nosi w sobie wielkie pragnienie miłości. Jeżeli jest miłość, przebaczenie, to jest też miłosierdzie” – zaznaczył bielsko-żywiecki ordynariusz. Przywołał słowa Pierwszego Listu św. Jana o tym, że „Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności”.

Jak zauważył ordynariusz, ludzkie szczęście oznacza życie z Bogiem w przyjaźni i w miłości. „Najgorsze, co się może wydarzyć w życiu człowieka, to nie uznać swojego błędu, grzechu, tego, że się pomylił, to nie zwrócić się do Boga, nie prosić o przebaczenie, nie szukać miłosierdzia. Wtedy człowiek zrywa więź z Bogiem” – dodał. Zaznaczył, że gdy „człowiek uzna i wyzna swój błąd, Bóg, który jest dobry i sprawiedliwy, odpuszcza grzechy i oczyszcza z wszelkiej nieprawości”.

„Nie wolno uciekać w zaprzeczenie wobec oczywistego grzechu. Pozostaje uznać swój grzech i pojednać się z Bogiem” – przestrzegł.

Reklama

Bp Pindel poświęcił na koniec 10 kopii obrazów Jezusa Miłosiernego, które będą odwiedzać rodziny hałcnowskiej parafii w domach.

Znaki Miłosierdzia będą obecne podczas sobotniego pożegnania uczestników pieszej pielgrzymki do krakowskich Łagiewnik.

W diecezji bielsko-żywieckiej trwa peregrynacja obrazu Jezusa miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Rozpoczęła się ona 20 września ub. roku. i potrwa do 19 czerwca br.

Tagi:
bp Roman Pindel

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem