5 grudnia Dyrektor, kadra oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie zaprosili mieszkańców miasta na spotkanie integracyjne uczestników ze społecznością lokalną oraz przyjaciółmi ośrodka. Impreza odbyła się w obiekcie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, a patronat nad nią objął Burmistrz Sochaczewa. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu przybyłych gości zaprezentowane zostało „Wczoraj, dziś i jutro, czyli 5 lat ŚDS-u w Sochaczewie”. Następnie odbył się przegląd dorobku pracy twórczej podopiecznych domu, połączony z wystawą i sprzedażą. Podczas późniejszego wspólnego biesiadowania miały miejsce występy muzyczne, można się było poczęstować staropolskim jadłem, a nawet dostać niespodziankę od św. Mikołaja! Przypominamy, że kończący się właśnie rok 2003 jest Europejskim Rokiem Osób Niepełnosprawnych.
Również 5 grudnia miał miejsce wernisaż wystawy prac Ivayli Żiwkowej Świtajewskiej, zatytułowanej „Portret kobiety”. Wystawę można oglądać w Galerii Młodzieżowego Centrum Kultury w Skierniewicach. Potrwa ona do 2 stycznia 2004 r.
6 grudnia w Muzeum w Łowiczu odbył się wernisaż wystawy pt. „Akwaforta kontra cyfra”, przygotowanej wspólnie przez muzeum łowickie i Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.
7 grudnia w konsekrowanym latem tego roku kościele w Sochaczewie-Boryszewie założone zostało nowe oświetlenie. 12 lamp żarowych skierowanych jest teraz na ołtarz, obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ołtarzu głównym, ambonkę i miejsce przewodniczenia. Proboszcz parafii, ks. prał. Józef Kwiatkowski jest szczególnie dumny ze sprowadzonych jesienią świetnych organów włoskiej firmy Visconti. Organy kosztowały 40 tys. PLN. Na chórze wykonana zostanie atrapa piszczałek, żeby także z wyglądu instrument przypominał organy piszczałkowe.
8 grudnia biskup łowicki Alojzy Orszulik dokonał uroczystej konsekracji kościoła pw. św. Maksymilina Marii Kolbego w Szczukach - dekanat Biała Rawska. Jednocześnie Ksiądz Biskup podniósł świątynię do godności sanktuarium. Była to wielka uroczystość dla całej młodej jeszcze - erygowanej w 1987 r. przez prymasa Józefa Glempa - i niezbyt licznej wspólnoty parafialnej. Od 2001 r. na czele parafii stanął młody ksiądz proboszcz - Sławomir Sasin. Kościół w Szczukach budowany był w latach 1982-1987, starniem mieszkańców Szczuk i okolicznych wiosek, po bardzo długich zabiegach o pozwolenie na jego budowę.
10 grudnia w Sochaczewie odbyło się seminarium informacyjne nt. „Sektorowy Program Operacyjny i Plan Rozwoju Obszarów Wiejskich”. Organizatorem seminarium był Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie.
10 grudnia Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach zaprosiło mieszkańców miasta na imprezę pt. „Mikołajkowe Cuda”, z udziałem Akademii Tańca „4-20” i Estrady Dziecięcej „Wiercipięty”. W programie imprezy znalazła się m.in. wystawa pokonkursowa „Świąteczne klimaty”. Można też było obejrzeć aranżacje świąteczne Ewy Taczanowskiej i Danuty Polkowskiej i wysłuchać koncertu Krystyny Prońko. Zorganizowano także kiermasz ozdób i stroików świątecznych, kamieni półszlachetnych, wyrobów z wikliny oraz prezentacje kosmetyków.
Pomóż w rozwoju naszego portalu