Reklama

Niedziela Częstochowska

Marsz dla Życia i Rodziny w Zawierciu

Jowita Kostrzewska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jan Paweł II, to wielki człowiek jako święty, jako uczony, jako prorok naszych czasów, ale to też wielki obrońca rodziny, życia i człowieka”- mówił abp senior Stanisław Nowak w kościele pw. Świętego Jana Pawła II w Zawierciu, otwierając Marsz dla Życia i Rodziny, który w niedzielę, 26 czerwca przeszedł ulicami Zawiercia. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.00 wspólną modlitwą do Bożego Miłosierdzia i zgromadziło ponad dwustu uczestników.

„Człowiek - to jest wielka teza św. Jana Pawła II, człowiek jest Boży i dlatego wielki” - mówił abp Stanisław Nowak i podkreślił , że „ten wielki człowiek zaczyna istnieć w momencie poczęcia i aż do grobowej deski jest człowiekiem”. - Dlatego nie wolno nam niszczyć człowieka, nie wolno go zabijać - to straszny grzech - powiedział abp Nowak i przypomniał, że „Jan Paweł II pisał na ten temat encykliki, dzieła naukowe, pisał też poezje”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Nie dajcie się nigdy przez grzeszny świat obałamucić i okłamać, że człowiek, ten maluteńki, mający dzień życia, czy jedną minutę życia, nie jest człowiekiem! - wołał abp Nowak i dodał, że „to bezbożność, okropność przeciwko człowiekowi mówić, że to są komórki, które można wyciąć, zniszczyć”.

- Niestety dzisiejsza podkultura jest kulturą zabijania ludzi, kulturą niszczenia życia - to straszne! - podkreślił abp Senior i zwrócił uwagę, że „człowiek, będący wielkości punktu, zawiera już w sobie miliony komórek DNA”. - Dlatego nie wolno zabijać, a zabijamy już miliardy... Człowiek, który wierzy w Boga, w ludzkość, nie może milczeć! - wołał.

Abp Stanisław Nowak zwrócił też uwagę, że "obrona życia jest wielką sprawą" - W tym duchu ruszajcie na miasto i głoście, że człowiek jest, od pierwszych momentów życia, aż do grobowej deski, trzeba go bronić, trzeba go kochać, trzeba czynić wszystko, żeby zabójstwo cywilizacji śmierci powstrzymać! - zawołał abp Stanisław Nowak.

Reklama

Następnie uczestnicy Marszu  w uroczystym pochodzie, z transparentami w obronie życia  i biało - żółtymi balonami, przemaszerowali zawierciańskimi ulicami. Towarzyszyła im modlitwa, śpiew oraz rozważania o wartości życia, miłosierdziu, Ojcowskiej miłości oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Ważnym etapem tegorocznego Marszu było przejście przez Bramę Bożego Miłosierdzia zawierciańskiej Bazyliki Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

- Zanim przejdziemy przez tę świętą bramę Roku Świętego, mając po lewej i po prawej stronie uczynki miłosierdzia co do duszy i ciała, chciejmy uwielbiać Pana Boga za Jego Miłosierdzie, chciejmy wzbudzić w sobie także wielką decyzję zerwania z grzechem, ze złem. Decyzję, stawania w każdej okoliczności po stronie życia i rodziny i módlmy się o Boże Miłosierdzie dla tych, którzy są przeciwko życiu - zaapelował ks. Andrzej Przybylski proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

Następnie po przekroczeniu bram Świątyni uczestnicy manifestacji podziwiali występ scholi parafialnej, a następnie wspólnie z zespołem ewangelizacyjnym 77 FM Formacja z Mocą, uwielbiali Pana Jezusa, przez śpiew taniec i modlitwę. Podczas występu nie zabrakło takich utworów jak: „Błogosław duszo moja Pana”, „Miłosierdzie Twe”,  czy „Jeruzalem”, a także głębokich słów o Bożej Miłości i Miłosierdziu.

Świętowanie zakończyło się piknikiem rodzinnym, gdzie było grillowanie, loteria i zabawy dla najmłodszych.

Marsz dla Życia i Rodziny w Zawierciu zakończył cykl tegorocznych Marszów w archidiecezji częstochowskiej, których hasło przewodnie brzmiało „Ja jestem”.

p>ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz zdjęcia: Marsz dla Życia i Rodziny w Zawierciu

Podziel się:

Oceń:

2016-06-28 20:51

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

71 procent Rosjan chce wizyty papieża Franciszka w Rosji

Marc Veraart / Foter.com / CC BY-ND

Więcej ...

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i orędowniczka Bożego Miłosierdzia

2024-04-18 06:42
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia –
sanktuarium w
Krakowie-Łagiewnikach

Graziako

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach

Jan Paweł II beatyfikował siostrę Faustynę Kowalską 18 kwietnia 1993 roku w Rzymie.

Więcej ...

Rozważania na niedzielę: Jak rozpoznać oszusta?

2024-04-19 08:48

Mat.prasowy

Zaczęło się dość zwyczajnie – od zakupu żelazka w jednym z domów handlowych. Piękne, błyszczące, z obietnicą trwałości i gwarancji. Niestety, rzeczywistość szybko zweryfikowała te obietnice. To moje doświadczenie stało się punktem wyjścia do głębszej refleksji o tym, jak w naszym świecie pełnym najemników i chwilowych obietnic trudno jest znaleźć prawdziwą odpowiedzialność i wsparcie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Święty ostatniej godziny

Niedziela Przemyska

Święty ostatniej godziny

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza

Kościół

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza