Reklama

Liliana Sicińska

Miłosierdzie po francusku

2016-07-22 14:56

Lilianna Sicińska

Na Ostrowie Tumskim w kościele Świętego Krzyża w ramach Dni w Diecezjach trwa spotkanie grup języka francuskiego, dotyczące misji i dzieł miłosierdzia w kościele. Biorą w nim udział grupy z Francji, m.in. ponad 300-osobowa grupa młodych, ubranych w jednakowe czerwono-niebieskie koszulki. To parafianie i wolontariusze zgromadzeni wokół paryskiej parafii Notre-Dame de Grâce (Łaskawej Pani). W tej grupie przyjechało aż blisko 50 osób niepełnosprawnych, wielu z nich na wózkach.

- To tradycja naszej parafii, że organizujemy wspólne pielgrzymki, w których uczestniczą chorzy, niepełnosprawni i wolontariusze, którzy im pomagają. Co roku pielgrzymujemy na przykład do Lourdes. W tym roku przyjechaliśmy na ŚDM do Krakowa, ale nasza pielgrzymka rozpoczęła się najpierw w Częstochowie, gdzie spędziliśmy kilka dni. Teraz jesteśmy we Wrocławiu, gdzie nas przyjęto serdecznie i wyruszymy dalej do Krakowa - opowiada Matthieu, koordynator grupy.

- Chcemy, żeby ludzie chorzy, niepełnosprawni na wózkach mogli tak samo uczestniczyć w Dniach w Diecezjach i Światowych Dniach Młodzieży, żeby poczuli się tak samo jak inni, żeby to nie były dla nich wydarzenia niedostępne - dodaje ks. Jean Luc z tej parafii.

Reklama

Liliana Sicińska

Paryską grupę z Notre-Dame de Grâce przyjmuje wrocławska parafia św. Doroty, Stanisława i Wacława.

W spotkaniu wzięli udział także wolontariusze z wrocławskiego wolontariatu salezjańskiego.

Tagi:
niepełnosprawni ŚDM w Krakowie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Plany wobec Częstochowy

Plany wobec Częstochowy

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

„NIEDZIELA

„NIEDZIELA" JUTRA

Niedziela nr 38/ 2019

Niedziela nr 38/ 2019

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Święto we wspólnocie domu

Święto we wspólnocie domu

,,Wyrok

,,Wyrok" - komiks o płk. Jerzym Woźniaku

Wystawa na jubileusz duchaczek

Wystawa na jubileusz duchaczek

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem