Reklama

Dusza Chrystusa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Moim jedynym pragnieniem w życiu jest, by Bóg był przez wszystkich kochany, by wszystkie narody Go poznały i nade wszystko umiłowały”. Takie skromne pragnienie miała apostołka Duszy Chrystusowej sługa Boża Matka Paula (Zofia Tajber), założycielka Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana.
Zofia Tajber urodziła się 23 czerwca 1890 r. w Białej Podlaskiej. Młodość spędziła w Żytomierzu, gdzie pod wpływem lektury filozofów ateistycznych przeżyła kryzys religijny. Nawrócona oddała się całkowicie Bogu. W swoim młodzieńczym życiu doświadczyła, jak ciężko jest żyć bez iskry wiary, a będąc świadkiem okrucieństw, zniewolenia, zdeprawowania człowieka w czasie rewolucji rosyjskiej, a następnie I i II wojny światowej, zrozumiała jeszcze lepiej, do czego zdolny jest człowiek, który odrzuci całą prawdę, Bożą prawdę o człowieku, o jego godności płynącej z faktu, że jest istotą stworzoną z wielkiej miłości Boga do człowieka.
Matka Paula prowadziła głębokie życie wewnętrzne, doznawała przeważnie natchnienia od Boga w sferze intelektualnej, rzadko otrzymując łaskę nadprzyrodzonych widzeń. Istotą jej posłannictwa było szerzenie kultu Najświętszej Duszy Chrystusa Pana i ukazywanie przez to wielkiej wartości duszy ludzkiej, budzenie świadomości o życiu Pana Jezusa w duszach ludzkich, pouczanie o odpowiedzialności za rozwój na ziemi Mistycznego Ciała Chrystusa Pana.
Tę duchowość Matki Pauli wyrażają litanie i modlitwy tchnące jej żarliwą wiarą, apostolską troską, wołaniem o powszechne odrodzenie ludzi i świata.
Apostolat Najświętszej Duszy Chrystusowej rozwijany jest obecnie w Polsce przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, zwane siostrami Duszy Chrystusowej. Posłannictwo założycielki propagują ludzie świeccy wraz z siostrami Zgromadzenia. W Chicago Apostolstwo Duszy Chrystusowej rozwija się od 1994 r., kiedy to karmelita bosy o. Jerzy Woźniak zaszczepił w środowisku polonijnym ducha tego Apostolstwa i zainicjował specjalne nabożeństwo, na które składa się Droga Krzyżowa, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Grupa Apostolstwa Duszy Chrystusowej zbiera się w każdą ostatnią sobotę miesiąca na specjalnej Mszy św. w parafii św. Jana Brebeuf w Niles, 8307 N. Harlem. Z wielkim oddaniem już od 10 lat prowadzi jedyną tego rodzaju grupę apostolską zelatorka Jolanta Dziok (tel. 1 773 792-2939).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Czy chcę iść tą drogą?

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 16, 21-27

Więcej ...

Szwajcaria: jeden zabity, pięciu rannych w strzelaninie pod Zurychem

2026-08-30 09:11

Adobe Stock

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w strzelaninie na imprezie techno w szwajcarskim miasteczku Aarau niedaleko Zurychu, na północy Szwajcarii – poinformowała w niedzielę policja kantonalna. Trwają poszukiwania sprawcy lub sprawców.

Więcej ...

„Pasja Chrystusa” wraca do kin, a wraz z nią zapowiedź nowego filmu Gibsona

2026-08-30 09:32
Plakat
filmu Pasja

Materiał prasowy

Plakat filmu Pasja

Kardynałowie Gerhard Ludwig Müller i Raymond Leo Burke publicznie poparli film Mela Gibsona „Pasja Chrystusa” w związku z jego ponownym wejściem na ekrany. Produkcja z 2004 roku zostanie pokazana w kinach w zremasterowanej wersji 4K w dniach od 10 do 17 września.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wspomnienie Przebicia Serca św. Teresy od Jezusa

Święci i błogosławieni

Wspomnienie Przebicia Serca św. Teresy od Jezusa

Fatima: nowy kanał telewizji transmitujący na żywo...

Europa

Fatima: nowy kanał telewizji transmitujący na żywo...

Abp Galbas do katechetów: trzeba mieć odwagę mówić...

Kościół

Abp Galbas do katechetów: trzeba mieć odwagę mówić...

Warunki pójścia za Jezusem są trzy

Wiara

Warunki pójścia za Jezusem są trzy

Watykan: Kościół wobec narkotyków i werbunku do gangów

Kościół

Watykan: Kościół wobec narkotyków i werbunku do gangów

Nowenna za wstawiennictwem św. Moniki o nawrócenie dzieci

Wiara

Nowenna za wstawiennictwem św. Moniki o nawrócenie dzieci

SMS od Ojca Świętego Leona XIV do pątników z...

Niedziela Łódzka

SMS od Ojca Świętego Leona XIV do pątników z...

Ks. W. Węgrzyniak: Już od dłuższego czasu intryguje...

Kościół

Ks. W. Węgrzyniak: Już od dłuższego czasu intryguje...

Bojanice. Przed ks. Marcinem Mazurem nowe zadanie

Niedziela Świdnicka

Bojanice. Przed ks. Marcinem Mazurem nowe zadanie