Reklama

Serwis

Niedziela podlaska 5/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

4 stycznia, z inicjatywy ks. Józefa Gierczyńskiego - dekanalnego wizytatora religii, w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Łazówku odbyło się spotkanie opłatkowe katechetów dekanatu sterdyńskiego. Podczas spotkania katecheci m.in. modlili się przed obrazem Matki Bożej, podzieli się opłatkiem, a także doświadczeniami ze swojej pracy w poszczególnych szkołach, ukazując różne tradycje szkolnych spotkań opłatkowych.

6 stycznia, z inicjatywy ks. prał. Ludwika Olszewskiego - dziekana bielskiego, w Domu Pamięci bł. Antoniego Beszty-Borowskiego przy bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie opłatkowe Pomocników Maryi Matki Kościoła, członków Akcji Katolickiej, wolontariuszy Caritas oddziału parafialnego przy bazylice, księży parafialnych i Sióstr Dominikanek Misjonarek. W spotkaniu uczestniczyło ok. 60 osób.

10 stycznia w Domu Kultury w Bielsku Podlaskim odbył się XIV Przegląd Kolęd. W uroczystym koncercie wystąpiło 9 chórów katolickich i prawosławnych. Przed publicznością zaprezentowały się schole młodzieżowe, chóry parafialne i zespoły działające przy parafiach, Szkole Muzycznej i Bielskim Domu Kultury. Jako pierwsza zaprezentowała się Schola młodzieżowa z parafii Matki Bożej z Góry Karmel wykonując kolędy Mizerna cicha i Aniołowie w bieli. Następnie zaprezentowały się: chór z parafii Miłosierdzia Bożego, Zespół „Canto”, chór „Kuranty”, chór Polskiej Pieśni Narodowej, chór „Wasilioczki”, chór z parafii Matki Bożej z Góry Karmel, Zespół „Małanka” oraz chór z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

11 stycznia w Hajnowskim Domu Kultury odbył się koncert kolęd, w którym wzięły udział zespoły kolędnicze z parafii katolickich i prawosławnych. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: bp prawosławny Miron, ks. prał. Marian Świerszczyński - dziekan hajnowski i prawosławny dziekan Michał Nigierewicz.

16 stycznia, z inicjatywy Urzędu Gminy Brańsk, Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury z Brańska i Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Chojewie, w Szkole Podstawowej w Chojewie odbył się X Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Pierwsze miejsce zajęła SP ze Świryd, drugie SP z Chojewa i Holonek.

16 stycznia, z inicjatywy ks. prał. Ludwika Olszewskiego - dziekana bielskiego, w Domu Pamięci bł. Antoniego Beszty-Borowskiego przy bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie opłatkowe Prawicy Samorządowej „Jedność z udziałem m.in.: Ryszarda Tura - prezydenta Białegostoku, przedstawicieli województwa podlaskiego, Sejmiku Wojewódzkiego, okolicznych gmin i stowarzyszeń oraz kapłanów. W spotkaniu wzięło udział ok. 100 osób.

17 stycznia w Drohiczynie odbyło się spotkanie opłatkowe harcerek i harcerzy z bp. Antonim Dydyczem. Wzięło w nim udział ok. 250 osób z terenu diecezji drohiczyńskiej. W spotkaniu z przedstawicielami hufców z Bielska Podlaskiego, Siemiatycz, Sokołowa Podlaskiego i Węgrowa uczestniczyli m.in.: bp Antoni Dydycz, ks. Paweł Anusiewicz - diecezjalny duszpasterz harcerzy, księża oraz alumni z Kleryckiego Kręgu Harcerskiego. W programie spotkania miały miejsce: Msza św. z homilią bp. Antoniego Dydycza, życzenia i dzielenie się opłatkiem oraz spotkanie przy pączku i herbacie.

21-22 lutego w Drohiczynie odbędzie się kolejne Modlitewne Spotkanie członków Akcji Katolickiej. Zostanie ono połączone z Dniem Formacji Pastoralnej. W drugim dniu o godz. 11.00 w kaplicy seminaryjnej Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi bp Antoni Dydycz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Lista kardynałów uprawnionych do udziału w konklawe

2025-04-21 14:43

Grzegorz Gałązka

Po śmierci Franciszka jego następcę wybierze zgromadzenie kardynałów, zwane konklawe, choć w tej chwili nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w praktyce, gdyż liczba uprawnionych do tego purpuratów wynosi obecnie 135, podczas gdy - zgodnie z obowiązującymi przepisami - nie może ona przekraczać 120. Być może nastąpi doraźna lub trwała zmiana tego ustawodawstwa, ale na razie sytuacja jest nietypowa.

Więcej ...

Przewodniczący Episkopatu skierował do wiernych Słowo pożegnalne po śmierci papieża Franciszka

2025-04-21 15:01

Karol Porwich/Niedziela

Przez ponad 12 lat prowadził wspólnotę Kościoła, naśladując w posługiwaniu Piotrowym wzór biedaczyny z Asyżu - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w Słowie pożegnalnym po śmierci Ojca Świętego Franciszka.

Więcej ...

Watykan: Przeniesienie trumny papieża do bazyliki w środę

2025-04-22 10:22

PAP/EPA/VATICAN MEDIA

W środę o godz. 9 rano rozpocznie się ceremonia przeniesienia w procesji trumny z ciałem papieża Franciszka z Kaplicy Domu Świętej Marty w Watykanie do bazyliki Świętego Piotra - poinformował we wtorek Urząd Celebracji Liturgicznych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Papież wydał dyspozycję na temat swojego pochówku

Kościół

Papież wydał dyspozycję na temat swojego pochówku

To znak, że papież odszedł w okresie wielkanocnym

Felietony

To znak, że papież odszedł w okresie wielkanocnym

Podano datę pogrzebu papieża

Kościół

Podano datę pogrzebu papieża

Watykan: kanonizacja bł. Carlo Acutisa zawieszona!

Kościół

Watykan: kanonizacja bł. Carlo Acutisa zawieszona!

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Co z postem w Wielką Sobotę?

Wiara

Co z postem w Wielką Sobotę?

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wiara

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Kościół

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy